Fjalor Shqip - Turqisht - Qesh

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Fjalor Shqip - Turqisht

Fjalor Shqip - Turqisht

· 12 · 20709

 • Postime: 1007
 • Karma: +6/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 13-10-2008, 16:30:18
Fjalor

>homoseksual: sum sevda

>Pasaportë- Kurbet defter

>President- Kolltuk pasha

>Teleskop- Sehir hava

>Emigrant- Sikter milet

>Dhembje koke- Tepelek siklet

>Ndihmë ekonomike- Fukarallëk sevap

>Autostradë - Hyxhym xhade

>Shqiponja - Turbo bylbyl

>Demostrata - Kallaballëk gjullurdi

>Eklips i diellit ? Biçim aksham

>Zezak - Katran milet

>Fundi i botes - Dynja qamet

>Boksier - Dajak usta

>Grataçielë - Xhamllëk kala

>Bankier - Dallaver qatip

>Gay - Biçim hanëm

>Kompjuter - Qerrata dollap

>Kallashnikov - Batërdi dyfek

>Impotencë - Qejf meazallah

>Altoparlant - Muhabet oturak

>Rrojtore - Mustak hata

>Karate kid - Pehlivan evlat

>Trimëritë e Herkulit - Tangërllëqet e Hekuranit

>Ekspert i huaj në fushën ekonomike - Jabanxhi usta hesap mejdan

>Marrëveshje paqeje - Rehat ujdi

>Psikiatër - Budallallëk heqim

>Pediatër - Mistrec heqim

>Kinema - Kallaballek sehir

>Seks - Qejf marshallah

>Dëshirë seksuale - Qejf ishallah

>Orgji- Kallaballëk lezet

>Seks oral- Poçkallari bereqet

>Lajmet e mbrëmjes - Aksham haber

>Gazetë - Maskarallëk qitap

>Burg - Edepsëz xhehnem

>Qeveri - Edepsëz xhehnet

>Film porno - maskarallëk sehir

>Trangull - Jeshil dajak

>Aeroplan - Bin Laden Hava

>Cigare - katran duhan

>Printer - Hazër defter

>Sekretaria telefonike - Hazër xhevap

>Diarré - Mender siklet

>Robocop - Teneqe xhandar

>Radio - Aheng dollap

>Gjarpër - Llahtar ushkur

>Doganier - Shejtan hesap

>Diskotekë - Gjullurdi bodrum

>Regjistër notash - Mynxyrë defter

>Nxënës - Medrese qyqar

>Letërnjoftim - Surrat tapi

>Plazh - Maskarallëk dynja

>Mbrëmje festive - Aksham aheng

>Celular - Muhabet hava

>Lavatriçe - Gjullurdi kazan

>Shtëpi publike - Han birinxhi maskarallek qamet

>Shirit manjetofoni - Aheng ushkur

>Proletarë të gjitha vendeve bashkohuni - Bytyn dynja, hyxhym milet

>Bllok shënimesh - Hesap defter

>Amnisti ? Satër pishman

>Frigorifer - Kallkan dollap

>Shërbim 24 orësh ? 24 sahat hyzmet

>Profesor - Medrese delenxhi

>No comment - Hiç muhabet

>Intrigë e dashuri - Sherr & sevda

>CD - Aheng tepsi

>Prezervativ - Shyqyr llastik

>Penallti - Serbes yxhym

>Mashkull që bën striptease - Jazëk efendi

>Film erotik - Sevda sehir

>Rroba banjo - Lemeri benevrek

>Ftesë për darkë - Qyl pilaf

>Tregti mallrash të vjedhura - Arnaut pazar

>Grek - Jazëk milet

>Italian - Gallatë milet

>Serb - Kopuk milet

>Amerikan? Gjullurdi milet

>Veteriner- Hajvan heqim

>Spirancë- Bulldum çengel

>Vetëvrasje- Penxhereh bulldum

>Shesh lufte - Kasaphanë mejdan

>Shqipëria në periudhë tranzicioni - Çorap vatan

>Titanik - Qamet vaporr

 

#1 ne: 17-04-2009, 09:44:53
pershendetje kodo ku ndodheni.....

#2 ne: 20-04-2009, 18:57:19
pershendetje kodo ku ndodheni.....
xhenaze-rahmetli parking  :D:P

#3 ne: 28-09-2010, 20:48:32
ile pek bir şey yapamazsın zaten. ama sayfa bölümünden güzel şeyler yapabilirsin. ;)

#4 ne: 18-02-2011, 22:29:05
Aeroplan - Lezet Hava
Helikopter - Hava Takerlek
Roshulla - Huxhum papuche

 • Postime: 27102
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 25-01-2013, 15:50:22
bilet kthimi- pishman billet
dhimbje koke- tepelek siklet
grek- jazek milet
kokaine- zarar niseshte
mesues- llafazan hajvan
robot- teneqe xhandar
roje burgu- dajak usta
shkop gome-dajak sallam
gjarper- llahtar litar
taksi- jallah shofer
termet- dynja qamet
titanik- qamet vaporrtregeti
ilegale- arnaut pazar
truperoje- dajak azgan

