Si perdoret contact form 7?? - Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si perdoret contact form 7??

Si perdoret contact form 7??

· 21 · 1782

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 11-06-2009, 07:04:14
Po e lexoja po spo e merja vesh sepse ne html sja kam haberin fare.
contact form 7 esht eplugin per wordpress dhe me sa pashe eshte shume rated. Eshte ajo forme qe eshte perkthyer ne shqip nga Olgi
gjithsesi nqs e perdor njeri ka mundesi pak me shkoqur ca kapacitetesh ka?
kjo eshte forma qe te jep by default po se kam idene se si mbushen
<p>Your Name (required)
    [text* your-name] </p>

<p>Your Email (required)
    [email* your-email] </p>

<p>Subject
    [text your-subject] </p>

<p>Your Message
    [textarea your-message] </p>

<p>[submit "Send"]</p>

Ndonjeri qe ka kohe te bej ndonje sqarim ??
Flm

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 11-06-2009, 10:13:49
Nuk besoj ka ndonje shkence...
ky eshte teksti qe paraqitet

<p>Your Name (required)

edhe kjo eshte kutia qe mbushet ose field

[text* your-name] </p>

e njejta gje edhe me fushat e tjera.

Tani ti cfare don me ber me konkretisht sepse spo te kuptoj :)

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 11-06-2009, 18:38:11
Nuk besoj ka ndonje shkence...
ky eshte teksti qe paraqitet

<p>Your Name (required)

edhe kjo eshte kutia qe mbushet ose field

[text* your-name] </p>

e njejta gje edhe me fushat e tjera.


Une thjesht dua nje contact form ta link ne nje page edhe kaq. te ve te dhenat e mia se ku duhet te vij emaili i userave edhe nje pershkrim te vogel edhe kaq. Pyetja ime ishte cfare funksionesh ka contact form 7?? edhe si perdoren. si mbushet forma. Une di anglisht lale problemi eshte se nuk e kuptoj per cfare duhet emri im ne contact forem

Tani ti cfare don me ber me konkretisht sepse spo te kuptoj :)

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 11-06-2009, 18:40:50
Une thjesht dua nje contact form ta link ne nje page edhe kaq. te ve te dhenat e mia se ku duhet te vij emaili i userave edhe nje pershkrim te vogel edhe kaq. Pyetja ime ishte cfare funksionesh ka contact form 7?? edhe si perdoren. si mbushet forma. Une di anglisht lale problemi eshte se nuk e kuptoj per cfare duhet emri im ne contact forem

Tani ti cfare don me ber me konkretisht sepse spo te kuptoj :)

Meqe dike anglisht lexo FAQ sepse ke cdo pergjigje:

http://ideasilo.wordpress.com/2008/03/29/contact-form-7-faq/

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 11-06-2009, 18:43:54
Meqe dike anglisht lexo FAQ sepse ke cdo pergjigje:

http://ideasilo.wordpress.com/2008/03/29/contact-form-7-faq/

te dish anglisht sdomethene te maresh vesh nga html.
Gjithsesi faleminderit per pergjigjen po nuk eshte ajo qe po kerkoja.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 11-06-2009, 18:50:33
Kur thuhet "Your name" behet fjale per emrin e robit qe do te kontaktoje ty dhe jo per emrin tend.

Ne shqip ai kodi do te ishte keshtu:

<p>Emri juaj (i kerkuar)
    [text* your-name] </p>

<p>Email-i juaj (i kerkuar)
    [email* your-email] </p>

<p>Titulli
    [text your-subject] </p>

<p>Mesazhi
    [textarea your-message] </p>

<p>[submit "Dergo"]</p>

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 11-06-2009, 18:53:12
te dish anglisht sdomethene te maresh vesh nga html.
Gjithsesi faleminderit per pergjigjen po nuk eshte ajo qe po kerkoja.

