×
Hyrja
Profili

Nastradini

Nastradini

· 33 · 9868

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull

#25 ne: 09-10-2005, 15:45:34
Nastradini kerkon pune

Nastradini i mbetur pa pune shikon ne nje lajmerim te varur ne nje peme se kerkohej nje kopeshtar. Nastradini i gezuar se po gjente pune, aplikon menjehere per pranim.
Pronari:
- Nese e ndihmon edhe sherbetoren tone atehere do te te jap edhe vend per te fjetur ne hambar.
Nastradini:
- Me pare me duhet te shoh punen.
Pronari duke pare kopeshtin e madh nga dritarja i thote:
- Ja sic e sheh vete...
Nastradini:
- Jo jo, me pare sherbetoren...

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull

#26 ne: 09-10-2005, 15:48:12
Disa te rinj pane Nastradinin qe ishte mbeshtetur tek stalla e gomereve dhe deshen ta tallnin. Njeri me shkathti i thote:
- Ku je o Nastradin, o baba i gomereve.
I pergjigjet nastradini:
- Po ti mor bir pse ke dal prej stalle?

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull

#27 ne: 28-02-2006, 00:42:55
Ishte nastradini dhe punonte per mbretin, mbreti e dergonte coban me derra nje dite nastradini i shete derrat dhe u prete bishtat dhe i vendose ne toke dhe vete me vrape tek mbreti dhe i thote:- o mbret!
- he i thote mbreti!
- fundosen derrat ne lluce i thote nastradini dhe mbreti me vrape vete tek vendi i derrave shikon bishtet te ngulur ne toke dhe terheq njerin dhe dele vetem bishti i thote nastradini qe u keput dhe mbreti i thote nastradinit te vente dhe te merrte cizmet dhe nastradini me vrape dhe vete tek mbreteresha dhe i thote me ka thene mbreti te beje sex me ti e mire i thote mbreteresha pasi mbaron pun vete tek vajza e mbretit dhe i thote po te njejten gje dhe vajza e mbretit nuk pranoi dhe nastradini i flete mbretit o mbrete njeren apo te dyja dhe mbreti i pergjigjet te dyja me te dyja!

 • Postime: 3

#28 ne: 28-12-2007, 18:00:26
uncle Sam.
Nji dite Nastradini duke hecur nji sokaku ne mahallen e Cullakeve ne Gjakove,nji vajze po e thirre nga dritarja e nji shtepie 2 kate.Hajde Nastradin,i tha ajo,me ma nda nji pleqni.Kur shkoj Nastradini ne dhome,qe aty 2 vajza.Ato i thone:jemi zene ne mes veti une dhe shoqja ime.Une po them se jasht eshte moti me diell edhe i ngrohte e kjo shoqja ime thot se jashte po bie shi dhe fryne era.Te lutem cila kemi te drejte?Nastradini e futi koken ne dritare per ta shikuar motin.Vajzat ja vune nji dru ne qafe Nastradinit dhe atij i mbet koka ne dritare.Ato filluan te ja zdeshin tirqit(pantollat)edhe po ja ndukin kimet e bythes.Ai po shkelmon,por kot.Nji kalimtare e pa Nastradinin me koke ne dritare.E pyeti.Qka po bon o Nastradin?Qe valla po e shikoj motin,tha Nastradini.Ani si po te duket moti?Nese zgjate kesi moti,nji kime ne dyth nuk don me me mbete,ja kthei Nastradini.

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull

#29 ne: 13-06-2008, 15:20:28
Nastradini dhe çelsat

Nastradini po punonte tokën, ndërkohë që i vjen një bashkëfshatar me urgjencë dhe i thotë:
-Vrap efendi, se po të digjet shtëpia.
-Punë e madhe, ia kthen Nastradini, çelsat i kam me vete...  :D

 • Postime: 1

#30 ne: 03-09-2008, 16:14:23
haha shum te mira valla  po ku po i gjeni more

#31 ne: 20-12-2008, 17:25:34
Mblodhi nje dite Nastradini burrat e gjithe fshatit dhe i tha..kush nga ju eshte me i forti ne pije[alkool].Tegjithe filluan nga bemat e tyre se kush ishte me pijaneci; Njeri me i dobeti ne fizik nuk po ndjehej dhe rrinte i vecuar nga te tjeret. E pyet Nastradini po ti c'fare ke qe nuk na thua asgje. Po i thote AI; ME TRIMI NGA TE GJETHE KETA JAM UNE,SE NUK PI FARE. KETA QE JANE TRIMA NE PIJE I SHIKON NEPER KANALE MBAS PIJES KURSE UNE JAM GJITHMONE MIK I GRAVE TE TYRE.

