Tradhtia ndaj burrit - Qesh

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Tradhtia ndaj burrit

Tradhtia ndaj burrit

· 94 · 6246

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 10-07-2013, 14:44:52

#1 ne: 12-07-2013, 20:50:36
Un e nderpreva ke sekondi i 49 ngaqe nuk kuptoj Kosovarce.
Do thush ti pse nuk meson Kosovarce? Me ate gjuh co ecesh perpara ne jet se flitet ne gjith boten?

Sepse jam kundra botes prandaj.

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 13-07-2013, 00:06:53
Un e nderpreva ke sekondi i 49 ngaqe nuk kuptoj Kosovarce.
Do thush ti pse nuk meson Kosovarce? Me ate gjuh co ecesh perpara ne jet se flitet ne gjith boten?

Sepse jam kundra botes prandaj.

Nuk ekziston nje gjuhe e atille "gjuha kosovarçe", pos dialekti krahinor (kosovar). Mos provoko - mbase edhe je injorant?

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 13-07-2013, 00:16:44
Une e nderpreva sa e kuptova qe ishte humori kina, dmth se hapa fare.

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 13-07-2013, 00:41:12
Ohhhhhhh...mbyllni temen - me sa lexoj prape s´ia dola

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 13-07-2013, 00:43:38
Vini re! Tema u mbyll!

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 13-07-2013, 00:45:22
TEST

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 13-07-2013, 00:47:53
haha

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#8 ne: 14-07-2013, 20:47:13
une me ket video qe se hapa fare kuptova se:

feja e shqiptarit o shqiptaria

 • Postime: 1246
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 14-07-2013, 21:05:12
une me ket video qe se hapa fare kuptova se:

feja e shqiptarit o shqiptaria
:D :D :D

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 14-07-2013, 22:10:33
une me ket video qe se hapa fare kuptova se:

feja e shqiptarit o shqiptaria

Nuk e njohkam kete fe. Ç´feje eshte kjo?

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#11 ne: 14-07-2013, 23:14:38
feja e patrioteve dhe e inteligjenteve

nese e ndjen veten te tille je i mirepritur!

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 15-07-2013, 13:16:29
feja e patrioteve dhe e inteligjenteve

nese e ndjen veten te tille je i mirepritur!

Jo te gjithe e kane te qarte thenien e Pashko Vases, aq me pak ti: "Mos keqyrni kisha e xhamia, se feja e shqiptarit eshte shqiptaria."

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#13 ne: 15-07-2013, 13:34:15
gugllove ti??? mire  e bere

une e kam te qarte perderisa nuk besoj as kisha as xhamia

po ti qe ma ngre sucin 5 here ne dite per termo si ja bo

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 15-07-2013, 14:41:53
gugllove ti??? mire  e bere

une e kam te qarte perderisa nuk besoj as kisha as xhamia

po ti qe ma ngre sucin 5 here ne dite per termo si ja bo

Te dija si me te shkathet. Sidoqofte, nuk ia vlen te vazhdojme - deshtove qe ne nisje te debatit. Per mua ekziston vetem nje fe (Islami) dhe i perkas vetem nje kombi (shqiptar).

S´kam nevoje, historine e shqipes e njoh ne gishta.

Pashko Vasa, me thenien e tij, kishte per qellim bashkimin e shqiptareve, pavaresisht origjines krahinore, perktesive partiake e fetare. Keshtu qe, per ate qe kupton drejt, thenia e tij nuk nenkupton heqjen dore nga besimet fetare.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#15 ne: 15-07-2013, 14:48:43
O ti djali me besim fetar

Pashko ishte i qarte qe i bente thirrje gjithe popullit te ngrihej ne lufte e te mos merrej me pislleqet e anadollit ku sot e dita jemi ende te zhytur. Ne injorance dhe prapambetje fetare .

kam diskutuar gjate per keto tema , qe kshu sdua te zgjatem , dhe jo per mungese njohurie por sepse jane tema aq te konsumuara sa sinqerisht sma ndjen te lodh me trurin e sidomos me njerez si ti, qe predikojne inteligjencen por zor se kane ndonje fije ne thellesi

tung

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 15-07-2013, 16:30:38
O ti djali me besim fetar

Pashko ishte i qarte qe i bente thirrje gjithe popullit te ngrihej ne lufte e te mos merrej me pislleqet e anadollit ku sot e dita jemi ende te zhytur. Ne injorance dhe prapambetje fetare .E mora vesh, ti dashke te merresh me pislleqet sllavo-greke? Me ortodoksizmin - thjesht besimin ne kryqin?

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#17 ne: 15-07-2013, 16:34:06

E mora vesh, ti dashke te merresh me pislleqet sllavo-greke? Me ortodoksizmin - thjesht besimin ne kryqin?


nuk besoj as kisha as xhamia

 • Postime: 1246
 • Karma: +0/-0

#18 ne: 15-07-2013, 17:11:07

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 15-07-2013, 22:59:27

nuk besoj as kisha as xhamia

Atehere, ku qendron problemi? Nese e ke problem pse disa shikojne kisha e xhamia, atehere problemi je vete ti. Me para do luftoja me ty gjer ne vdekje se do hiqja dore nga feja - tolerance fetare ose lufte civile.

-Injorante, Pashko Vasa kishte per qellim ate qe shkrova une, jo ate qe shkrove ti. Eshte thenie alegorike, ndaj meso si te lexosh ne mes te rreshtave.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#20 ne: 16-07-2013, 10:22:00
Ska problem , preferoj te jem injorante e rreshtat ti lexoj si une i mendoj sesa te lexoj rreshtat me ngjyrat e tua.

Bashkim Trojesh SKA
Fondamentalizmi fetar duhet ZHDUKUR

me pak fjale ik e vrit veten ti dhe sera jote e zihu sa te dush me veten se personalisht nuk me prek fare


kemi dale jashte teme , dikush te marri te editoj cdo postim.

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 16-07-2013, 13:38:58
Ska problem , preferoj te jem injorante e rreshtat ti lexoj si une i mendoj sesa te lexoj rreshtat me ngjyrat e tua.

Bashkim Trojesh SKA
Fondamentalizmi fetar duhet ZHDUKUR

me pak fjale ik e vrit veten ti dhe sera jote e zihu sa te dush me veten se personalisht nuk me prek fare


kemi dale jashte teme , dikush te marri te editoj cdo postim.
Ti nuk vendos per njeren as per tjetren, thjesht ti je kurrkush as do t´ia dije per ty kush!

Mendimi im eshte ky. Bashkim trojesh do te kete. Fundamentalizem fetar, ekziston, edhe do te kete, deshe o s´deshe ti. Feja Islame nuk praktikohet sipas tekave individuale, por pikerisht sipas transmetimit te Kur´a-nit dhe haditheve te Te Derguarit tone Muhammedit, sal-laALlahu alejhi ue selem (Paqja dhe bekimi i ALlahut qofshin mbi Te).

Per sa u perket fjale te hoxhes, prape, si zakonisht injorante, nuk ia paskeshe dalur t´i zberthesh. Sqarimi eshte ky. Feja Islame po perhapet gjithandej ne Kosove - vajzat kane filluar te vene mbulesen me shumice. Mediet zune te shpifin, gjoja se per leke. Prandaj, hoxha, i famshmi Dijetari Shefqet Krasniqi, iu eshte kundervere medieve me te njejtat fjale qe TI ke sjellur ketu.

Ndryshe nga ti, nuk uroj te vrasesh veten por te vazhdosh te komunikosh me veten dhe t´i besh qejf vetes - adoleshente e papare - gjithçka shkruan paraqet veten sikur je dikush.

Tash e tutje hyn ne fuqi ajo per te cilen rame dakord nepermjet MP-e. Pike!

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#22 ne: 16-07-2013, 14:09:14
STOP DHUNES

 • Postime: 1246
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 16-07-2013, 20:06:29
Ska problem , preferoj te jem injorante e rreshtat ti lexoj si une i mendoj sesa te lexoj rreshtat me ngjyrat e tua.

Bashkim Trojesh SKA
Fondamentalizmi fetar duhet ZHDUKUR

me pak fjale ik e vrit veten ti dhe sera jote e zihu sa te dush me veten se personalisht nuk me prek fare


kemi dale jashte teme , dikush te marri te editoj cdo postim.


C'ka thene ky palla Krasniq se pertoj ta lexoj Mishel?

Jo per gje,por me pelqen kur i marr te gatshme infot nga ti ashtu shkurt :D :D :D

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#24 ne: 16-07-2013, 20:15:07
ai thote bjeri ti bime or taj

me pak fjale parja edhe ne fe e hudh ujin perpjeta

Temat e fundit