Pyes veten - I Dashur Ditar..

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Pyes veten

Pyes veten

· 3 · 3925

  • Postime: 2
  • Karma: +0/-0

ne: 25-07-2009, 01:25:05
   Ecja tutje ne rrugen pa kthim, ndonese te gjithe rendnin te kapnin cepet e pullazeve te ndertesave shumekateshe te atij qyteti te gurte, mua ajo sme shprehte habi, por vazhdoja e ngrysur ne vetvete, e udhehequr nga kembet e nje njeriu te lenduar,ndoense shiu ngadale po depertonte thelle ne floket e mi dhe pikerisht atehere e kuptova, se isha bere e tera uje dhe ndodhesha ne mes te asaj rrugice, nen veshtrimin sa kurioz dhe shpotites aq dhe meshirues te kalimetareve perreth, me vinte keq nga vetja..si mund te lejoja te me meshironin me ato veshtrime tere keqardhje dhe perbuzJE sikur te qe se ata me njihnin ata e dinin se kush isha une, cpo beja? ckisha bere? apo cme vlonte ne koke ate mengjes njelloj si gjithe mengjeset tjera...ah sikur ta dinin por jo ata se dinin dhe skishin per ta mesuar kurre ashtu siq sdo ta mesoni as ju..dhe pse?! mund te pyesni..eshte shume thjeshte se as une se di..as une se kuptoj si munde te dua nje njeri aq shume si mund te zoteroj nje force te tille dashurie per te aq sa te humbe dhe veten, vlerat me te medha te mia, veten time, vetem per te?! per nje njeri te thjeshte si gjithe te tjeret, thjesht per nje qenie te gjalle asgje me teper...tani shiu ka pushuar, dhe une jam kthyer ne dhomen ku neser ashtu si edhe cdo dite do te depertoje aroma e monotonise se ketij qyteti se bashku me ate te jetes..prandaj pyes pse?!pse duhej ta shihja, pse?!ah sa shume"pse?" me presin kete mbremje..por ska rendesi ato le te pyesin le te presin sepse edhe une te njejten po bej... pyes veten...  :(
« Editimi i fundit: 02-06-2010, 01:57:05 nga M A X »

  • Postime: 173
  • Karma: +9/-7
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 24-05-2010, 12:22:56
Kur e kuptove qe ajo ishte Mitomane, diten kur i dhurove ate semundje seksuale ngjitese, dhe i the se e kishte mare nga dikush tjeter, ose ne ndonje banje?!!! Kur e kuptove qe ajo ishte mitomane, kur nuk guxove ti kerkoje nje here te vetme te falur? Me thuaj te lutem, kur e kuptove qe ajo ishte mitomane, kur e ftonje ne shtepi, dhe e leje ne nje çep, e vete mereshe me ore te tera me kopjuterin tend...? Kur e kuptove qe ishte mitomane, kur ajo shtynte operacjonin e saj qe kur te takonte ty te mos kishte shenje ne barke, deri diten ku nuk kishte me rruge se kanceri kishte pushtur jo vetem shpirtin por edhe trupin e saj? Kur o njeri me zemer te keqe? apo e kuptove kur e more ne tel ate dite qe ajo ishte e shtruar ne spital, me tuba qe i dilni nga cdo cep i barkut, dhe i the se nuk doje t'ia degjoje me zerin sepse ajo te kishte tradhetuar duke i treguar te tjereve se te dashuronte ty si e marre...?!!! Kur..., ne momentin qe i the se dy minuta mbasi ishit ndare heren e fundit, kishe takur nje tjeter e cila te kishte kerkuar ti beje femije..., (I duhej nje dose morfine qe te lehtesonte dhimbjen...)

Ajo te dhuroj dashuri aq te paster e ne kthim nuk te kerkoj asgje... Ajo enderronte qe ti mbas te qeshurave te saj te shikoje lotet e saj. Ajo enderronte qe ti mbas syve dhe buzeve te saj te lexoje shpitin e saj, te degjoje rahjet e zemres se saj.., Ajo kerkonte nga ty vetem pak respekt, vetem pak shoqeri, vetem pak prezence, vetem pak miqesi... Me thuaj o i mallkuar, njeri qe kur ke lindur, nuk ke ditur te gjesh harmoni as me veten dhe as me ato qe te rrethojne, kur e kuptove qe ajo ishte mitomane...?!!!

Apo kjo ishte nje justifikim per te ruajtur reputacjonin tend... Dikur me vinte keq per te, sot kam keqardhje vetem per ty o i mjere.

Kamela - Jetoj pa ty (Top Fest 7)

  • Postime: 12343
  • Karma: +336/-221
  • Gjinia: Femer

#2 ne: 24-05-2010, 12:26:00
Kur e kuptove qe ajo ishte Mitomane, diten kur i dhurove ate semundje seksuale ngjitese, dhe i the se e kishte mare nga dikush tjeter, ose ne ndonje banje?!!! Kur e kuptove qe ajo ishte mitomane, kur nuk guxove ti kerkoje nje here te vetme te falur? Me thuaj te lutem, kur e kuptove qe ajo ishte mitomane, kur e ftonje ne shtepi, dhe e leje ne nje çep, e vete mereshe me ore te tera me kopjuterin tend...? Kur e kuptove qe ishte mitomane, kur ajo shtynte operacjonin e saj qe kur te takonte ty te mos kishte shenje ne barke, deri diten ku nuk kishte me rruge se kanceri kishte pushtur jo vetem shpirtin por edhe trupin e saj? Kur o njeri me zemer te keqe? apo e kuptove kur e more ne tel ate dite qe ajo ishte e shtruar ne spital, me tuba qe i dilni nga cdo cep i barkut, dhe i the se nuk doje t'ia degjoje me zerin sepse ajo te kishte tradhetuar duke i treguar te tjereve se te dashuronte ty si e marre...?!!! Kur..., ne momentin qe i the se dy minuta mbasi ishit ndare heren e fundit, kishe takur nje tjeter e cila te kishte kerkuar ti beje femije..., (I duhej nje dose morfine qe te lehtesonte dhimbjen...)

Ajo te dhuroj dashuri aq te paster e ne kthim nuk te kerkoj asgje... Ajo enderronte qe ti mbas te qeshurave te saj te shikoje lotet e saj. Ajo enderronte qe ti mbas syve dhe buzeve te saj te lexoje shpitin e saj, te degjoje rahjet e zemres se saj.., Ajo kerkonte nga ty vetem pak respekt, vetem pak shoqeri, vetem pak prezence, vetem pak miqesi... Me thuaj o i mallkuar, njeri qe kur ke lindur, nuk ke ditur te gjesh harmoni as me veten dhe as me ato qe te rrethojne, kur e kuptove qe ajo ishte mitomane...?!!!

Apo kjo ishte nje justifikim per te ruajtur reputacjonin tend... Dikur me vinte keq per te, sot kam keqardhje vetem per ty o i mjere.

Kamela - Jetoj pa ty (Top Fest 7)

 :puth perq

Temat e fundit