Krijoni infografika me Visual.ly - Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Krijoni infografika me Visual.ly

Krijoni infografika me Visual.ly

· 1 · 534

  • Postime: 27259
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 21-07-2011, 16:44:39
Infografikat janë duke e ndërruar mënyrën se si njerëzit i bëjnë kërkimet dhe i përjetojnë shumë ngjarje, duke krijuar një rrugë të re të vëzhgimit të botës me të dhëna. Ato ndihmojnë komunikimin që idetë të jenë të qarta, të thjeshta dhe të kenë një pamje tërheqëse për sy, duke i nxjerrur të dhënat nga thellësia dhe duke i paraqitur në një pamje virtuale. Visual.ly është një shërbim i ri online që ndihmon në krijimin e infografikave të çastit online.
Si të krijoni infografika?

Nëse jeni të interesuar që të krijoni infografikën tuaj, Visual.ly ju ofron veglat për ta bërë këtë gjë. Twitterize Yourself është një vegël që ju ndihmon në krahasimin e vetes me ndonjë përdorues tjetër të rrjetit Twitter. Faqja do të shtojë shabllone shtesë për të ndihmuar grupet me të dhëna që t’i paraqesin hulumtimet e tyre në rrugë interesante.

“Veshjet” dhe “shtojcat” zgjedhen duke u bazuar në fjalëkyçe që janë të lidhur me profilin tuaj. Në këtë faqe ofrohen disa diagrame të të dhënave që përshkruajnë sasinë e cicërimave, përcjellësve, njerëzve të cilët ju jeni duke i përcjellur dhe sasinë e cicërimave që i shihni çdo ditë dhe mund të gjeni se kush është ricicërues më i madh, kush është më i shoqërueshëm, kush është më interesant dhe çfarë vlera të krahasueshmërisë zotëroni, po ashtu edhe potencialin tuaj në tema të ndryshme.

Posa që e keni krijuar infografikën tuaj me Visual.ly, ju mund ta shpërndani me shokët tuaj përgjatë rrjetit Facebook ose Twitter dhe, lehtësisht, edhe në blogun tuaj.

Provojeni http://visual.ly për të krijuar infografika online./pcworldalbanian

What is Visual.ly?

Temat e fundit