Si të transferojmë blogun në blogger nga një llogari në tjetrën - Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si të transferojmë blogun në blogger nga një llogari në tjetrën

Si të transferojmë blogun në blogger nga një llogari në tjetrën

· 1 · 544

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 28-04-2010, 14:31:54

Sot kam vendosur tëshkruaj një artikull, mësim në fakt,që është më shumëpër fillestarët. Edhe unë në fillimkur kam hapur blogun tim në blogger, pasi e kam zhvilluar paknjë blog është dashur ta shisja, dhe nukdija se si ta transferoja blogun tek llogaria e blerësit,andaj më është dashur pak punë derisa arrita të gjeja mënyrën se sitrransferohet.

Atëherë.Së pari sigurisht kyçuni tek paneli juaj iadministrimit. Pastaj, tekblogu që ju keni dëshirë tëtrransferoni, klikoni settings
Hapja e settings

Pastaj futuni tek opcionipremissions(opcioni i fundit në menu)
Hapja e premissions

Tani shkojmë tek addauthor
Ikona add author

Në fushën etreguar shkruajmë e-mailin që kemidëshirë të ftojmë:
Dergimi i fteses

Pastaj userit që ikemi dërguar ftesën i vjen e-maili për pranim
Pranimi i emailit

Hapi tjetërështë ai kur ju duhet të i jepni accountittjetër akseset apo privilegjet e adminit, në‘grant admin privileges’.
dhenja e accessit

Pas kësaj ju shfaqen 2 llogaritë, dhe jullogarisë suaj ia bëni remove. Pra edhe“zyrtarisht” ju më nuk jeni pronar iblogut tua
Burimi: http://dardan.blog.al/2010/04/si-te-transferojme-blogun-ne-blogger-nga-nje-llogari-ne-tjetren/

Temat e fundit