Historia Shqiptare


×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Historia e Kombit Shqiptar. Tema informative dhe diskutime historike.

M A X
08-03-2005, 07:54:28

Etnotipi shqiptar

Shaban Sinani çfarë ndodhi me qeveritë kolaboracioniste, të cilat ishin në dijeni të hyrjes së hebrejve në Shqipëri dhe nuk e penguan aspak ardhjen e tyre. Përkundrazi, lejuan edhe fshehjen e identitetit e nuk ua dhanë listat që kërkuan autoritetet naziste, për t'i çuar hebrejtë e Shqipërisë në ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

stellina
21-08-2022, 10:34:23

Mbreti Zog-I në lidhje me ndalimin e mbulesës të femrës shqiptare

Letra e Mretit Zog-I dërguar Kryeministrit Koço Kotta në vitin 1929 në lidhje me ndalimin e mbulesës të femrës shqiptare.« …Duhet t’a kuptojme, nji here e mire, se nderin e shqiptarit nuk mund t’a mproje nji mbulese, por vetem karakteri burrnuer i tij dhe zakonet e pastra t’onat, * kemi trashigu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: omega, olti

Hebrenjtë në Shqipëri

Ωμέγα
17-08-2022, 15:27:37
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: 1dhe1.com, Eni

Emërtimi i shqiptarëve ndër shekuj

1dhe1
14-03-2021, 22:11:42
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: 1dhe1.com

Flamuri yne kuqezi dhe shqiponja dykrenare!

1dhe1
14-03-2021, 20:49:30
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: 1dhe1.com, BeRni

Historia Shqiptare

1dhe1
14-03-2021, 00:38:53
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

12:51
08-03-2021, 18:15:13

Nostalgji: Shqiperia e vitit 1993

 
Nostalgji për Shqipërinë e vitit 1993? Pamje të rralla janë filmuar nga fotografi Nilo Ratti shumë vite më parë dhe të sjellin në vëmendje filmat e kinematografisë shqiptare. Tirana ngjan krejtësisht ndryshe nga sot. Jetesa në fshatra duke e vështirë, por në fytyrat e fëmijëve që rrezaton një gëzim. https:
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: Lajmet

Foto historike!

12:51
01-03-2021, 00:04:08
 FB_IMG_1614410155687.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lajmet, BeRni

E vranë apo e helmuan Alush Lleshanakun?

12:51
30-01-2021, 12:39:33
...paraSHUTISTET-300x193.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe