Si e humbi xhaferri simiten? - Qesh

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si e humbi xhaferri simiten?

Si e humbi xhaferri simiten?

· 7 · 2584

 • Postime: 190
 • Karma: +4/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 11-11-2008, 21:57:51
Xhaferri ishte nje furrxhi me fantazi. Ai piqte ca buke te vogla, rrumbullake, katrore apo spirale. Per keto vepra arti ai u be i njohur ne tere qytetin si Xhaferri qe bente buçka ose shkurt Xhaferr Buçka. Xhaferri u fejua me nje vajze te bukur, topolake, rrumbullake, pambuke e valuke te quajtur Simite. Xhaferri e donte Simiten me tere zjarrin qe kish zemra dhe furra e tij.Mirpo dihet qe tere dashurite e medha kane nje fund te hidhur. Simitja u dashurua me traktoristin Ibrahim dhe pasi u ngriten heret ne agim,
çane ferren ne perendim.Xhaferri qau aqe shume sa e zuri brumin me lote dhe beri nje buke te vecante qe e quajti Simite. Nderkohe Simitja maj traktorit bente roje pran semaforit, e traktori plore plore cante fushen e buciste. Doni te dini me tej?

 • Postime: 130
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 11-11-2008, 22:34:36
lol lol

Une e kam digjuar shpesh kete shprehje ... por nuk e di fare nga vjen dhe çfare do te thote ... ose se mbaj mend.

po tregoje fundin  :)

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 11-11-2008, 22:49:32
..tregoje dhe fundin..ama pak me thjeshte.. :D :D

 • Postime: 130
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 11-11-2008, 23:05:08
..tregoje dhe fundin..ama pak me thjeshtë.. :D :D


Me duket se fundin e barcaletes do na e bej roman lol


#4 ne: 12-11-2008, 11:02:08
Xhaferri ishte një furrxhi me fantazi. Ai piqte ca buke te vogla, rrumbullake, katrore apo spirale. Për këto vepra arti ai u be i njohur ne tërë qytetin si Xhaferri qe bënte buçka ose shkurt Xhaferr Buçka. Xhaferri u fejua me një vajzë te bukur, topolake, rrumbullake, pambuke e valuke te quajtur Simite. Xhaferri e donte Simiten me tërë zjarrin qe kish zemra dhe furra e tij.Mirpo dihet qe tërë dashurite e mëdha kanë një fund te hidhur. Simitja u dashurua me traktoristin Ibrahim dhe pasi u ngriten herët ne agim,
çanë ferren ne perëndim.Xhaferri qau aqe shumë sa e zuri brumin me lote dhe bëri një buke te veçantë qe e quajti Simite. Ndërkohë Simitja maj traktorit bënte roje pran semaforit, e traktori plore plore cante fushën e buciste. Doni te dini me tej?

 LOL Wow!!! Vazhdo!!

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 12-11-2008, 11:12:35
e bukur kjo. :)
Une kam dike ne zyre qe gjyshi vet e ka pas emrin Xhaferr... e sa here e humb per ndonje muhabet qe i bejme i them e humbe si Xhaferri simiten e me thote cke me gjyshin tim.... LOL

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#6 ne: 01-07-2013, 18:45:41
dhe si perfundoi jetshkrimi i simites?

Temat e fundit