Si te vendosesh Favicon ne blogger - Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si te vendosesh Favicon ne blogger

Si te vendosesh Favicon ne blogger

· 5 · 1586

 • Postime: 27299
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 09-09-2009, 14:51:47


Ata qe kane blogjet e tyre ne blogger mund te kene vene re se aty kane dhe nje favicon qe i perket te gjithe rrjetit te Blogger.com
Per te vendosur favicon personal (qe do te ishte hapi i fundit per ta bere teresisht faqe profesionale) eshte teper e thjeshte.

Se pari krijoni nje favicon! Ketu "Favicon me ane te Favicon.cc" ka nje guide se mund te krijoni favicon.

Pasi ta keni krijuar do te keni problemin se asnje host nuk pranon te hostoje imazhe .ico
Zgjidhja eshte kjo: http://www.convertico.com/ konvertoni imazhin tuaj nga .ico ne .png dhe shkarkojeni.

Ne kete menyre do te keni ne PC tuaj nje imazh te titulluar favicon.png

Shkoni te www.tinypic.com dhe ngarkojeni atje imazhin tuaj.
TinyPic ofron dhe url direkte per te imazhi. Kopjojeni ate dhe shkoni te blogu juaj ne Blogger.com

Klikoni "Layout" pastaj "Edit HTML". Ne dritaren me kodin html te blogut tuaj gjeni:
<title><data:blog.pageTitle/></title>
Pas ketij kodi vendosni poshte kodin qe vijon:
<link href='url-ku-ndodhet-favicon.png' rel='shortcut icon' type='image/favicon.png'/>

Ne kete kod url-ku-ndodhet-favicon.png zevendesojeni me adresen e imazhit qe hostuat ne TinyPic.com

Kliko "Save Template"

Shiko blogun tend me favicon fringo te ri dhe po deshe shko pi 'i cigare apo 'i kafe. :d

Shembulli i Favicon te personalizuar ne blogger: http://www.albaniatrip.net/

 • Postime: 27299
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 09-11-2011, 11:32:51
Kam vene re se sefundi jane krijuar disa blogje shqiptare me blogger. Gjej rastin te rikujtoj kete teme, per ata qe jane te interesuar te kene dhe nje favicon te personalizuar ne blogger.

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 17-11-2011, 23:21:58
Ska nevoj me per shtim kodesh, por vetem hyni ne draft.blogger.com dhe pastaj shkoni tek Layout dhe Edit Favicon, pra me mir, me shpejt dhe me thjesht.

 • Postime: 27299
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 22-11-2011, 01:12:32
Ska nevoj me per shtim kodesh, por vetem hyni ne draft.blogger.com dhe pastaj shkoni tek Layout dhe Edit Favicon, pra me mir, me shpejt dhe me thjesht.

Guida ime eshte shkruar ne vitin 2009. Per tre vjet ka evoluar edhe Blogger :d

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 22-11-2011, 10:11:04
Guida ime eshte shkruar ne vitin 2009. Per tre vjet ka evoluar edhe Blogger :d
e vertet

Temat e fundit