Si te ndërtoni serverin tuaj - Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si te ndërtoni serverin tuaj

Si te ndërtoni serverin tuaj

· 1 · 530

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 26-07-2010, 00:19:40


Ky tutorial do ju tregoj një metodë shumë të thjeshtë për të krijuar një server tuajin edhe ta përdoni atë për të pasur dokumentat, videot apo muzikën tuaj në dorë kudo që të ndodheni. Gjithashtu do të mësoni edhe si ta ktheni dhomë tuaj në një “Big Brother”. Nuk ju duhen njohuri të thella për të kuptuar atë që është shkruar më poshtë.

Me anë të këtij tutoriali ju do të mësoni se si ndërtohet një server të cilin mund ta përdorni për të arshivuar dokumenta edhe për të patur akses në to nga kompjuter të tjerë. Gjithashtu ju mund ta përdorni serverin tuaj për të parë video apo dëgjuar muzikë. Në këtë tutorial do të ketë edhe  një metodë e cila tregon se si ju ta përdorni serverin për të monitoruar ose më saktë për të ruajtur dhomën tuaj me anë të Webcam.

Tutoriali gjendet ketu: http://www.feniksi.com/premium/ndertoni-serverin-tuaj

Temat e fundit