Historia e Artit

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Arti shqiptar dhe boteror ne shekuj.

erlehta
18-10-2012, 09:10:57

Ikonografia shqiptare

Ekspozita ikonografike sjell përpara publikut vlerat më të mira të ikonografisë shqiptareIkonografia shqiptare e gjashtë shekujve në Galerinë e ArteveGaleria Kombëtare e Arteve çeli dje, ekspozitën e saj të radhës të këtij sezoni artistik, "Ikona shqiptare". Ekspozita ikonografike, me kurator Ru...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-03-2011, 14:38:45

Epoka e artë e Fotografisë shqiptare

“Mungon tërësisht nga historia e fotografisë ajo e fotografisë shqiptare, që është një nga koleksionet më të pasura të fotografisë në Ballkan dhe ndoshta një nga më të mëdhatë edhe në Europë. Historia e Fotografisë shqiptare nis në vitin 1850 me një njeri të quajtur Pjetër Marubi, i cili është p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-12-2008, 14:37:30

Lavdia e Belle Epoque

Një prej periudhave më mbresëlënëse që ka përjetuar Evropa moderneLavdia e Belle EpoqueKur flet për Belle Epoque, zakonisht gjithkush ka idetë e tij se çfarë dome- thënie ka patur ekzaktësisht kjo periudhë. Nuk ka asnjë dysh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe