Postoni te rejat ne Twitter e Facebook me ane te Twitterfeed - Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Postoni te rejat ne Twitter e Facebook me ane te Twitterfeed

Postoni te rejat ne Twitter e Facebook me ane te Twitterfeed

· 15 · 2149

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 24-04-2010, 00:27:34


Per ata qe perdorin skripte jo shume te njohura apo te perhapura dhe qe duan te postojne te rejat e faqes ne dy sherbimet sociale lidere, Twitter.com e Facebook, TwitterFeed permben nje alternative shume te mire.
Praktikisht TwitterFeed mundeson postimin e te rejave me te fundit qe ndodhin ne faqen tuaj (postime te reja, tema te reja, artikull i ri, foto  re, etj etj) duke perdorur RSS Feeds te faqes tuaj. Pra kushti kryesor eshte qe te keni RSS Feeds.

Pasi keni hapur nje llogari brenda disa sekondave ne Twitterfeed.com do te ndiqni nje procedure shume te thjeshte, me ane te se ciles do te mund te ushqeni rrjetet sociale ne fjale me te rejat e websitit qe posedoni.

http://twitterfeed.com/

Shembuj:

http://www.galsh.com/ poston ne http://twitter.com/galshcom
http://www.zeriyt.com/webmaster.html poston ne http://twitter.com/albwebmaster
http://www.bbc.co.uk/albanian/ poston ne http://twitter.com/bbcalbanian

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 03-05-2010, 21:45:33
Hi Max,

Sapo u regjistrova ne twitterfeed per te postuar lajmet e reja prej faqes time ne Facebook e Twitter, integrova llogarine  ne twitter  me sukses , por tek lidhja me facebook ngeca sepse aty me duket ishte mundesia vetem per fanpage ndersa une e kam nje grup, di gje si mund ta bej qe te posohen automatikisht lajmet e reja ne grupin tim?!

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 04-05-2010, 00:28:15
Kam frike se grupet nuk mbeshteten nga Twitterfeed. Vetem Facebook pages  :S

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 04-05-2010, 15:43:42
Faleminderit per pergjigjen, nuk e kisha urgjent megjithate do mundohem te gjej ndonje zgjidhje!

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 04-05-2010, 23:32:44
Cfare skripti perdor ti ne faqen ne fjale?

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 13-05-2010, 12:56:28
Shiko se http://www.networkedblogs.com/ mund te te zgjidhi pune.

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 23-05-2010, 22:22:35

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 07-06-2010, 12:24:08
Skriptin e kam Blogger, megjithese nuk po mund te bej lidhjen mes FanPages dhe Feed te faqes, po nejse po perdori keto dy alternativat qe mi paraqite shpresoj qe te punojne!

Per cdo gabim eventual gjate integrimit do te tregoj ketu!

Flm shume

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 07-06-2010, 17:39:40
Update: Flm shume Max kjo  http://dlvr.it/ po punojka shume mire, jau rekomandoj atyre qe deshirojne ta bejne kete gje se me kete faqe qenka shume e lehte! :D

 • Postime: 98
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 27-01-2011, 04:18:31
atehere kisha nje pytje mund te behet qe te postoi cdo postim dhe jo cdo teme ?

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 27-01-2011, 13:01:09
Ah ketu duhet ta gjesh vete se cilat jane url e duhura ne vBulletin qe japin vetem postimet.
Home Work http://www.vbulletin.com/docs/  :D

 • Postime: 98
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 27-01-2011, 13:53:34
ahahha mire e ke ti po ca duhet te prek dmth i bie qe tjet po rss feed apo dicka tjeter qe tkem nje ide
se ashtu eshte sikur te kontrolloj te gjith oqeanet rreth planetit per te gjet i peshkaqen te bardh kur nfaktato jan located ne afriken e jugut lol :P

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 27-01-2011, 13:55:54
RSS pra, por vetem per postimet.

 • Postime: 98
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 27-01-2011, 13:58:19
aha ok ja ti hudh i sy nfakt aty thonte qe ishte e mundur po duhen prek disa kode me sa lexova

gjeja mee bukur qeka sepse nese ke disa accounte ne fb me nga 5 mij persona hapke tweetfeed i fut te gjith dhe mer dhe vizitor ne ket menyre

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#14 ne: 09-08-2011, 18:58:07
Shkurtuesi i njohur i url blen twitterfeed http://blog.bitly.com/post/8689437375/bitly-acquires-twitterfeed

Temat e fundit