×
Hyrja
Profili

ZeriYt - Ne maj te thanes.

ZeriYt - Ne maj te thanes.

· 14 · 1699

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

ne: 20-02-2011, 00:46:57
Eshte nje poezi e krijuar dikur per nje grup shoqeror, kurse e modifikuar sonte me disa anetare te forumit.
Kerkoje ndjes per ato qe nuk jan permendur emrat, ndoshta poezit ne vazhdim.

ZeriYt - Ne maj te thanes.

Na ishte sec na ishte
nga ZeriYt asnje se priste
Zireshin te shkretet per koke te nanes
Askush nuk hypte maj thanes
Shoritin sec na shtun dhe se kujt i ra
e dine ato e i madhi Allah!
Bertiti Gimi:-O nene me ra!
une te dashur shoke, s'hyp, mezallah.
Shejtania ish ne rradhe:-te hypish me zore
Se ne fund te fundi, shotri eshte short.
Ja priti Miss.-Uh cme shkoje mendja
Te hypi Lefeti, se ia ka enda
Enda ma ka, kjo eshte e vertet
Por per shoqen ♥Delight♥, kam shume respekt!
-Te hypi une, kjo nuk eshte e drejt,
Kam shoqe honest, dhe kam shume respekt.
-Te hypi Vullkani, me ka zili.
Sa te kam zili, kete e di vete,
Shikoni Vagabond, se oho si pret.
-Une pres se jam i uruar
Por kam Arjolin te punsuar.
Oho, ky me beri dhe puntor.
Une kam frik nga dreamm
qe rri me shkall ne dore
Shkallet i kam marre, por jo per vete
Te hypi Oqeani, apo sjeni ne vete.
erlehta sillej, sa shume kish frik
e mbante MAX me politik.
MAX, Charlie, i thot.
Me mire hype ne thane fare mos ki frik
Se na zuri nata, hip e bone drit.
Ua Charlie sa shume u habit,
Tha-S'me le niku02 , djali simpatik.
Leni Niku02, ja priti Jeto
Merreni SteriOtipiB, djal Trim.
une trim jam, por i till nuk jam.
Se prapa Dora gjithemon e kam.
Uh, e gjeti ky i shkreni.
Klithi Dora nga sikleti.
Tha dreza, ti rri me shendet
te hypi Mishel, sdi ca e ka gjete.
Te hypi Bertani, dhe ta mbyllim kete muhabet
endrrimtare e gezuar tha, jemi shok te vertet.
Por Gjumashi nuk ish dakord.
Prandaj duhet te shtinim prap short
Aida, filloje me foret e saj,
''Te hypim te gjithe, asnje te mos qaj''
Tha JustA, kjo eshte fjal me vend.
por zemerohet shkodrane, se s'vinte ne rend.
Ih!-tjha Syrgjyn, pse ziheni kote.
Jemi forumi, me i mire ne Bote!

 • Postime: 3548
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 20-02-2011, 01:09:09
:D :D je i madh. . . . . . . . . . . . . . . .po ajo qe une sdu me hyp sesht e vertet. nje jet qe hyp e zbrit jam mesu me lartesit  :D

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 20-02-2011, 01:13:38
Gimi, aty u pershtat rima jote :P

 • Postime: 366
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 20-02-2011, 01:14:18
Eshte nje poezi e krijuar dikur per nje grup shoqeror, kurse e modifikuar sonte me disa anetare te forumit.
Kerkoje ndjes per ato qe nuk jan permendur emrat, ndoshta poezit ne vazhdim.

ZeriYt - Ne maj te thanes.

Na ishte sec na ishte
nga ZeriYt asnje se priste
Zireshin te shkretet per koke te nanes
Askush nuk hypte maj thanes
Shoritin sec na shtun dhe se kujt i ra
e dine ato e i madhi Allah!
Bertiti Gimi:-O nene me ra!
une te dashur shoke, s'hyp, mezallah.
Shejtania ish ne rradhe:-te hypish me zore
Se ne fund te fundi, shotri eshte short.
Ja priti Miss.-Uh cme shkoje mendja
Te hypi Lefeti, se ia ka enda
Enda ma ka, kjo eshte e vertet
Por per shoqen ♥Delight♥, kam shume respekt!
-Te hypi une, kjo nuk eshte e drejt,
Kam shoqe honest, dhe kam shume respekt.
-Te hypi Vullkani, me ka zili.
Sa te kam zili, kete e di vete,
Shikoni Vagabond, se oho si pret.
-Une pres se jam i uruar
Por kam Arjolin te punsuar.
Oho, ky me beri dhe puntor.
Une kam frik nga dreamm
qe rri me shkall ne dore
Shkallet i kam marre, por jo per vete
Te hypi Oqeani, apo sjeni ne vete.
erlehta sillej, sa shume kish frik
e mbante MAX me politik.
MAX, Charlie, i thot.
Me mire hype ne thane fare mos ki frik
Se na zuri nata, hip e bone drit.
Ua Charlie sa shume u habit,
Tha-S'me le niku02 , djali simpatik.
Leni Niku02, ja priti Jeto
Merreni SteriOtipiB, djal Trim.
une trim jam, por i till nuk jam.
Se prapa Dora gjithemon e kam.
Uh, e gjeti ky i shkreni.
Klithi Dora nga sikleti.
Tha dreza, ti rri me shendet
te hypi Mishel, sdi ca e ka gjete.
Te hypi Bertani, dhe ta mbyllim kete muhabet
endrrimtare e gezuar tha, jemi shok te vertet.
Por Gjumashi nuk ish dakord.
Prandaj duhet te shtinim prap short
Aida, filloje me foret e saj,
''Te hypim te gjithe, asnje te mos qaj''
Tha JustA, kjo eshte fjal me vend.
por zemerohet shkodrane, se s'vinte ne rend.
Ih!-tjha Syrgjyn, pse ziheni kote.
Jemi forumi, me i mire ne Bote!

hahahahah shume forte kjo je i modh :D

 • Postime: 2649
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 20-02-2011, 02:03:50
ahahahah e bukur njeri  :)

 • Postime: 1439
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 21-02-2011, 23:07:18
lol gjumash sa kohe te mori? :D
Bravo shume gje e bukur :)

 • Postime: 165
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 22-02-2011, 11:31:35
KUR THUA JAM NE PUN gjith diten KET pun ben ti????? :Pshum e lezetshme :perqafim

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 22-02-2011, 13:37:32
 :D :D

 • Postime: 18280
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 22-02-2011, 17:38:11
Si perfundim hypem apo? :D

 • Postime: 3548
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 22-02-2011, 18:07:19
mos hyp o trim e se do thysh qafen :D

 • Postime: 7064
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 22-02-2011, 21:52:44
Sa qejf, ne maje te thanes  :D

Te lumshin dockat gjumasho  :D

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 23-02-2011, 09:58:48
Tregon poezia a hypem a jo.

Si thoni, te bejm nje vazhdim? :P

 • Postime: 366
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 23-02-2011, 10:05:26
mos hyp o trim e se do thysh qafen :D
do hyp se jam trim :D :D

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 23-02-2011, 10:12:37
na iku dhe trimi :D

Temat e fundit