Nuk ka te bej fare HTML aty LOL nejse... ta ka dhen MAX pak me qarte pergjigjen... ska ndonje shkence.. kete qe te ka dhen max e ke te shpjeguar edhe tek FAQ... e FAQ nuk te meson si me perdor HTML por mos u beni kaq pertac e lexoni :)

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 11-06-2009, 19:00:16
Nuk ka te bej fare HTML aty LOL nejse... ta ka dhen MAX pak me qarte pergjigjen... ska ndonje shkence.. kete qe te ka dhen max e ke te shpjeguar edhe tek FAQ... e FAQ nuk te meson si me perdor HTML por mos u beni kaq pertac e lexoni :)

Zotrote ste duket html ndryshimi i tags?? Sduhet te dish pak html qe ti kuptosh funksionet te gjitha te kesaj forme edhe ti modifikosh?? dakort esht ehtml e thjesht po per dike qe se ka haberin duket sikur eshte e veshtire edhe pse mbase duhet te nderosh nje kllape. Mua me ze koka sa e shikoj si shkrim jo me te ulem ta mar vesh. Kshuqe nqs ti e ke idene edhe te duken te thjeshta good for you, po sma ha mendja se ka nevoj te shesesh pordh. ok lali.. thnx again for taking the time to answer.
ags in form content
"kjo ca te duket ty ste duket html"??

You can use the following types of tags in form content.
Type    Replaced by    Validated as
text    <input type="text" />    Any text
text*    <input type="text" />    Any text / Required
email    <input type="text" />    Email address
email*    <input type="text" />    Email address / Required
textarea    <textarea> </textarea>    Any text
textarea*    <textarea> </textarea>    Any text / Required
select    <select> </select>    –
select+    <select> </select>    –
checkbox    <input type="checkbox" /> ...    –
checkbox+    <input type="checkbox" /> ...    –
radio    <input type="radio" /> ...    –
captchac    <img />    CAPTCHA
See How to use CAPTCHA
captchar    <input type="text" />
submit    <input type="submit" />    –

The syntax of tag is not so easy. You can use Generate Tag menu under Form textarea to make a tag you need.

I show you some examples of tags.

    * [text your-name 40/100 "John Smith"]

      This tag is replaced with:
      <input type="text" name="your-name" size="40" maxlength="100" value="John Smith" />
    * [email* your-email 60/ id:email]

      <input type="text" name="your-email" id="email" size="60" />
    * [textarea your-message 80x15 "Write message here."]

      <textarea name="your-message" cols="80" rows="15">Write message here.</textarea>
    * [select your-country "China" "India" "other"]

      <select name="your-country">
        <option value="China">China</option>
        <option value="India">India</option>
        <option value="other">other</option>
      </select>

 • Postime: 260
 • Karma: +2/-5

#8 ne: 11-06-2009, 19:39:26
Ta ben varrka  ;)

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 11-06-2009, 19:44:25
Ta ben varrka  ;)

jo or jo se e kam fiksim do ma bej ky romeo ti na bej ndonje artikull  :D

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 11-06-2009, 19:54:57
jo or jo se e kam fiksim do ma bej ky romeo ti na bej ndonje artikull  :D
ta ka dhen e max me larte ate qe don me bere ti..

<p>Emri juaj (i kerkuar)
    [text* your-name] </p>

<p>Email-i juaj (i kerkuar)
    [email* your-email] </p>

<p>Titulli
    [text your-subject] </p>

<p>Mesazhi
    [textarea your-message] </p>

<p>[submit "Dergo"]</p>

Ato te faq jan per zgjerim te asaj dmth me ber me shume gjera... se si integrohet ne postim shife te faq, duhet te perdoresh nje shortode qe se mbaj mend permendesh e maroi puna...

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 11-06-2009, 22:59:33
Pervec ketyre qe te kane spjeguar cunat , duhet te krijosh nje faqe tek "pages" ti vendoses titullin Contact dhe aty ne vend te tekstit duhet te vesh kete kod [contact-form 1 "Contact form 1"]

Diku me siper lexova qe te ze koka vetem kur i sheh kodet html jo me te rrish ti lexosh.. Nese ke bere faqe me kete parim qe ke tani athere e ke te kote te krijosh nje faqe.
Ma merr mendja se te gjithe ne qe jemi ketu ne keto postime ne radhe te pare e duam kete qe bejme edhe pastaj e kemi 'profesion'
Keshtu qe eshte me mire per ty ta dashurosh kete gje nese vertet do te merresh me websites.