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull

#32 ne: 21-12-2012, 19:30:42
Na ishte nje here nastradini me gomare.dhe duke ecur ne qyteti humb gomari ,kerko e kerko erdhi nata dhe nuk e gjeti ,pastaj shkoi te flinte ne hotel ,kur vajti ne hotel nuk po gjente rehati dhe u fut nen krevat,pas pak vjen nje ***t dhe futet ne dhome .I thote djaloshi goces ne syte e tu une shikoi gjith boten .NASTRADINI me te degjuar kete fjale del nga krevati dhe i thote , te lutem po gomarin tim a e shikon kund .

haha  :D ke kujtohet kjo barcalet kur isha i vogel...
Nasradin Hoxha, (Nasr el-Din Hoxha) është njëri ndër filozofët më të njohur të humorit në historinë botërore. Anekdotat e tij, të rrëfyera mbi një hapësirë të gjerë prej Gjermanisë deri ne Japoni, përmbajnë mësime ku përmes theksimit të një të mete njerëzore apo një pike të dobët synohet ngritja e të kuptuarit të njerëzve për të si dhe shërimi i asaj mangësie. Nasr el-Din Hoxha njihet me emra të ndryshëm nëpër botë. Ai njihet si Artin në Armeni, si Oylen Sipikel në Gjermani, si Mac Antash në Skoci, si Xhuha në Arabi, apo me emra tjerë në vende tjera si Mulla Hoxha në Persi, Ero, Koso, Iter Pejo e kështu me radhë. Kjo mund të jetë për arsye se në çdo shtet ndodhej një person i ngjashëm si Hoxha apo për shkakun se anekdotat e Hoxhës duhej të kishin një figurë të cilës mund t’i atribuoheshin.

-------------
Dikur më herët ka ndodhur një ngjarje shumë e madhe: Sulltani (mbreti) dëshironte të vinte personalisht në qytetin e Nasradin Hoxhës. Hoxha nuk ishte i sigurt se si duhej të sillej në prani të mbretit. Njëri nga nëpunësit e mbretit e mësoi këtë se si duhej t'u përgjigjej pyetjeve të thjeshta të mbretit. Në fillim sulltani do ta pyeste se sa gjatë po jetonte Nasradini në këtë qytet dhe se sa vjet kishte studiuar ai.

Nasradini i mësoi përgjigjet përmendsh, mirëpo sulltani pyetjet i parashtroi nga e prapa.

"Sa vjet ke studiuar, Nasradin?"
"38 vjet, o sulltan" - iu përgjigj hoxha.
"Po sa vjet i paske?"
"13 vjet" - ia përsëriti hoxha.
"Si ka mundësi të ndodhë kjo? Mos je ti i çmendur apo mos jam unë?"
Në këtë pyetje të papritshme mendoi pakëz hoxha dhe ia priti: "Ne të dy jemi të çmendur, mirëpo secili në mënyrën e vet!"
-----------------------

Një herë një pasanik e ftoi për bukë Nasradin Hoxhën. Shërbyesit e tij sollën shumë enë me ushqime të ndryshme në sofër, mirëpo nuk sollën edhe fik.

Nikoqiri e luti hoxhën: "Para se të shkosh të lutem të na këndosh disa pjesë nga Kur'ani, që pas barqeve tona t'i mbushim edhe shpirtërat tanë".

Nasradin Hoxha e hapi Kur'anin te sureja (et-Tiin) që fillon kështu: "Pasha fikun dhe ullirin! Dhe (kodrën) Turi Sina!". Nasradini filloi të lexojë: "Në emër të All-llahut, të Gjithëmëshirshmit, Mëshirëplotit. Pasha ... ullirin dhe kodrën Turi Sina!"

Papritmas nikoqiri e ndërpreu duke i thënë: "E harrove fikun!"

"Jo, miku im", iu përgjigj Nasradin Hoxha. "Ti je ai që e ke harruar fikun, e jo unë!"

----------------------------

Temat e fundit