×

Partizanet "Gay"

Partizanet "Gay"

· 1 · 256

  • Postime: 26499
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 18-06-2019, 00:17:29
Neper mediat sociale po qarkullon nje fotografi e vitit 1944, sic duket menjehere pas clirimit te Tiranes, ironikisht te rruga e Kavajes, ku duket sikur dy partizane meshkuj po puthen plot afsh me njeri-tjetrin.
 

Dhe e gjithe kjo po paraqitet si nje puthje e hapur gay mes dy partizanesh te Shqiperise komuniste te sapocliruar. Personalisht nuk mendoj se mund te jete dicka e tille, sepse edhe ne pacin qene te tille me duket e pamundur qe ne Shqiperine e vitit '44 te kene qene kaq 'cool' me nje dukuri te tille.
Tani ose ka nje shpjegim shume banal per kete foto, ose eshte ndonje fake nga ato qe shperndahen bollshem neper rrjetet sociale.
 

Balli kombëtarë & Partizanët

Nisur nga KanuniRubrika Historia Shqiptare

Postimi i fundit 24-01-2012, 11:44:19
nga Shej
Partizanet Shqiptare ne Jugosllavi!

Nisur nga arbiasRubrika Kosova Sot

Postimi i fundit 28-07-2006, 06:10:43
nga arbias