Nje keshille : Ben mire te shkruash vetem shqip neper postime kjo jo per shkak se nuk dime kaq pak anglisht por kete une e quaj tangerllik edhe jo ate qe beri Romeo me ty . Tja nis edhe une ne greqisht? e te shohim sa do merremi vesh :)

Gjithsesi shpresoj te kem ndihmuar me kaq pak sa te tregova per vendosjen e kodit.

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 11-06-2009, 23:05:20
Jo aman vetem greqisht jo. Shiko cdo gje qe ka te bej me teknologjine e kopjuterave esht ee lidhur me anglishten kshuqe eshte shume e veshtire ta perdoresh ne gjuhen shqipe sepse shume pak veta do e kuptonin se per cfare behet fjale. Te thuash eshte tangerllek eshte
definicion jo i sakte nga ana jote sepse meqenese e jeton jo ne shqiperi duhet ta kuptosh me mire se te tjeret qe nuk eshte tangerllik. Une fjaleve qe nuk i perkthej dot ne shqip normalisht do tju ve nje emer dhe zgjedh anglishten per dy arsye te paren ta thashe dhe e dyta eshte sepse anglisht ka me shume shance ta marin vesh njerezit se greqisht.

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 11-06-2009, 23:07:25
persa i perket asaj qe me the. e provova edhe se di pse spunon e mora gjith kodin e gjeneruar edhe e bera poste ne nje PAGE prape nuk me punon. Do e heq fare si plug in edhe do ve tjeter.

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 11-06-2009, 23:24:54
Nese ke deshire mund te te ndihmoj , me krijo nje llogari useri aty edhe ta rregulloj une qe te te dale...

Nese ke vendosur qe ta heqesh prap eshte ne doren tende , vetem se po te njejten gje kane te gjitha pra duhet te krijosh me pare opsiondet e mundeshme dhe me pas te vendosesh nej kod tag ne nej faqe qe do e quash CONTACT , kjo ska asnje ndrysim nga faqet e sakonshme pervec faktit se ne vend te shkrimit 'tekstit' ketu ven ate tag qe eshte i nevojitshem per tu shfaqur informacioni i plugins.

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 11-06-2009, 23:38:13
Nese ke deshire mund te te ndihmoj , me krijo nje llogari useri aty edhe ta rregulloj une qe te te dale...

Nese ke vendosur qe ta heqesh prap eshte ne doren tende , vetem se po te njejten gje kane te gjitha pra duhet te krijosh me pare opsiondet e mundeshme dhe me pas te vendosesh nej kod tag ne nej faqe qe do e quash CONTACT , kjo ska asnje ndrysim nga faqet e sakonshme pervec faktit se ne vend te shkrimit 'tekstit' ketu ven ate tag qe eshte i nevojitshem per tu shfaqur informacioni i plugins.

kam qe ne drek un qe mundohem me ja shpjeguar e qe e drejtoj ne nje faqe ku ka ndihma po kujton se tallem me ate edhe duhet te dish HTML me ber ate gje... aty kode html 2 jan qe edhe nje fmi 10 vjec tja them un ca jan i mban mend...

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 11-06-2009, 23:54:39
Nejse meqe pyeti une po i ofroj ndihmen time ... megjithse nuk eshte html ajo qe shkruhet aty jane tags pothuajse si te forumeve

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 12-06-2009, 08:21:14
Nejse meqe pyeti une po i ofroj ndihmen time ... megjithse nuk eshte html ajo qe shkruhet aty jane tags pothuajse si te forumeve

E bera ska problem. rrofsh sidoqofte.
Per nje gje kishe te drejte : duhet ulur B vete te mbarosh pune.
Une skam kohe kshuqe..

