Si te besh tekstin dhe fotot te reflektojne si pasqyre. - Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si te besh tekstin dhe fotot te reflektojne si pasqyre.

Si te besh tekstin dhe fotot te reflektojne si pasqyre.

· 8 · 1898

 • Postime: 260
 • Karma: +2/-5

ne: 25-02-2009, 23:08:59
Reflekti pasqyre i tekstit ose fotos perdoret me shume ne logo ose ne banera te ndryshem. Pak kohe me pare bera logon e http://person.al/ dhe perdora nje program qe me ndihmoi shume.
Ka disa menyra per ta bere kete
-  E para eshte duke perdorur fireworks ose photosho, por kerkon pune, beje dublikate, ktheje 180", perdor blur ,lartesine etj etj , kjo eshte rruga e gjate .
-  Ruga e shkurter perdor http://www.mirrortext.net/ per tekst ose http://www.mirroreffect.net/ per foto. Pasi keni bere logon ose banerin duhet te pershtatni fushen(backgroundin)sic e deshironi sepse eshte transparent.

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 25-02-2009, 23:14:19
Jo keq per ata qe sdin te perdorin Photoshop megjithgate huahuahu mu duk rrug shum e gjat duke perdorur ato web saite me mir ne Photoshop Cs2 BEST :( i hate cs3 :S smund te besh .gif e shum gjera tjera

 • Postime: 71
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 25-02-2009, 23:35:18
Jo keq per ata qe sdin te perdorin Photoshop megjithgate huahuahu mu duk rrug shum e gjat duke perdorur ato web saite me mir ne Photoshop Cs2 BEST :( i hate cs3 :S smund te besh .gif e shum gjera tjera

hehe shokit Adobe Photoshop CS3 ka mundesi te ruaj image ne formatin .gif te pakten kete e ka ne verzjonin final! Mirëpo tash ka dal dhe CS4 i cili eshte shume shume me i mire :)

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 25-02-2009, 23:43:20
Rrofsh shoku. Kjo mund te hyje shume ne pune.

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 26-02-2009, 00:08:20
hehe shokit Adobe Photoshop CS3 ka mundesi te ruaj image ne formatin .gif te pakten kete e ka ne verzjonin final! Mirëpo tash ka dal dhe CS4 i cili eshte shume shume me i mire :)

Un kam nje CD origjinale qe ma kan sjell nga jasht eshte verzioni i sapo dalur vs3 skam qen i kenaqur megjithate me cs2 po shkrihem po perdore talentin ben shum gjera megjithate duhet te kesh ide

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 20-03-2009, 15:48:37

#6 ne: 31-08-2009, 13:11:14
Jo keq per ata qe sdin te perdorin Photoshop megjithgate huahuahu mu duk rrug shum e gjat duke perdorur ato web saite me mir ne Photoshop Cs2 BEST :( i hate cs3 :S smund te besh .gif e shum gjera tjera

Qysh more sbon me bo gif mos fol palidhje sdin per qato ste bon

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 18-10-2009, 18:51:35
Pas shum kohes huauhauh e kam vrejt ket replik :D flm per komplimentin ateher dijenin maje per veti ske pse tkercesh kot ne konak te huaj kur ke konakun tend.

Temat e fundit