Ushtarët indokinezë në Korçë - Historia

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ushtarët indokinezë në Korçë

Ushtarët indokinezë në Korçë

· 1 · 145

  • Postime: 28595
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 14-07-2022, 13:31:09
 

Foto e rrallë e ushtareve indokineze ne Korçe, shkurt 1917. Keta ushtare benin pjese ne ushtrine franceze, pasi dihet qe Indokina ishte nen kontrollin e Frances  gjate L.I.B, dhe luftuan kryesisht ne zonen Korçe - Pogradec.
Ajo qe te ben pershtypje eshte se sa te veshtire e kane patur indokinezet, te cilet vinin nga nje klime tropikale musonike e nxehte dhe e lagesht, te pershtateshin me te ftohtin e acarte te Korçes ne shkurt.

Ledi Zeqollari
« Editimi i fundit: 15-07-2022, 10:21:13 nga M A X »

Temat e fundit