Si të ftoni të gjithë shokët në Facebook për më pak se 60 sekonda - Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si të ftoni të gjithë shokët në Facebook për më pak se 60 sekonda

Si të ftoni të gjithë shokët në Facebook për më pak se 60 sekonda

· 1 · 336

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 18-09-2010, 16:38:21
Si të sugjeroni te të gjithë shokët në Facebook - Mënyra e Re

Mënyra e vjetër e ftimit të të gjithë shokëve brenda pak sekondash tani është bllokuar nga Facebook. Por ekziston një mënyrë tjetër e cila është e ngjajshme me të kaluarën për të ftuar shokët nëpër faqe të dashamirësve apo grupe. Kjo është një mënyrë e re e cila është shumë e thjeshtë dhe mjafton koha më e shkurtër se 1 minut për të ftuar tërë listën e shokëve:

    * 1)      Shkoni te grupi apo faqja e dashamirësve që dëshironi. Ju kisha këshilluar që të vizitoni dhe grupin tonë në Facebook ;
    * 2)      Shtypni “Invite People to Join”;
    * 3)      Me butonin e djathtë të miut shtypni në “Open Link in New Tab”;
    * 4)      Shkoni te Tab-i (dritarja e re) e hapur dhe fshini adresën e web-faqes;
    * 5)      Shkruani kodin e mëposhtëm në shiritin e adresës: javascript:fs.select_all()
    * 6)      Shtypni “Enter” në tastierë;
    * 7)      Pasi do të zgjedhet e tërë lista e shokëve, shtypni “Send Invitations” në fund të faqes.

Kjo ishte e tërë procedura për të këshilluar ndonjë grup apo faqe të dashamirësve te të gjithë shokët. E njëjta gjë është paraqitur me anë të video-s në fillim të këtij artikulli.
Burimi: http://www.kosovabyte.net/?p=352

Temat e fundit