Sa e madhe mund te ishte Ukraina - Histori

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sa e madhe mund te ishte Ukraina

  Sa e madhe mund te ishte Ukraina

  · 1 · 551

  • Postime: 454
  • Karma: +0/-0

  ne: 19-06-2023, 15:03:24
   

  Ne vitin 1919 ne konferencen e paqes ne Paris, delegracioni ukrainas paraqiti kerkesat e tij per shtetin e ardhshem dhe territorin qe do te perbente kete shtet. Eshte interesante se si nje pjese e ketij territori te pretenduar ndodhet sot ne Rusi, Bjellorusi dhe Poloni. Sdq kjo mund te ishte Ukraina nese historia do te kishte shkuar ndryshe.
  Emri:

  Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?: