Si te kesh nje homepage statike ne faqet e bera me Wordpress - Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si te kesh nje homepage statike ne faqet e bera me Wordpress

Si te kesh nje homepage statike ne faqet e bera me Wordpress

· 1 · 948

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 06-06-2009, 00:04:49
Wordpress eshte vertet nje software qe jep mundesi gati te pashtershme.
Keshtu pervecse si blog klasik WP mund te perdoret dhe per te krijuar faqe te natyrave te ndryshme. Shembull per kete kemi portalet per lajme, te cilet perdorin pikerisht fuqine dhe lirine e madhe qe ofron Wordpress.

Por ka dhe nga ata qe me WP duan thjeshte te krijojne nje faqe qe ne pamje te pare duket statike dhe pa shume ndryshime. Pra as blog dhe as reviste. Zgjidhja per kete eshte shume e lehte dhe ndodhet te paneli i WP.

Konkretisht, pasi jeni kycur ne panelin e faqes tuaj te fuqizuar nga WP shkoni te Settings->Reading dhe ne faqen qe do t'u hapet do te shihni mundesite e Front page displays, ku si 'default' eshte Your latest posts. Nese e c'zgjidhni kete opsion dhe ne vend te tij zgjidhni alternativen A static page, duke zgjedhur dhe faqen (Pages) qe do te sherbeje si Frontpage (psh About Me).

Ne kete menyre faqja e pare do te jete statike, ndersa brenda kategorive do te duken postimet qe keni bere apo qe do te behen ne te ardhmen.

Shpresoj qe kjo guide t'i kete sherbyer ndonjerit :-)

Temat e fundit