Erresira - Habia Filozofike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Erresira

Erresira

· 6 · 1159

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

ne: 21-03-2005, 12:36:32
Nese jemi ne nje dhome te erret, ndezim driten. Ku do te veje ajo erresire?!
« Editimi i fundit: 22-03-2005, 03:30:55 nga M A X »

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 21-03-2005, 12:42:24
do te zhduket. eshte mungesa e drites qe krijon erresiren.
« Editimi i fundit: 22-03-2005, 03:30:38 nga M A X »

 • Postime: 12
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 22-03-2005, 13:29:02
aaaaaaaaa
 erësira e cila gjendet ne dhomë pasi ta ndezim rrymën (drit'ën) ajo me një shpejtësi të jashtëzakonshme ikën sepse frigohet...........sipas njërit nga "7 të urtët" e grekëve antikë...e kishte marrë një shembull e cila me mjeshtri te hatashme dhe me dituri te larte thoshte:
-"me një gotë te mbushur me hi (mbeturina zjarri) deri ne grykë pyeste të pranishmit se a ekziston ende zbrazëti në gotë...te pranishmit e lartëpërmendur me bindje dhe seriozitet thanë se nuk ka vend ne gotë...por,ai hedhi ujë ne atë got dhe dëshmoi të bindurit e lartëpërmendur se megjithatë ekziston një zbrazëti e fshehur........."


     ME GJITHË RESPEKT DHE NDERË UA TREGOJË SE EKZISTON NJË FSHEHTËSI E PADUKSHME.....!!!!!!!!

 • Postime: 188
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 22-03-2005, 18:07:19
fle gjume te ritet  si una eri -topsheqeri 

 • Postime: 6973
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 27-03-2005, 08:58:11
Miss, jam kurreshtar të di përkthimin e fjalisë "gonna shine" që ta kuptoj në tërësi atë që e lidhe ti me temën. :)

 • Postime: 332
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 11-07-2005, 02:39:11
Erresira do te rrije aty ku eshte. Dhe kur te fiket prape drita, do te vije serish. Erresira nuk vjen ose iken. Ajo thjesht eshte. Pyetje dhe teme pa vend per mendimin tim.

PS: Gonna Shine === Do te Shkelqej :D

Temat e fundit