Post reply


Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: M A X
« ne: 10-08-2022, 01:21:03 »

Une jam i bindur qe po mos te kishin ndodhur ato piramidat Shqipëria do ishte ne BE sot. Po nejse, e di qe ne histori dhe per te shkuarën nuk flitet me Sikur!
Postuar nga: M A X
« ne: 15-12-2020, 09:48:29 »

 

Skemat piramidale në Shqipëri filluan aktivitetin e tyre qysh në vitin 1991. I pari ishte Hajdin Sejdia. Më vonë, më 29 mars 1993, u krijua firma “Sudja”, prapa së cilës qëndronte “Kopetenti”, më 29 mars 1994 u themelua firma rentiere “Vefa” dhe mbinë si kërpudhat pas shiut 25 firmat mashtruese, që i drejtonin kryesisht ish-punonjës të Sigurimit të Shtetit: Gjallica, Populli, Xhaferri, Cenaj, Kamberi etj, të cilat u zhvatën rreth 1.2 miliardë dollarë kursime të shqiptarëve, duke e rënuar dhe destabilizuar Shqipërinë.

Në fotografi reklama e VEFA në pistën e Monza gjatë një farë të Formula 1.
Kodi: [Zgjidh]
https://www.facebook.com/108724886479847/posts/678163979535932/