Si ngarkohet një faqe e punuar? - Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si ngarkohet një faqe e punuar?

Si ngarkohet një faqe e punuar?

· 4 · 728

 • Postime: 29
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 07-11-2008, 19:22:03
Shumë nga ne (duke nisur qe nga unë) nuk kemi studjuar inxhinjeri elektronike apo informatik, unë p.sh. kam krijuar një forum te gatshëm dhe kam prit te me vizitojne por do të doja te dija me shumë nëse dua te ngarkoj një faqe te punuar ne Publisher  ose diku tjetër dhe te shpetuar për web, si mund ta ngarkoj (instaloj) ne internet d.m.th. si mund te lidhet me një URL për tu pare nga gjith njerzit.

 • Postime: 29
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 10-11-2008, 13:57:05
Nuk po e lexon njeri kete teme meduket  :)

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 10-11-2008, 14:04:49
per kete te duhet te blesh nje domain(rreth 8 USD ne vit) dhe nje host (cmimet variojne). Mesa pashe forumin tend, e kishe tek forumer. Te sugjeroj qe mos ta mbash aty nqs do qe te zhvillohet si forum. Mua me ka ndodhur e njejta gje me nje forum timin, dhe kur arriti nje fare stadi, nuk mund te ecte me tej per arsye se ishte hostuar tek nje faqje e ngjashme me forumer. Nqs do ver8 nje forum mbi te cilin ke kontroll total, te duhet nje webhost i vertete. Une mund te te jap nje llogari tek serveri im. Me kontakto per cmimet
Ja kalofsh mire

 • Postime: 165
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 10-11-2008, 15:44:28
si tha edhe anëtari me lart duhet te ksh një domain edhe një host
nga qe je fillestar të sugjeroj te  maresh nje host free(www.0fees.net esht me i miri për mednimin tim) dhe domain free
dhe kshu fillon edhe hapat e para me pas ehde mundesh ta blejsh.
suksese nga night dogg

Temat e fundit