Vanity URL per FanPage ne Facebook - Guida | Tutoriale

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Vanity URL per FanPage ne Facebook

Vanity URL per FanPage ne Facebook

· 5 · 1879

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 08-08-2010, 20:52:37
VanityURL eshte fjala qe perdor Facebook per ato qe rendom quhen Friendly URLs neper internet. Pra, url qe jane te pastra dhe te shkurtra e qe permbajne fjalen apo fjalet me kuptimplota ne lidhje me FanPage qe keni krijuar ne Facebook.
Per te pasur Url te pastra eshte shume e thjeshte, vetem se duhet ta dish se ku duhet te shkosh. Une u lodha neper opsionet e profilit dhe ne ato te FanPages qe kam krijuar, por nuk gjeta gje. M'u desh te germoja ne Google per te gjetur pergjigjen. Tani qe e gjeta po e ndaj me ju.

Eshte shume e thjeshte: Shko ne adresen http://www.facebook.com/username/
Pasi je aty, nese s'ke zgjedhur akoma nje url te paster per profili personal, zgjidhje nje. Sigurisht nese ta ka qejfi :)
Meposhte ke Set a username for your Pages per FanPage/s qe ke krijuar. Kliko aty dhe do te hapet nje forme si kjo meposhte:  

E gjithe procedura pastaj eshte e vetekuptueshme.
Urime per URL e re qe moret :)
Nje shembull: http://www.facebook.com/albwebmaster

#1 ne: 05-10-2010, 00:56:41
Shume kam dashur te dij si realizohen keto adresa.  :perqafim

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 27-11-2010, 01:52:48
Kam vene re se pak fanpage shqiptare, sidomos ato te siteve te ndryshme, i kane kushtuar vemendje mundesise per te krijuar adresa te bukura ne Facebook.

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 27-11-2010, 12:34:41
ket e di qe nje kohe te gjat por harrova ta ndaja me ju, pajtohem me ty MAX se shumica sidomos ato kompanit e medha nuk i kushtojn shum vemendje URL-ve.

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 23-07-2011, 10:03:58
ket e di qe nje kohe te gjat por harrova ta ndaja me ju, pajtohem me ty MAX se shumica sidomos ato kompanit e medha nuk i kushtojn shum vemendje URL-ve.

Shumica e njerezve te thjeshte s'i kushtojne vemendje URL-ve ne fakt :)

Temat e fundit