×

Je shqiptar vetem kur :

Je shqiptar vetem kur :

· 6 · 1636

 • Postime: 370
 • Gjinia: Femer
Isra
ne: 11-05-2005, 03:54:21

Keto pohime jane humoristike......ne se ju doni ti merrni pjeserisht te verteta...puna juaj.... ;)

1. Je kusheri me gjysmen e njerezve qe njeh.

2. Ke te pakte 10 shoke qe e kane emrin "Genti".

3. Ne martesen tende normalisht vijne 400 te ftuar.

4. Ne martesen tende njeh vetem 1/3 e te ftuarve.

5. Ne martesen tende kenga e pare eshte gjithmone, "Dy dele".

6. Ke bere nje xhiro me shkollen ne Kruje.

7. Jeton mes vajzash qe tentojne te shfaqin 25 vjec, e jane vetem 15
8. Do lesh bakshish dhe ne supermarket.

9. Ke tre pale kepuce te zeza.

10. Ke me shume alkohool ne dollapin e shtepise sesa ka bari I lagjes.

11. Je 30 vjaec dhe ta rregullon krevatin mamaja.

12. Gjithe kingat/kinget e qytetit jane kusherinjte e tu.cugini/cugine.

13. Sa here qe del ne televizor kryetari I partise opozitare me bindjet e tij, plaku jot fillon ta shaje nga `robt e shpise`.

14. Prindrit e tu kane vajtur me pushime vetem njhere gjate jetes se tyre dhe kjo ne Shqiperi.

15. Ke te pakten nje te afrem me te cilin familja jote nuk flet.

16. Kur je jashte nuk do te kesh te besh me shqiptaret.

17. Prindrit e tu hedhin nje komb raki esell.

18. Xhaja jot ben nje vere qe eshte me e forte se rakia.

19. Je I bindur qe gjithcka eshte nje konspiracion kunder teje dhe vendit tend.
20. Plaku jot mendon se e ka telefonin nen pergjim.

21. Nqs je vajze dhe nuk je martuar pas 20vjec je nje beqare e stazhionuar.

22. Mamaja jote e ka mbeshtetur jeten mbi leximin e filxhanit te kafese.

23. Cdo ditelindje tenden prindrit e tu te fotografojne ndersa pret torten me nje thike te madhe.

24. Rakia kuron cdo semundje dhe perdoret dhe per masazh.

25. Ke unaza me te medha se ato te mamase/gruas/motres.

26. Miqte e tet eti te japin raki qe gjashtemebedhjete vec.

27. Prindrit e tu e kthejne cdo kopesht nje ferme frutaperimesh,
ku ka aq shume domate/qepe/speca sa per ti shuar urine gjithe lagjes.

28. Frigoriferi eshte aq polt me m ish e salcice sa te mund te perballohen 10 vjet zi buke.

29. Mamaja jote thote qe nuk merret me thashetheme mbi miqe por e di shume mire qe e ben.

30. Je ne tavoline me dy miq dhe nderkohe keni 4 ide te ndryshme politike.

31. Merr 4 ne histori dhe di permendesh filmin Skenderbeu

32. Gjyshja jote thote qe te pjerdhurit ben mire per shendetin.

33. Non riesci a immaginare una canzone senza un assolo di piffero.

34. Degjon prindrit qe flasin kur je akoma 100 m nga shtepia.

35. Mamaja jote nuk hedh asnjehere ne plehra ate qe mbetet nga dreka, por e ha ne darke e ne mengjesin e dites tjeter.

36. Mjeku I vetem qe viziton prinderit e tu eshte patologu I morgut.

37. Te afremit e tu ju qelbet fryma ere hudher dhe kembengulin qe hudhra vret mikrobet

38. Dhe nje muaj pas vitit te ri vazhdoni te hani bakllavane e pergatitur nga tezja jote, qe duket sikur nuk mbaron kurre.

