Post reply


Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: M A X
« ne: 14-07-2022, 13:31:09 »

 

Foto e rrallë e ushtareve indokineze ne Korçe, shkurt 1917. Keta ushtare benin pjese ne ushtrine franceze, pasi dihet qe Indokina ishte nen kontrollin e Frances  gjate L.I.B, dhe luftuan kryesisht ne zonen Korçe - Pogradec.
Ajo qe te ben pershtypje eshte se sa te veshtire e kane patur indokinezet, te cilet vinin nga nje klime tropikale musonike e nxehte dhe e lagesht, te pershtateshin me te ftohtin e acarte te Korçes ne shkurt.

Ledi Zeqollari