Barsaleta! - Qesh

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Barsaleta!

Barsaleta!

· 1041 · 164653

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 24-04-2004, 01:34:21
;D
« Editimi i fundit: 27-04-2004, 11:48:38 nga M A X »
Barsaleta me Politikan !

Nisur nga GjumashiRubrika Qesh

Barsaleta Banale~

Nisur nga milanistiRubrika Qesh

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 27-04-2004, 11:48:23
MENGJES VERE NE PYLL

Kete mengjes gomari buzebardhe ; ( jo prite hyrja ne fillim :  ishte nje dite o zoooooooootttt si gjithe te tjerat qe mos ardhshin kurre ishalla, era nuk te linte dot te lexonje dot ndonje liber te kendshem . Vesa e fresket e zgjovi breshken nga gjumi )

 

E ku e lame, he po : gomari buzebardhe kishte vjedhur gazeten e dhelpres ileqare (.Ah sa mire qe ja beri ). Ne kete kohe vjen lakuriqi me duar ne xhep po pertypte fara kungulli te pjekura duke feshkellyer gjithe qejf Shakiren . Ne pubin  " FUTI DRU ZJARRIT SE FTOHET NENOJA " (pubin  me te mire e pyllit me 5 yje ) teknik pellumbi feat.Dj Pelikani  ishin  shume ne forme dhe muzika kishte arritur ne kupe te qiellit dhe po ja u shkiste kafsheve te shkara . Ujku serish vazhdonte perpjekjet per te futur ne rrugen e keqe kesulkuqen e ngrate me xhinse meshini . Borebardha kishte dite qe sterviste xhuxhat ne basketboll. Nuk mund te leme pa permendur Luanin dhe Tigrin qe po shuanin epshet duke e vyshkur shkuren ku ishin fshehur . Breshka plake po merte pensionin nderkohe qe pata po mundohej tja futte duke i mbajtur mbi 200 evro nga pensioni i saj jetik . Era e marjuanes se ketrit i shponte hundet . Luani kishte leshuar banden e tij te xhepisteve neper butiket e pyllit ku hardhucat me side provonin robabanjet firmato.  Nderkohe gjithe kjo qetesi prishet nga tingellimat e thikave qe vinin nga rruga  Hyr ketu se del shkurt  , bandat e perhershme te kesaj rruge edhe kete te diel nuk e bene pushim .

 

P.S Nuk e mbaruam se do ikim se kena ca pune .

VAZHDIMIN DO E LEXONI CA ME VONE .

 

Erald , Elvis , Bernard  Nga Korca

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 27-04-2004, 12:01:37


Ujku pik kom  ;D

 • Postime: 929
 • Karma: +2/-2

#3 ne: 30-04-2004, 19:58:21
Pyet mesuesja nxenesit:
Nese dikush nga ju e konsideron veten budalla,le te ngritet ne kembe.
Ne fillim askush prej nxenesve nuk ngritet. Pas pes minutash,derisa ne klase mbreteronte qetesi relative, ne kembe ngritet Toni.
Mesuesja habitet.  Ajo nuk besonte se toni e konsideron veten budalla.
Mesuesja e pyeti: Cka toni? ti veten e konsideron budalla?
Jo moj, por me erdh keq kur te shihja vetem ty te ngritur ne kembe!!!

 :P#4 ne: 02-05-2004, 21:12:16


Ujku pik kom  ;D


hahahah, kjo eshte shume e forte  :D

 • Postime: 83
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 03-05-2004, 05:56:55
Femra e persosur......:D

Nje njeri mbeti i pamartuar, sepse tërë jetën kërkonte femër të përsosur. Kur u bë 70 vjeç, dikush e pyeti:
-Ke udhëtuar tërë botën. Si nuk e gjete një femër të përsosur?Plaku u pikëlluar shumë dhe tha: -"Njëherë isha afër një femre të tillë.
Tjetri vazhdoi: -Po ç'ndodhi? Pse nuk u martove me të?
Plaku, edhe më tej i pikëlluar, ia ktheu: -Ç'të bëj? Edhe ajo po kërkonte mashkullin e përsosur....:p
« Editimi i fundit: 03-05-2004, 05:58:32 nga Star_Plash »

 • Postime: 83
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 03-05-2004, 06:17:26
Papagalli dhe Majmuni...:D

-Të lutem ma sjellë një pije, i thotë majmuni stjuardesës në aeroplanë.
-Pusho o Majmun - ia kthen ajo.
-Një pije oj 'rospi - i thotë papagalli.
-Urdhëroni pijen - ia kthen ajo duke i dhënë pijen papagallit
Pas disa çastesh majmuni sërish me kulturë e lutë stjuardesën
-Ju lutem a ka mundesi një pije.
-Pusho o majmun -ia kthen ajo.
Majmuni e shikon papagallin që bëhej gati të kërkonte pije.
-Një pije ma sjell shpejt oj shtrigë - thotë papagalli dhe stjuardesa ia sjellë pijen.
Majmuni habitet dhe gati sa nuk plas nga inati. Vendos të bëhet më arrogant.
-Ma sjellë edhe mua një pije oj lavire e ndyrë - bërtet majmuni
-Edhe mua o e poshtër - flet papagalli.
Stjuardesa më nuk duron dhe që të dy i hudh jashtë dritareve të aeroplanit.
Duke rënë poshtë, papagalli e shikon majmunin tek bie i pafuqishëm dhe e pyet:
-O majmun, a din ti të fluturosh?
-Jo - ia kthen ai.
-Po mire ty kur nuk dinje cfare tu desh me folë - i thotë papagalli.

 • Postime: 553
 • Karma: +1/-0

#7 ne: 13-05-2004, 11:35:06
-Zonjushe, deshiron nje gote vere?
-Jo, sepse me ben keq per kembet!
- Pse, ti enjt?
- Jo, mi hap!

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 13-05-2004, 16:02:58
 :D

 • Postime: 417
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 13-05-2004, 19:35:20
 :D ncuncu

 • Postime: 83
 • Karma: +0/-0

#10 ne: 14-05-2004, 07:36:39
:D ncuncu

Ik re me gjith keto ncncn e tua , se shef ti, s'kena pune tjeter vetem me te pa si na zgerdhihesh.  :P :D 8)  

 • Postime: 553
 • Karma: +1/-0

#11 ne: 15-05-2004, 10:52:46
Nje tip hyn ne bar dhe porosit nje shishe birre.
- Menjehere,- thote kamarieri.
Tipi, thote, - E di ç'ke, ma ndrro birren me nje vere. Kamarieri ia ndrron dhe tjetri pasi e pi tere qef ngrihet te shkoje.
- Ku vete! - therret kamarieri.
- Do iki.
- Po ti s'ke paguar veren!
- Pse ta paguaj, veren e ndrrova me birren.
- Po as birren nuk e pagove!
 - E si ta paguaj kur nuk e piva.Ne plazh,  dy femije pesevjeçare, nje djale e nje vajze, qe lozin. Djali i thote çupkes: - ke si kjo loder ti!
- Kam! pergjigjet çupka.
- Po si kjo loder ke?
- Kam!
- Po si kjo loder ke?
- Kam!
Djalka pasi mendohet pak, ul breket dhe i thote: - Po si kjo ke?
Cupka shikon qe s'ka dhe shkon tek e jema duke qare.
- Pse qan shpirt i mamit? Cupka ia shpiegon se si ishte puna. - Mos u merzit , shko i thuaj atij djalkes, me kete qe kam une mund te kem sa te dua si ai tendi.
« Editimi i fundit: 15-05-2004, 10:56:52 nga atman »

 • Postime: 553
 • Karma: +1/-0

#12 ne: 16-05-2004, 21:50:36
- Nje plak shkon per dite ne bar dhe porosit dy raki. Baristi kurioz e pyet:
- Pse nuk porosit nje dopio, po dy teke?
- Po ja, nje e pi per vete dhe tjetren per nje mikun tim, - thote plaku.
Nje dite plaku porositi vetem nje teke raki. Atehere baristi i thote: - ç'ka ndodhur, vdiq shoku?
- Jo, thote plaku, - jam une qe lashe te piren.


- Nje burre po masturbonte duke bere dush. Hyn e shoqja dhe kur e pa i ulurin e zemeruar: - maskara ç'ben keshtu!
- O zot, ne ç'bote jetojme, - thote burri, - nuk mund te lajme as K...me shpejtesine qe duam...

- Nje grua qe i shoqi nuk ia varte fare, nje dite hoqi tangat dhe i thote burrit : - e shikon kete, quhet kermillke, po e preke, nxjerr jarge, po nuk e preke te nxjerr briret...


 • Postime: 417
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 17-05-2004, 18:35:01
Citim
Ik re me gjith keto ncncn e tua , se shef ti, s'kena pune tjeter vetem me te pa si na zgerdhihesh.     :P  Pse nuk zgerdhihem bukur e, si thu?