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 12-06-2009, 08:33:04
kam qe ne drek un qe mundohem me ja shpjeguar e qe e drejtoj ne nje faqe ku ka ndihma po kujton se tallem me ate edhe duhet te dish HTML me ber ate gje... aty kode html 2 jan qe edhe nje fmi 10 vjec tja them un ca jan i mban mend...
Une nuk mendova se po talleshe i dashur. Mua  me nxirrte error WP skishte faj plug in dhe ngaqe se kisha perdor ndonjehere kete contact 7 plug in me dukej se mos duhej te shtoja tags edhe kombinime nga krahu tjeter i panelit qe te gjeneroja kodin e duhur.
Mua sme jepte fare kod qe duhej te ishte
si ky : [contact-form 1 "Untitled"]
dhe duke mos me dhene kod mendoja se ky basic html ishte ai qe duhej te postoja ne CONTACT PAGE duke mos punuar as keshtu mendova se duhej te shtoje dicka ne kodin e (shiko poshte) tag edhe per te lexuar pertoja edhe thashe mos e dinte ndonje nga ju si behej. Ti tani e bere sikur ti me mua je mare gjith diten per te me shpjeguar edhe une spo kuptokam.
Nejse se do te thoja edhe qepare ke ca gabime ne blog ne lidhje me facebook. duhet ti besh update ca info sepse forma per te lidhur faqen tende me FB ka ndryshuar. pervec kesaj Blogun e kishe te mire

<p>Your Name (required)
    [text* your-name] </p>

<p>Your Email (required)
    [email* your-email] </p>

<p>Subject
    [text your-subject] </p>

<p>Your Message
    [textarea your-message] </p>

<p>[submit "Send"]</p>

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 12-06-2009, 11:30:09
Nejse se do te thoja edhe qepare ke ca gabime ne blog ne lidhje me facebook. duhet ti besh update ca info sepse forma per te lidhur faqen tende me FB ka ndryshuar. pervec kesaj Blogun e kishe te mire

E ke llafen per temen qe tregon si lidhet blogu me facebook?

Tani ndoshta ka ndryshuar forma me then te drejten por menyra si punon nuk ka ndryshuar sepse e testova edhe mua me punon normalisht :) Fundja do ket ndryshuar icik forma por te njejtat gjera besoj do te kerkoj. Mundohu te shofesh me sakte... sepse me then te drejten nuk kam momentalisht kohe me i hyre edhe nje here asaj pune. Ajo gje me ka marr 1 jav kohe ateher por i kisha mbaruar e provimet e te gjitha... ndoshta kur te lirohem nga provimet nga shtatori do mund te kem kohe :)

Flm per komplimentin e mos harro qe te gjith injorant kemi qen e kemi mesuar :) as un skam dit gje por duke pas vullnet kam lexuar e mesuar e te keshilloj ta besh sepse ka shume tutoriale online qe ta lehtesojne punen :D

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 12-06-2009, 18:08:23
E ke llafen per temen qe tregon si lidhet blogu me facebook?

Tani ndoshta ka ndryshuar forma me then te drejten por menyra si punon nuk ka ndryshuar sepse e testova edhe mua me punon normalisht :) Fundja do ket ndryshuar icik forma por te njejtat gjera besoj do te kerkoj. Mundohu te shofesh me sakte... sepse me then te drejten nuk kam momentalisht kohe me i hyre edhe nje here asaj pune. Ajo gje me ka marr 1 jav kohe ateher por i kisha mbaruar e provimet e te gjitha... ndoshta kur te lirohem nga provimet nga shtatori do mund te kem kohe :)

Flm per komplimentin e mos harro qe te gjith injorant kemi qen e kemi mesuar :) as un skam dit gje por duke pas vullnet kam lexuar e mesuar e te keshilloj ta besh sepse ka shume tutoriale online qe ta lehtesojne punen :D

Tema po .. Mire ishte po duhej ta kishe rilexuar te gjithen para se ta postoje te shikoje nqs kishte kuptim e gjitha apo kishte ndonje vend ku behej e komplikuar.. Une te keshilloj ta rishikosh sepse ka shume njerez qe e lexojne ne shqip.. Shumee ;)

Temat e fundit