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#6 ne: 01-02-2013, 23:47:57
Ci boni turQishtes ju....nga Ezeli e msute kaq mire LOL

 • Postime: 547
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 04-02-2013, 15:33:23
Ndotje ambjenti-pisllik dynjaja  :P

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#8 ne: 24-04-2013, 22:21:55
Fjalor

>homoseksual: sum sevda

>Pasaportë- Kurbet defter

>President- Kolltuk pasha

>Teleskop- Sehir hava

>Emigrant- Sikter milet

>Dhembje koke- Tepelek siklet

>Ndihmë ekonomike- Fukarallëk sevap

>Autostradë - Hyxhym xhade

>Shqiponja - Turbo bylbyl

>Demostrata - Kallaballëk gjullurdi

>Eklips i diellit ? Biçim aksham

>Zezak - Katran milet

>Fundi i botes - Dynja qamet

>Boksier - Dajak usta

>Grataçielë - Xhamllëk kala

>Bankier - Dallaver qatip

>Gay - Biçim hanëm

>Kompjuter - Qerrata dollap

>Kallashnikov - Batërdi dyfek

>Impotencë - Qejf meazallah

>Altoparlant - Muhabet oturak

>Rrojtore - Mustak hata

>Karate kid - Pehlivan evlat

>Trimëritë e Herkulit - Tangërllëqet e Hekuranit

>Ekspert i huaj në fushën ekonomike - Jabanxhi usta hesap mejdan

>Marrëveshje paqeje - Rehat ujdi

>Psikiatër - Budallallëk heqim

>Pediatër - Mistrec heqim

>Kinema - Kallaballek sehir

>Seks - Qejf marshallah

>Dëshirë seksuale - Qejf ishallah

>Orgji- Kallaballëk lezet

>Seks oral- Poçkallari bereqet

>Lajmet e mbrëmjes - Aksham haber

>Gazetë - Maskarallëk qitap

>Burg - Edepsëz xhehnem

>Qeveri - Edepsëz xhehnet

>Film porno - maskarallëk sehir

>Trangull - Jeshil dajak

>Aeroplan - Bin Laden Hava

>Cigare - katran duhan

>Printer - Hazër defter

>Sekretaria telefonike - Hazër xhevap

>Diarré - Mender siklet

>Robocop - Teneqe xhandar

>Radio - Aheng dollap

>Gjarpër - Llahtar ushkur

>Doganier - Shejtan hesap

>Diskotekë - Gjullurdi bodrum

>Regjistër notash - Mynxyrë defter

>Nxënës - Medrese qyqar

>Letërnjoftim - Surrat tapi

>Plazh - Maskarallëk dynja

>Mbrëmje festive - Aksham aheng

>Celular - Muhabet hava

>Lavatriçe - Gjullurdi kazan

>Shtëpi publike - Han birinxhi maskarallek qamet

>Shirit manjetofoni - Aheng ushkur

>Proletarë të gjitha vendeve bashkohuni - Bytyn dynja, hyxhym milet

>Bllok shënimesh - Hesap defter

>Amnisti ? Satër pishman

>Frigorifer - Kallkan dollap

>Shërbim 24 orësh ? 24 sahat hyzmet

>Profesor - Medrese delenxhi

>No comment - Hiç muhabet

>Intrigë e dashuri - Sherr & sevda

>CD - Aheng tepsi

>Prezervativ - Shyqyr llastik

>Penallti - Serbes yxhym

>Mashkull që bën striptease - Jazëk efendi

>Film erotik - Sevda sehir

>Rroba banjo - Lemeri benevrek

>Ftesë për darkë - Qyl pilaf

>Tregti mallrash të vjedhura - Arnaut pazar

>Grek - Jazëk milet

>Italian - Gallatë milet

>Serb - Kopuk milet

>Amerikan? Gjullurdi milet

>Veteriner- Hajvan heqim

>Spirancë- Bulldum çengel

>Vetëvrasje- Penxhereh bulldum

>Shesh lufte - Kasaphanë mejdan

>Shqipëria në periudhë tranzicioni - Çorap vatan

>Titanik - Qamet vaporr

 

ahh ti mi shtrige ...mire qe te kam me i pune dhe e qis nai here mallin LOL

#9 ne: 24-04-2013, 22:23:26
Kjo lista duhet printu dhe ta coj me nai lokal Shqiptar.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#10 ne: 24-04-2013, 22:24:46
po mer sum kapuc LOL

 • Postime: 570
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 03-05-2013, 09:28:11
fjalori shqip-turqisht eshte me fisniku dhe i ciltri nga gjithe fjaloret e tjere te shqipes

Temat e fundit