 • Postime: 553
 • Karma: +1/-0

#14 ne: 04-06-2004, 23:17:17
Ora 16, ne zyren e avokat X bie zilja e telefonit. Avokati  ngre recepetorin.
- Alo, kush flet?
-Prrrdhdhddhdh, - degjohet  nje pordhe e gjate si pergjigje.
Te nesermen serish ora 16 bie zilja dhe avokati merr  te njejten pergjigje, keshtu edhe te pasnesermen dhe nje dite me pas. Te enjten mbasdite avokati studion gjithe sharjet qe egzistojne neper fjalore dhe po pret me ankth oren 16 te se premtes. Bie zilja dhe avokati rremben telefonin:
- Maskara! bir kurve, shkerdhate, te q. nenen, ç'te permban pragu i shtepise...!
- I dashur avokat po me habisni, ç'ka ndodhur me ju? - flet tjetri gjithe edukate.
- Oh, me falni, ju kerkoj ndjese njeqind here, ju lutem me falni. Kush flet?
- Prrrrrrdhdhdhdh...

 • Postime: 27
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 11-06-2004, 09:50:52
Nje here krushku me krushken shkujne per dushke. I thote krushku  krushkes, oj krushke ma jep nje here, ike ore  plak debil i thote krushka, he me nje here se do vdesi thote krushku, ik vdis i thote krushka, mbas 2 ditesh vdes krushku. e qan krushka, krush o krushk kur venim per dushke me the te thash qyqa qe sta dhash.
                                           SHURRA
Nje djale i ri ishte duke shurruar prane 1 shtepie, kur pa pritur del nje plakedhe i thote:
Ej ca ban aty ti, jo jo me fal i thote djali,pastaj plakes i ulen nervat dhe i thote djalit :
te lutem nxire dhe nje here per mua, jo i thote djali eshte turp, he vetem nje here e po mire i thote djali dhe e nxjerr, plaka prape ka mundesi ta prek se kam shume pa prek , jo jo ithote djali hehe thote  ajo epo mire hec ma i thote djali, ja kap plaka the i thote, he maskara do shurrosh me ktu po te kapa dhe nje here do ta kepus maskara.
     Te tjerat nje here tjter  ciao.  

#16 ne: 11-06-2004, 17:35:41

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 11-06-2004, 23:31:42
Dy temat u shkrine ne nje te vetme tani  :tym

 • Postime: 27
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 15-06-2004, 10:10:13

1- ishte i ati lepur dhe mer te birin qe sapo kishte kaluar ne adoleshence. Do ti mesonte se si behet seksi. E merr me vete dhe i ven 3 protistuta perpara. Shiko bir - i thote- se si behet seksi. dhe fillon babai lepur.  1 .2. 3  he bir a e kuptove. Oba dhe nje her te keqen - i thot i biri. 1 , 2 , 3  e ben serish i jati. He bir a mesove.  Baba te lutem dhe nje her.  1 , 2 , 3 ben babai. Tani mesova
thot i biri. 1 , 2 , 3 , 4  ou..babe me fal...... ?!!

2-nje dite te  bukur lepri shkon ne bar  barist ishte ariu. I merr nje dopjo konjak nje sapo e pin e ze gjumi me vone vjen dheplra; ari thot dopjo konjak se kam dhe per te ngrene (leprin). dhedhelpren e ze gjumi. mMee vone vjen ujku; Ari dopjo konjak se kam per te bere qejf (dhelpra) dhe per te ngrene (lepri). e ze gjumi dhe ujkun, Ariu thot me mendje ; po ca ka ky konjaku im  ?? E provon dhe e ze gjumi dhe ariun.... kalojne 10, 20, 30 min. Zgjohet lepri i sheh te gjith pertoke (nga konjaku). EUu thot lepri paskam bo sherr...........

3-vete lepri ne nje bar, dhe i thote ariut  te lutem me jep pak drog , po ik o lepur i thote ariu se nuk kam  iken lepuri , kthehet te nesermen ,o ari pak drog te lutem po ik o lepur  se skam , po he mo i cik  i cik   epo i mbushet mendja asriut dhe gjen pak dhe i thote na o lepur......DUART LART ANTIDROGA..t thot lepuri

 • Postime: 553
 • Karma: +1/-0

#19 ne: 20-06-2004, 11:32:01
Komandati, pasi i xhvesh lakuriq ushtaret e kompanise se tij  i rrjeshton dhe me ton solemn thote:
 - Ju jini ushtare te kompanise se peste e shquar per trimeri, per guxim, per njerez qe  perballojne vuajtjet e durojne dhimbjet. - pastaj ia fut me kamzhik te parit ushtar ne organin seksual. - Te dhembi ushtar?!
- Jo, zoti komandant!
- Pse?
- Sepse ushtaret e kompansise se peste jane trima!
- Bravo ushtar.
- Ia fut te dytit dhe merr te njejten pergjigje, ia fut te tretit e me rradhe, serish te njejten pergjigje, kur befas syri i kap nje organ seksual qe dilte ndonje pellembe nga rradha.
- Ah, - thote, e - njoh kete fytyre, - dhe ia fut me kamzhik. - Te dhembi ushtar?
- Jo zoti komandant!
- Pse?
- Sepse eshte i ketij mbrapa!