39. Ke patjeter nje xhup lekure.

40. Gjyshja jote te ndkej per te te dhene arra me mjalte cdo here qe ka marre te ftohte.

41. Dhe nqs je e shendoshe vesh rroba qe te rrine puthitur.

42. Gjyshi te jepte raki qe para se te te dilnin dhembet.

43. Prindrit e tu me zor nuk I rezistojne tundimit per te mbyllur cdo ballkon te shtepise me verande.

44. Ke gjithmone modelin e fundit te celularit, qe del ne treg, nganjehere dhe ate qe akoma nuk ka dale.

45. Nuk arrin ta bindesh nene tende se tenxheret me veshe jane me te mira se ato pa veshe.

46. Mund te rrish tre ore me nje kafe ne bar.

47. Prindrit te tu kur flasin ne telefone me te afermit jashte shtetit bertasin qe te degjohen.

48. Je I bindur qe te gjithe personazhet e famshem te historise e ne bote jane me origjine shqiptare.

49. Je I papune por ke nje benz per te levizur.

50. Nuk I ke pare me floket e gjyshes qe kur ka vdekur gjyshi.

51. Je njeqind kile por mamaja akoma te thote qe je I dobet.

52. Punon ne itali si murator por kur kthehesh ne shqiperi u thuaj te gjitheve qe je nje biznesmen I suksesshem.

53. Kur gjyshi yt rrufiste cajin, shtepia dridhej.

54. Nuk e ben kurre sot nje pune qe mund te behet neser.

55. I konsideron taksat si nje shtypje te tmerrshme te shtetit ndaj qytetarit.

56. Blen nje makine te re ne momentin qe vendos te kthehesh per te jetuar ne shqiperi.

57. Je 30vjec dhe rrobat ti lan mamaja.

58. Ke filluar te pish konjak ne kafene qe kur
ke qene 12 vjec.

59. Mamaja jote te flet nqs nuk vesh kanatjeren.

60. Te kane mesuar qe jo vetem te duash te afermit e tu, por dhe kusherinjte e 13-te sikur te ishin vllezerit e tu.

61. I therret te gjithe politikanet e botes me emer.

62. Nuk je kurre I vendosur nese eshte me mire te jetosh jashte apo te kthehesh ne shqiperi.

63. Te gjithe te afermit meshkuj qe takon kane tre dite parruajtur, ju vjen fryma ere hudher, dhe te lene nje kile jarge kur te puthin.

64. Ora jote eshte me e rendesishme se lumturia jote.

65. Je I varfer jashte por duhet ti besh te gjithe te besojne se je I pasur kur kthehesh ne Shqiperi.

66. Miqte e prinderve te tu nuk I bien asnjehere drejt kur duan te te thone qe je shendoshur, apo I ke prere floket me nje model jo te hijshem.

67. Transferohesh te jetosh me prindrit per te qene me afer, dhe perfundon duke u zene per nje ceshtej fare pa rendesi.

68. mban ne shtepi te fshehur nje arme zjarri.

69. Nqs Kina do te pushtone boten do te beheshe pa medyshje budist.

70. Ke me respekt per te fortin e lagjes sesa per presidentin e republikes.

71. Kembengul qe celulari yt eshte me I mire ne bote.

72. Mamaja jote ngjit te frigoriferi cdo lloj figurine per femije.

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#1 ne: 16-05-2005, 23:09:08
Isra teme shum interesante disa jane dhe te verteta  :)

 • Postime: 370
 • Gjinia: Femer
Isra
#2 ne: 17-05-2005, 03:12:02
qe jane te verteta..??

eheee LOL....

sidomos 10, 11, 49, 65, 71...LOL

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer
Aida
#3 ne: 18-05-2005, 20:51:06
 LOL LOL LOL

te lumte isra!

 • Postime: 178
 • Gjinia: Mashkull
TajroncMeShonC
#4 ne: 19-06-2005, 04:23:37
Je shqiptar kur ja bo grus se huj ne avion mjep icik Glugluglu water. ( Uj I Gazum)

 • Postime: 61
danjelaeri
#5 ne: 07-12-2007, 16:17:03
AJO QE JE MURATOR NE ITALI DHE VJEN NE SHQIPERI SI BISNESMEND ESHTE GALLAT DHE 100%E VERTET
 

dhoma chat shqiptar

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:13:25
nga InfoZ
forumi shqiptar seksi

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 00:59:42
nga InfoZ
tuneli film shqiptar i plote

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 00:59:08
nga InfoZ
psikolog shqiptar

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 00:57:35
nga InfoZ
sporti shqiptar

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 22:47:04
nga InfoZ