Skemat piramidale në Shqipëri - Historia

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Skemat piramidale në Shqipëri

 Skemat piramidale në Shqipëri

· 2 · 1636

  • Postime: 28612
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 15-12-2020, 09:48:29
 

Skemat piramidale në Shqipëri filluan aktivitetin e tyre qysh në vitin 1991. I pari ishte Hajdin Sejdia. Më vonë, më 29 mars 1993, u krijua firma “Sudja”, prapa së cilës qëndronte “Kopetenti”, më 29 mars 1994 u themelua firma rentiere “Vefa” dhe mbinë si kërpudhat pas shiut 25 firmat mashtruese, që i drejtonin kryesisht ish-punonjës të Sigurimit të Shtetit: Gjallica, Populli, Xhaferri, Cenaj, Kamberi etj, të cilat u zhvatën rreth 1.2 miliardë dollarë kursime të shqiptarëve, duke e rënuar dhe destabilizuar Shqipërinë.

Në fotografi reklama e VEFA në pistën e Monza gjatë një farë të Formula 1.
Kodi: [Zgjidh]
https://www.facebook.com/108724886479847/posts/678163979535932/

  • Postime: 28612
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 10-08-2022, 01:21:03
Une jam i bindur qe po mos te kishin ndodhur ato piramidat Shqipëria do ishte ne BE sot. Po nejse, e di qe ne histori dhe per te shkuarën nuk flitet me Sikur!

Temat e fundit