                                          ***
Dy niper vendosen ti japin gjyshit plak viagra. Ia hodhen ne supe dhe po prisnin çdo ndodhte. gjyshi futi lugen e pare ne goje dhe tha:
- E, e mire supa, pastaj nje luge tjeter e me rradhe, gjithmone e me i kenaqur. Kur ngrihet papritur e thote se do te shkoje ne banje. Kthehet pas gjysem ore i lagur i teri para.
- C'ka ndodhur gjysh? - e pyesin niperit.
- Asgje, - thote gjyshi, - vajta te beja ujet, e nxorra, e pashe qe nuk ishte timi dhe e futa prape brenda.

#20 ne: 28-06-2004, 13:52:21
degjoni ju forumista ana e humorit eshte kot fare asnje humor interesant ose qesharak nuk eshte. po more veni noj humor te mire.

p.s. mos ma merni per ters eshte vetem nje veretje e vogel
muaaah
« Editimi i fundit: 27-09-2004, 09:27:32 nga Berni »

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 28-06-2004, 15:21:33
Ke te drejte! Atehere do e nisesh ti me ndonje humor qe do ishte vertet "humor" :P

#22 ne: 28-06-2004, 15:27:49
none none none ka ra lala ne pus
po si ra tkeqen nona?
une e shtyva e ay ra vete
loooooooooool
pshhhhhhhhhhh xhemal xhemali:  po more pirat po te dija une noj humor e shkruaja po sma jep mua per humor more bukurosh
:P

#23 ne: 28-06-2004, 19:15:28
OJ ELLA  nga e gjete ate humorin ti, se me pelqevi shum , ra lala ne pus po lalen ti e shtyve qe ra, te them te drejten mua sma pret per humor , se nuk jam             AGRON LLAKAJ , apo ndonje tjeter po jam milanisti, po bere mir qe hape kete teme O  ju forumista kush te dij humor shkruani ndonje ketu  te qeshim pak sic qesh Ella ahhahahhahahahahahh . byeeeeeeee  :pafshim.

 • Postime: 553
 • Karma: +1/-0

#24 ne: 29-06-2004, 11:09:45
Humor nga personazhe reale te qytetit tim.

Quhet Jaku dhe tregonte se si nje nate shkoi me te fejuaren nga kodrat e qytetit qe dikur ishin te veshura me peme dhe e zbukuronin Korçen si nje kurore.
E keshtu, Jakun e kap nje polic,(ne kohen e monizmit).
- Cfare beni ketu? - pyet polici.
- Asgje! - pergjigjet Jaku.
- Ashtu, po kjo kush eshte? - pyet per te fejuaren.
- E fejuara ime, - pergjigjet Jaku.
- Po ti kush je?
- Une, Jaku jam!
- More te shikoj ku je, po cili je? - Thoshte polici.
- Jakujam! - pergjigjej Jaku dhe vazhduan keshtu derisa perfunduan ne polici, ku u sqaruan.
                                 
                                     * * *

Jaku tregon se ku e bente me te fejuaren.
- Tek stadiumi, - thoshte, - ne porte, tek pika e penalltise, tek korneri, ne mes te fushes, tek zona e rreptesise...
- E perse e ben atje?
- Ato mban mend ajo, ne krevat jane te gjitha njesoj.

                                         * * *

Tani nje episod te vogel me kater vellezer te cilet meqe jane ende ne Korçe nuk po i citoj.
Spas tradites, te dielen, nena e tyre bente lakrorin dhe e çonte ne furre.
Pa vajtur ende mire dreka, vinte njeri nga vellezerit dhe i thoshte furrxhiut:
- Do marr pjesen time te lakrorit sepse kam pune.
Me pas vinte edhe tjetri, pastaj i treti e keshtu me rradhe edhe i katerti, secili merrte pjesen e tij.
Sefundi nena e tyre shkonte ne furre dhe merrte taven bosh.

Temat e fundit