Habia Filozofike - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Habia Filozofike

*
reflektues
23-01-2006, 02:59:20

: Biografi e shkurtë e filozofëve të njohur

ABANJANO, Nikola(ABANJANO, Nikola (ABBAGNANO, Nicola), filozof ital. (1901-). Një nga përfaqësuesit më të rëndësishëm të ekzistencializmit në Itali. U doktorua në vitin 1922 me tezën Burimet irracionale të të menduarit. Prof. i filozofisë dhe i pedagogjisë në Napoli, kurse nga v...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
05-10-2005, 11:13:17

Ligjet e Murphy-it!

1- Nese dicka mund te shkoje keq, atehere ajo ashtu ka per te shkuar!2- Qesh, se neser do jete me keq!3- Gjerat demtohen ne proporcion me vleren e tyre!4- Gjithcka shkon keq ne te njejten kohe!5- Nese je ne humor te mire, mos u shqeteso, sepse do te kaloje shume shpejt!6- Nese gjerat jane duke s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-09-2005, 02:42:08

Humanizmi!

RISHQYRTIMI I HUMANIZMIT"Humanizmi" konsiderohet si një ide pozitive nga shumica e njerëzve. Kjo të sjell ndërmend shprehjet si dashuria ndaj njerëzimit, paqja dhe vëllazërimi. Por, domethënia filozofike e humanizmit është shumë më kuptimplote: humanizmi është mënyrë e të menduarit që parashtron...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: gysi, shenja, Kreksi

Vdekja!

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sulltani
08-05-2005, 17:45:36

çdo njeri merr një laps në dorë..

çdo njeri merr një laps në dorë disa herë në ditë dhe shkruan diçka në letër. Kjo veprimtari, të cilën njeriu e sheh si normale, në të vërtetëë është një rast i jashzakonshëm. çdo njeri shkruan një shkrim me laps brenda trurit të tij, në "letren" e cila po ashtu gjendet brenda trurit të tij.Ngac...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

INDRITI
06-03-2005, 04:01:52

Zoti!

Zoti!Ka qene kjo kahere,nuk me kujtohet se kur, ndoshta kam pasur dymbedhjete deri ne katermbedhjete vjet, e ndoshta edhe me pak. Kam qene afer moshes madhore kur paturpshem kam pyetur:- Po pohoni se si All-llahu e ka krijuar boten, se te gjitha krijesat duhet medoemos e kane Krijuesin, se cdo v...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: atman, margarita, Gjumashi

MASA DHE INDIVIDI?

*
atman
25-08-2004, 07:14:39
.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe