Pjese nga ditari im! - 3 - I Dashur Ditar..

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pjese nga ditari im!

Pjese nga ditari im!

· 72 · 24696

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#50 ne: 02-05-2012, 14:14:05
ehh
sikur njeriu te kishte zgjidhje
ndoshta fizikisht eshte vetem atje ne ate vend te ftohte
por ajo eshte e ngrohte si kristal ne zemrat tona
ne nuk rreshtim cdo dite pa e kujtuar
ate femer fisnike qe zoti kishte krijuar per ne

me behet qejfi qe ti pate mundesine ta njihje vete ,,,personalisht ate
ti dhe shej e njohet se cfare njeriu ishte ajo....ate sikur zoti e kish krijuar per vete dhe e solli sa per te zbukuruar jeten tone.....dhe na trishtoi sepse na e mori dhe pavaresisht cdo kujtimi sdo kemi mundesi ta shohim me......

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#51 ne: 02-05-2012, 14:15:31
me behet qejfi qe ti pate mundesine ta njihje vete ,,,personalisht ate
ti dhe shej e njohet se cfare njeriu ishte ajo....ate sikur zoti e kish krijuar per vete dhe e solli sa per te zbukuruar jeten tone.....dhe na trishtoi sepse na e mori dhe pavaresisht cdo kujtimi sdo kemi mundesi ta shohim me......

zemer ta kam thene zoti i do per vete njerezit e mire nuk i le ne toke

 • Postime: 547
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#52 ne: 02-05-2012, 14:29:11
Ju persh.te gjithve!
Ditar......
Tani edhe pak do t'bie ora 12,une do iku,do iku nga vetvetja,nuk kam fuqi t'a pres diten e re e zgjuar,me mungon forca,eh po te ishte e mundur ta kaloja ne gjume kete dite!Atje ku do doja te jame neser nuk mundem te shkoj,te qendroj zgjuar nuk po ma merr mendja,Engjulli ime e dij qe gjate mungova,por nuk kam as me te voglen mundesi te t'vizitoj,vijn tjeret ne vend t'imin,athua do c'mallesh me ta sikur me mua?Nuk e besoj,por as une nuk do t'jam e qete shpirti i vogel!
Leri ta festojn ditelindjen,pa Mua e pa Ty zemer! Te puthe Nena me malle!

:perqafim nuk di cte te them por jepi force vetes

 • Postime: 547
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#53 ne: 02-05-2012, 14:30:41
me behet qejfi qe ti pate mundesine ta njihje vete ,,,personalisht ate
ti dhe shej e njohet se cfare njeriu ishte ajo....ate sikur zoti e kish krijuar per vete dhe e solli sa per te zbukuruar jeten tone.....dhe na trishtoi sepse na e mori dhe pavaresisht cdo kujtimi sdo kemi mundesi ta shohim me......
nuk besoja qe do lidhesha kaq shume me te
sepse jeta na jep shpesh mundesi te njihemi me njerez
ka persona qe i njohim nje jete te tere dhe prape si duam
ka persona qe ne nje sekond te vetme na behet si vetvetja
ajo do te qeshte me siguri po te na degjonte tani :perqafim

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#54 ne: 02-05-2012, 14:38:15
nuk besoja qe do lidhesha kaq shume me te
sepse jeta na jep shpesh mundesi te njihemi me njerez
ka persona qe i njohim nje jete te tere dhe prape si duam
ka persona qe ne nje sekond te vetme na behet si vetvetja
ajo do te qeshte me siguri po te na degjonte tani :perqafim

do na thoshte....a ju jeni te dyja te pjerdhme LOL

 • Postime: 547
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#55 ne: 02-05-2012, 14:44:58
do na thoshte....a ju jeni te dyja te pjerdhme LOL

ahahahaha
sa kam qeshur oh zot se vertet ashtu do thoshte LOL

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#56 ne: 09-05-2012, 13:55:42
Postim Nga Engjelli….
I.   Me duani me kujtoni
Por kurre mos me qani
Aty ne zemrat tuaja
Gjithmone ju me mbani

II.   Do te me keni prane
Sa here te me kujtoni
Ju dua me gjithe zemer
Ju dua me besoni

III.   Nuk dua qe t’ju shoh
Kurre te merzitur
Per ju une do te mbetem
Nje zjarr I pafashitur

IV.   Po derdhet lot per mua
Nga vetja me largoni
Qendrimin ketu lart
Ju mos ma veshtiresoni

V.   Ju dua une ju them
Te gjithve ju shikoj
Puthje ,perqafime
Gjithmone do ju dergoj

VI.   Prane jush une do te jem
Gjithmone me shpirt e me zemer
Ne halle, ne gezime
Ne lote , ne breng, ne dhimbje

VII.   Shmangini hidherimet
Qe ka e gjithe kjo bote
Kthehuni gezimeve serisht
Se prape do te jemi tok

VIII.   Tani o miq te dashur
Po shkoj te clodhem pak
Sa here qe une tu duhem
Do vij drejt jush me vrap.
Nje poezi nga mikesha e saj    :S :SElvana Gjata - Me Ty (Official Video HD)

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#57 ne: 09-05-2012, 14:11:59
Leter nga mikesha ime (Monopoly) drejtuar asaj qe e deshi aq shume....E dashur E..!

(po me ty e kam me ty)

Te me falesh per shkrimin tim por nuk kam ku te vendos fleten te shkruaj, me premto qe keto fjale qe po ti shkruaj nuk kemi per ti diskutuar kurre me ze.. Arsyeja pse po te shkruaj eshte "thone se fuqia e nje letre me dore , eshte me e forte se ajo e te thenit me fjale"
Doja te thoja "Te Dua shume" , te dua per forcen dhe kurajon qe me jep ne jete. Tani ti je ne nje sfide te madhe dhe vetem Zoti e di si ndihesh!
Une lutem cdo dite per ty dhe i them Zotit "Jepi fuqi E..., te behet cdo   dite me mire sepse ke shume gjera per te bere zemer"
Se pari duhet te rritesh femijet, se dyti te plakesh bashke me L...., se treti te gezosh mamin dhe A....., Keto jane 4 shtyllat e tua te jetes. Sot eshte nje dite e re, perse mendimet e errta nuk ia le te djeshmes, kurse sot te gjesh mendime te arta. Thuaj vetes 10 here pa u ndalur...."Une do te jetoj"  :S
Shikoje  nqs e kordinon me frymemarrje te rregullt , organet e tua do te mbushen me jete
Zoti nuk te braktis kurre,por jemi ne qe braktisim veten tone, besimin tone dhe fajet ia hedhim atij. Ai ka qene me ne ne cdo etap qe kur formohemi ,  rritemi, flasim, martohemi,lindim ,behemi NENA!
Zoti nuk ka shpikur ikjen tone, ajo ishte nje gabim njerezor

Per aq kohe sa ke zotin prane lutu dhe vihu ne komunikim me te
Krijo nje lidhje te forte , mbaje si mik dhe shtrengoji doren...
Sepse nuk eshte koha per te menduar te errten

Sot eshte dita te bindesh veten tende "Une do filloj te kthehem ne jeten normale"

Fillo nga sot te levizesh , te ngrihesh ne krevat. Ver cdo dite nga nje qellim!
Njeriu pa qellime eshte bosh

Sepse te dua shume dhe nuk dua te te lodh duke te folur. Do te shihemi perseri e dashur, ndoshta pas disa ditesh ose me vone  :S . Une kam besim tek ty...po ti a ke besim tek vetja??

Beji mutin ketij spitali ,kurohu vete, zgjo gjithe forcat e tua ku i ke dhe si ke. Zgjohu dielli shkelqen per ty, ai diell e ka emrin ZOT

"Faleminderit qe ekziston A......"18/03/2012 .Gjermani

Dhe ti e dashur kurre se pe me...kurre si fole me...ishte hera e fundit qe u pate dhe ti mbajte ne memorien tende ate copez te bukur kujtimi....
Ajo do jete gjithmone prane teje sepse te donte shume , edhe diten kur ti te behesh nuse ajo do jete aty per te te dhene copeza drite dhe yjesh sepse ti i meriton te gjitha
Faleminderit e dashur per gjithcka bere per mua e per motren time....Te dua pafund!!!

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#58 ne: 09-05-2012, 14:29:46
Sot u bene fiks 3 jave qe ti sje me ne zemer.....e sa jave do ikin ,e sa dite ???

por di vetem dicka zemra ime...ti je dhe do mbetesh aq thelle ne mua...aq sa cfaredo qe  do te benin te shkulnin qe aty nuk do ia dilnin dot....

Me mungon shpirti im....

 • Postime: 547
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#59 ne: 09-05-2012, 14:31:36
Kjo copez leter e shkruar nga une(si me ngjan sikur ka kaluar nje shekull ndonjehere kurse ndonjehere me ngjan sikur ka qene dje.Kam humbur nocionin kohe .
Kjo copez leter,keshtu ndame e dashur .Nuk dua te te therras E… por ashtu si ti kishe deshire plote perkedheli Henerjete,kjo ishte e fundit cka te fola .
Ate puthje ne balle,thua si kam fshire buzet kurre qe prej asaj dite.
Sa force me ke lene zemer,sa force.
Me ke dhene force te qesh tani para gjithe problemeve qe dalin,te jem moskokecarese te duroj dhe te shperfill dhimbjen.
Sa te forte me ke bere,sikur kam gjithe jeten qe te kam patur ketu prane.
Ndihem me fat qe ju kam njohur ju te gjithe,e ne te gjithe bashke do te kujtojme cdo dite te lumtur te qeshur te gezuar pavarisht diteve si sot qe na trishtojne……….do te kujtojme shpirtin tend fisnik…..per te te patur prane deri ne castin kur te jemi perseri te gjithe bashke.
E dashur trishtohu atje ku je per ne sa here te te marr malli,por le ta konceptojne vdekjen si dicka nje bote ne nje planet tjeter.Si nje udhetim…vetem se ai do zgjas pambarim e ne do te komunikojme zemer nepermjet shpirtit.
Sepse te duam shume,edhe pse jeta na tradhetoi,edhe pse dhimbja na shuan cdo gje qe ndertojme……te duam pafundesisht.
E di qe ke probleme me Zotin tani,pasi i kemi futur shume miq prape per atje dhe i kerkojme cdo here me e shume pranine tende tek une.
Une e di ti je nje flutur tani,ajo flutura qe vjen cdo darke ne shtepine time…dhe une qesh.
Mos ki merak per motren tende,e di qe me thoshte sa kam dashur te kem shume motra si ty,do te kujdesem dhe do ti jap ate cka do ti mungoj ndoshta nga ty…dashurine dhe do te kujtojme te gjithe.
Te duam shume e te puthim plot mall…….nga ferri „Toke“.

 • Postime: 547
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#60 ne: 09-05-2012, 14:32:01
Sot u bene fiks 3 jave qe ti sje me ne zemer.....e sa jave do ikin ,e sa dite ???

por di vetem dicka zemra ime...ti je dhe do mbetesh aq thelle ne mua...aq sa cfaredo qe  do te benin te shkulnin qe aty nuk do ia dilnin dot....

Me mungon shpirti im....
dhe mua kjo e merkura me ben te trishte perhere.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#61 ne: 09-05-2012, 14:34:26
Kjo copez leter e shkruar nga une(si me ngjan sikur ka kaluar nje shekull ndonjehere kurse ndonjehere me ngjan sikur ka qene dje.Kam humbur nocionin kohe .
Kjo copez leter,keshtu ndame e dashur .Nuk dua te te therras E… por ashtu si ti kishe deshire plote perkedheli Henerjete,kjo ishte e fundit cka te fola .
Ate puthje ne balle,thua si kam fshire buzet kurre qe prej asaj dite.
Sa force me ke lene zemer,sa force.
Me ke dhene force te qesh tani para gjithe problemeve qe dalin,te jem moskokecarese te duroj dhe te shperfill dhimbjen.
Sa te forte me ke bere,sikur kam gjithe jeten qe te kam patur ketu prane.
Ndihem me fat qe ju kam njohur ju te gjithe,e ne te gjithe bashke do te kujtojme cdo dite te lumtur te qeshur te gezuar pavarisht diteve si sot qe na trishtojne……….do te kujtojme shpirtin tend fisnik…..per te te patur prane deri ne castin kur te jemi perseri te gjithe bashke.
E dashur trishtohu atje ku je per ne sa here te te marr malli,por le ta konceptojne vdekjen si dicka nje bote ne nje planet tjeter.Si nje udhetim…vetem se ai do zgjas pambarim e ne do te komunikojme zemer nepermjet shpirtit.
Sepse te duam shume,edhe pse jeta na tradhetoi,edhe pse dhimbja na shuan cdo gje qe ndertojme……te duam pafundesisht.
E di qe ke probleme me Zotin tani,pasi i kemi futur shume miq prape per atje dhe i kerkojme cdo here me e shume pranine tende tek une.
Une e di ti je nje flutur tani,ajo flutura qe vjen cdo darke ne shtepine time…dhe une qesh.
Mos ki merak per motren tende,e di qe me thoshte sa kam dashur te kem shume motra si ty,do te kujdesem dhe do ti jap ate cka do ti mungoj ndoshta nga ty…dashurine dhe do te kujtojme te gjithe.
Te duam shume e te puthim plot mall…….nga ferri „Toke“. :S :S

 • Postime: 547
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#62 ne: 09-05-2012, 14:42:53
Me duani me kujtoni
Por kurre mos me qani
Aty ne zemrat tuaja
Gjithmone ju me mbaniE dashur Henerjete,lotet si nxjerr dot per ty!
Sepse te kam idhull per cdo gje qe me ke lene.

 • Postime: 547
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#63 ne: 09-05-2012, 14:52:45
U beme per mall

avjonet ikin e vijne

si re shtegton

kjo mendja ime

ne Mynih dola te te pres

por ti nuk erdhe !Tufen e luleve e hodha

tutje

fshiva ate pike loti

qe mu fsheh nen sy

e kuptova

avjonet nuk te sjellin

me tek une mike !

U beme per mall........

mall qe bren gjithesine ....


 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#64 ne: 09-05-2012, 14:54:29
U beme per mall
avjonet ikin e vijne
si re shtegton
kjo mendja ime
ne Mynih dola te te pres
por ti nuk erdhe !Tufen e luleve e hodha
tutje
fshiva ate pike loti
qe mu fsheh nen sy
e kuptova
avjonet nuk te sjellin
me tek une mike !
U beme per mall........
mall qe bren gjithesine ....


Vertet u beme per mall....... :(

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#65 ne: 11-05-2012, 14:17:25
Capkene cfare te kujton zemer?


Tina Turner - The Best
:( :( :(

 • Postime: 547
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#66 ne: 21-12-2012, 12:24:34
Capkene cfare te kujton zemer?


Tina Turner - The Best
:( :( :(
Shume gjera zemer,dhe sot me eshte kujtuar shume E....kane qene ditet kur iknin me shpresa te medha per ne atdhe  :S

 • Postime: 547
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#67 ne: 21-12-2012, 12:28:59
U treten dashurite, si shekujt te larget e te shkrete po duket cdo gje. Nga kujtimet ka mbetur disi e zbehur vetem fytyra jote, asgje tjeter. As gjerat e jetuara bashke, asnje moment. Gjej copa letre te shkruara neper rremuje "Te dua deri ne vdekje" e qesh me veten. Une vdekjen po e pres pa ty !
E ndersa une pres rilindjen e nje planeti te ri ,ti endesh lart e poshte duke kerkuar te ndertosh jeten.
Vitet do te te sherbejne per tu bere nje mashkull i degjueshem i deshiruar, nje burre i  mire per bashkeshorten tende.
Do perpiqesh duke numeruar fijet gri qe do te shtohen me vite te realizosh ato cfare do e perse jo tua kalosh dhe miqeve te tu.
Do hiqesh sikur je i lumtur, do behesh baba per te deshmuar qe je riprodhues,do deshmosh neper festa duke blere dhurata se e do gruan tende,do i nenshtrohesh ligjit te jetes.
Ti do besh shume gjera perpara se te plakesh,kurse une kam ngelur pezull.

Une kam rreshtur se jetuari............ ......

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#68 ne: 21-12-2012, 13:24:01
U treten dashurite, si shekujt te larget e te shkrete po duket cdo gje. Nga kujtimet ka mbetur disi e zbehur vetem fytyra jote, asgje tjeter. As gjerat e jetuara bashke, asnje moment. Gjej copa letre te shkruara neper rremuje "Te dua deri ne vdekje" e qesh me veten. Une vdekjen po e pres pa ty !
E ndersa une pres rilindjen e nje planeti te ri ,ti endesh lart e poshte duke kerkuar te ndertosh jeten.
Vitet do te te sherbejne per tu bere nje mashkull i degjueshem i deshiruar, nje burre i  mire per bashkeshorten tende.
Do perpiqesh duke numeruar fijet gri qe do te shtohen me vite te realizosh ato cfare do e perse jo tua kalosh dhe miqeve te tu.
Do hiqesh sikur je i lumtur, do behesh baba per te deshmuar qe je riprodhues,do deshmosh neper festa duke blere dhurata se e do gruan tende,do i nenshtrohesh ligjit te jetes.
Ti do besh shume gjera perpara se te plakesh,kurse une kam ngelur pezull.

Une kam rreshtur se jetuari............ ...... :perqafim :perqafim

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#69 ne: 23-12-2012, 20:51:35
U treten dashurite, si shekujt te larget e te shkrete po duket cdo gje. Nga kujtimet ka mbetur disi e zbehur vetem fytyra jote, asgje tjeter. As gjerat e jetuara bashke, asnje moment. Gjej copa letre te shkruara neper rremuje "Te dua deri ne vdekje" e qesh me veten. Une vdekjen po e pres pa ty !
E ndersa une pres rilindjen e nje planeti te ri ,ti endesh lart e poshte duke kerkuar te ndertosh jeten.
Vitet do te te sherbejne per tu bere nje mashkull i degjueshem i deshiruar, nje burre i  mire per bashkeshorten tende.
Do perpiqesh duke numeruar fijet gri qe do te shtohen me vite te realizosh ato cfare do e perse jo tua kalosh dhe miqeve te tu.
Do hiqesh sikur je i lumtur, do behesh baba per te deshmuar qe je riprodhues,do deshmosh neper festa duke blere dhurata se e do gruan tende,do i nenshtrohesh ligjit te jetes.
Ti do besh shume gjera perpara se te plakesh,kurse une kam ngelur pezull.

Une kam  rreshtur se jetuari............ ......


Njeriu nuk rresht kurre se jetuari madje dhe kur eshte ne buze te varrit.Jeta eshte shume e bukur gezoje dhe ji e lumtur vetem per ata njerez qe te qendrojne prane e nuk largohen nga ti.puc

 • Postime: 547
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#70 ne: 07-01-2013, 13:44:00
Njeriu nuk rresht kurre se jetuari madje dhe kur eshte ne buze te varrit.Jeta eshte shume e bukur gezoje dhe ji e lumtur vetem per ata njerez qe te qendrojne prane e nuk largohen nga ti.puc
Eshte mese e vertet e dashur,keto gjera i kam shkruar ne fakt jo ne lidhje me mua.  :engjell: por duke u nisur nga situata  perreth.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#71 ne: 07-01-2013, 13:48:13
ndihem bosh...aq bosh sa edhe rreshtat nuk kane me viza apo kuticka por vetem rrathe te padukshem

Temat e fundit