Perdorni Tynt per te kontrolluar ata qe ju kopjojne - Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Perdorni Tynt per te kontrolluar ata qe ju kopjojne

Perdorni Tynt per te kontrolluar ata qe ju kopjojne

· 20 · 2204

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 28-04-2010, 01:48:10


Tynt eshte nje sherbim qe i mundeson webmasterave te vendosin nje skript, i cili vendos url e faqes sa here qe dikush kopjon nje shkrim apo pjese shkrimi. Ne kete menyre faqja juaj do te marre vlerersimin e duhur, pasi kudo qe shkrimi do te publikohet, bashke me te do te jete dhe URL nga ku eshte marre ai. Ndoshta ndonje profesionist mund ta heqe URL, por shumica e perdoruesve te thjeshte as qe i shohin URL-te.

Citim
Icon
Drive Traffic
Sites using Tynt Insight have seen double the amount of visits to individual pages via our automatic attribution link.

Read more: http://www.tynt.com/#ixzz0mLawTTVn

Citim
Improve Search Rank
Get immediate SEO benefits by generating more links back to your content that are search engine visible.

Read more: http://www.tynt.com/#ixzz0mLb19W4u

Shikoni shembujt e mesiperm: une kopjova dy tekste te shkurtra nga homepage i tyre dhe bashke me shkrimet erdhen dhe url-te e faqes.

Per me shume: http://www.tynt.com/

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 06-10-2010, 22:32:43
Max ku vendoset ky skripti? Se nuk po egjeje dote skederin  hmmmmm:

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 06-10-2010, 22:42:59
regjistrohu dhe te japin nje kod javascript ,vendoset para etiketes </head>

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 06-10-2010, 22:50:08
regjistrohu dhe te japin nje kod javascript ,vendoset para etiketes </head>
e kam kodin por nuk e di se ku ta vendose ne cilin skeder

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 06-10-2010, 23:26:56
Nese do ta perdoresh ne forum me SMF provo ta vesh te index.template.php
Personalisht s'e kam provuar akoma kete sherbim.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 06-10-2010, 23:58:47
Nese do ta perdoresh ne forum me SMF provo ta vesh te index.template.php
Personalisht s'e kam provuar akoma kete sherbim.
Eshte shume i mire por une eshkarkova nga http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2654 se e provova disa here edhe nuk e rregullova dote me tregone tip errori edhe me merziti. Por tani funksionone se e bere prove  ;)

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 07-10-2010, 00:51:58
E shef qe po behesh ekspert pak nga pak :) Na tregove nje mod qe s'e dinim se ekzistonte.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 07-10-2010, 15:04:19
E shef qe po behesh ekspert pak nga pak :) Na tregove nje mod qe s'e dinim se ekzistonte.
Faleminderit MAX  :D
Por per te ndihmuar njeri tjetrin jemi ketu apo jo?
Edhe sa per permtinim qe te kam bere beje nje baner edhe me dergo linkun per ta vendosur ne portal. ;)

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 25-11-2010, 23:41:28
MAX A ka mundesi te me tregosh pak se ne cilen sked duhet te nderhy per te shtuar kodin nga Tynt?
Se modi per nga SMF nuk eshte per CR4. hmmmmm:

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 25-11-2010, 23:59:59
Provo i her te index.template.php te pamjes qe perdor ti.

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 26-11-2010, 00:08:55
Provo i her te index.template.php te pamjes qe perdor ti.
E provova por nuk hapej fare forumi kur une nderhyra ne skeder.
se ne te dhenat e tynt thote se scripti te instalohet pas komandvae <HEAD> or <BODY> kurse aty nuk vura re ndonje komande html hmmmmm:

Edhe komandat <HEAD> <BODY> jane vetem per html apo edhe per php?

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 26-11-2010, 10:25:31
punon keshtu apo: p.sh nese shkojm te news.cnet.com dhe kopjojm nje artikull Copy dhe pastaj e bej Paste tek zeriyt dhe del kshtu:

Hewlett-Packard has found a buyer for its decades-old campus at 19091 Pruneridge Avenue in Cupertino.

Apple.

About five minutes' drive from Apple headquarters, the 98-acre parcel of land is adjacent to 50 acres Apple acquired back in 2006 and will be used to house a workforce that's expanding nearly as quickly as the market for iOS devices.

"We now occupy 57 buildings in Cupertino and our campus is bursting at the seams," Apple spokesman Steve Dowling told the Mercury News, which first reported the story. "These offices will give us more space for our employees as we continue to grow."

No word on HP's asking price for the parcel, but real estate experts estimate that it may have been $300 million or more.

Story Copyright (c) 2010 AllThingsD. All rights reserved.


Read more: http://news.cnet.com/8301-13579_3-20023906-37.html#ixzz16NYQVTwU
apo?

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 26-11-2010, 13:25:15
Po tamam ashtu punon! ;)

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 26-11-2010, 15:54:39
E provova nga index.template.php edhe me bllokone forumin.
Me tregone se ka problem m,e kodet ne rreshtin e dyte te scriptit.
Por une keto nuk i mare veshe edhe nuk e kam idene se si funksionojne, ndonje shpjegime? ^o)

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 08-12-2010, 20:30:33
Ndonje ndime ketu djema?

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 08-12-2010, 22:03:11

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 08-12-2010, 22:31:57
e kam provuar aty por kur e vendos scriptin ne index.temple.php nuk hapet forumi.

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 08-12-2010, 23:59:58
Rruga me e thjeshte; instalo kete mod http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=351
Pasi e ke instaluar hyr te paneli, shko te linku Global Headers and Footers dhe te fusha e siperme, pra te ajo e Headers, fut kodin qe te jep Tynt. Beji save per te ruajtur ndryshimet dhe shiko rezultatin ;) Funksionon perfekt. Shiko meposhte:

Citim
e kam provuar aty por kur e vendos scriptin ne index.temple.php nuk hapet forumi.

Read more: http://www.zeriyt.com/perdorni-tynt-per-te-kontrolluar-ata-qe-ju-kopjojne-t64304.0.html;msg1071106#new#ixzz17Z0ea23A

 • Postime: 1113
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 09-12-2010, 00:09:41
 ;) FLM OLti, por kujtoja se nuk funksiononte se eshte script por qenka ok  :D

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 09-12-2010, 00:17:49
Perdoruesit e platformave te ndryshme te blogjeve mund te lexojne ketu: http://www.tynt.com/support/setup-blogs/

Per Wordpress ka 2 shtojca:
http://wordpress.org/extend/plugins/easy-tynt
http://regentware.com/tynt-insight-plugin-for-wordpress
E testova te http://vipat.info/ dhe funksionoi perfekt.

Temat e fundit