Udhëzim – Si t’i shkarkoni të dhënat tuaja në Facebook - Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Udhëzim – Si t’i shkarkoni të dhënat tuaja në Facebook

Udhëzim – Si t’i shkarkoni të dhënat tuaja në Facebook

· 4 · 689

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 10-10-2010, 20:59:57
Facebook tashmë është bërë goxha i njohur në të gjithë botën, prandaj edhe të dhënat tuaja që i keni atje si : Fotografitë, Videot e të tjera nëse dëshironi qe ato t’i keni në kompjuterin tuaj atëherë ndiqni hap pas hapi kete udhëzim…

Të dhënat tuaja pasi shkarkohen në kompjuterin tuaj atëherë ato ruhen në një Zip file :) , kështu që programi që mundëson hapjen e fajlleve të tillë është WinRar (nese perdorini Windows), 7Zip etj.

Si të shkarkoni të dhënat tuaja nga Facebook ne Kompjuter..

Së pari duhet të kyçeni tek llogari juaj, me pas shtypni tek menyja kryesore Account dhe më pas shtypeni edhe Account Settings (shikoni fotografinë për me shumë):Pasi që të keni hyrë tek Account Settings poshtë do t’ju shfaqet një nën meny e cila thotë: Download your Information shtypni Learn More (foto):Pastaj do you shfaqet nje faqe e re per informacionin e shkarkimit te dhenave tuaja ju duhet te klikoni Download (shih foto)Përsëri ju duhet të shtypni butonin Download që do shfaqet në një nën dritare të re:Ndërkohe do t’ju shfaqet një nën-dritare tjetër ku ju duhet të shtypni butonin Okay (që ju pranoni se do të merrni nje email kur te jenë gati për shkarkim)


Do të kaloje pak kohë me pas ju do të merrni një letër në emailin tuaj nga Facebook që ju duhet te shtypni lidhjen që shfaqet në email :Pasi që të keni hapur lidhjen që Facebook dërgoi tek ju atëherë do shfaqet një faqe në të cilën kërkohet që ta vendosni fjalëkalimin tuaj te llogarisë në Facebook.

Shkoni tek Kutia Verify Password edhe shkruani Fjalëkalimin tuaj dhe më pas shtypni Continue:Pastaj vetëm shtypni butonin Download Now dhe automatikisht do të mund t’ shkarkoni të dhënat në Kompjuterin tuaj:


Pasi që ta keni bërë këto gjëra, nuk ju mbetet gjë tjetër veç se ta shikoni Folderin me Informacionin tuaj nga Facebook-u…

Download Your Information from Facebook

Mesim i shkruar nga une per http://www.kosovabyte.net/guide-si-ti-shkarkoni-te-dhenat-tuaja-ne-facebook/KosovaByte.net

 • Postime: 3787
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 10-10-2010, 21:40:44
Tutorial i shkëlqyer! Nuk e kam provuar akoma, por paraqitja e informacionit s'ka të sharë! :)

 • Postime: 113
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 10-10-2010, 23:13:19
Nje tutorial si ky po kerkoja.  hmmmmm:  Shume flmnd..

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 11-10-2010, 00:29:53
Faleminderit Shume ;) per pergjigjet , shpresoj qe ju ka ndihmuar sado Pak, c'eshte e verteta tek disa llogari nuk eshte aktivizuar ende opcioni per ti shkarkuar te dhenat e tuaja, mua per vete po!

Temat e fundit