MASA DHE INDIVIDI? - Habia Filozofike

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

MASA DHE INDIVIDI?

MASA DHE INDIVIDI?

· 3 · 2100

ne: 24-08-2004, 00:25:25
 hmmmm:
« Editimi i fundit: 18-04-2005, 19:26:10 nga Gjumashi »

  • Postime: 19
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 24-08-2004, 16:19:28
Pershendetje  :)

Ne lidhje me temen mendoj se ndodh keshtu, pra qe individi behet mase, jo vetem nga ndikimi i mases mbi individin por dhe nga potenca e vete individit. Me kete dua te shpreh se kur individi eshte personalitet ai nuk mund te behet kurre mase pasi nuk zvogelon dot potencen e tij, aq me teper kur ne kemi raste nga historia e njerezimit se ka ndodhur keshtu.
Pra, mendoj se faktori kryesor qe percakton te qenit mase ose jo eshte  potenca e vete individit, pastaj mjedisi eshte dytesor.
« Editimi i fundit: 24-08-2004, 16:21:36 nga margarita »

  • Postime: 553
  • Karma: +1/-0

#2 ne: 25-08-2004, 07:14:39
.

« Editimi i fundit: 17-03-2005, 17:48:37 nga atman »

Temat e fundit