Enver Hoxha - History - Panorama

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Enver Hoxha - History

Enver Hoxha - History

· 20 · 1796

 • Postime: 877
 • Karma: +26/-18

ne: 06-12-2009, 15:01:07
po dergoj nje dokumentare komplet... gjera vertet interesante

jane 8 klipe, qe permbledhin pak nga te gjitha.

 • Postime: 877
 • Karma: +26/-18

#1 ne: 06-12-2009, 15:04:58

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 06-12-2009, 15:06:03
ortake shiko videot njehere pastaj diskutojme  ;)

 • Postime: 877
 • Karma: +26/-18

#3 ne: 06-12-2009, 15:29:50
s'eshte e thene te postohen vetem video ketu se mos keqkuptohemi

ka vend dhe per debat

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 06-12-2009, 15:30:31
Une vec fillova t'i shoh videot njehere

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 06-12-2009, 15:31:54
shume video paske postuar ... ti kishim marre 1 nga 1 ti analizonim

kshu do behemi lemsh

mgjate faleminderit Notorious qe i ndave me ne  :D

 • Postime: 877
 • Karma: +26/-18

#6 ne: 06-12-2009, 15:38:29
se ke keq ti shejtone... po i heq

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 06-12-2009, 15:39:05
Jo mo, mos i heq, se ne kemi mundesi t'i komentojme edhe me pas nje nga nje

 • Postime: 877
 • Karma: +26/-18

#8 ne: 06-12-2009, 15:42:42
i hoqa, kenga... po he mos e rruaj (mos u merzit :) ) se i postoj dit tjera

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 06-12-2009, 15:44:01
Nejse, por mundesia per diskutim eshte mu atehere kur meson me shume.

 • Postime: 877
 • Karma: +26/-18

#10 ne: 06-12-2009, 15:56:00
kenga, leji ti çar fliet sot per enverin (shqiptar 100%) e mbi te gjitha jo bythqir por trim.

la nje popull ne gadishmeri, per shume vjet... te gatshem per te mbrojt interesat e popullit vella kosovare

jo me kot kur vdiq enveri... filluan jo te ju hiqnin policine, librat e se fundi autonomine.

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 06-12-2009, 16:02:10
Noto, ka dy lloj mendimesh per te...........disa e quajne diktator dhe se e trathtoi Kosoven e ndersa ca tjere e quajne patriot. Nga ato pak qe kam lexu dhe shiqu ne TV kam fitu mendim te keq per te.
Ajo qe mua me intereson, eshte e verteta.

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 06-12-2009, 16:06:08
Kenga shiko pak kete videon ne lidhje me Kosoven; ku e shef ti qe e tradhtoj Kosoven

Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë


Enver Hoxha dhe Kosova 1 32

 • Postime: 877
 • Karma: +26/-18

#13 ne: 06-12-2009, 16:15:21
kush e tradhetoj kosoven ?

e ke gabim, s'di kujt ngjarje i referohesh... por fal mareveshjeve enverit-stalini ku kosova mbijetoje, ndryshe ti e dine me mire se un perfundimin.

nese i referohesh gjate luftes... do te dergoj nje interviste te Ramiz Alise qe ka luftuar ne kosove, si eshte e verteta.

mos harroni gjithashtu, qe jugosllavia ka qene nje nga potencat me te fuqishme ushtarake ne europe ne 1945... e jo si brekegrisurit tane partizane, qe siç e theksova me lart fal enverit qe shqiperia shpetoje si jo province jugosllave gjysma e tjetra greke.

ndaj dhe tito, prishi mardheniet dipllomatike me bashkimin sovjetik qe me 1947

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 06-12-2009, 16:25:02
Nuk eshte mendimi im, une ju thash edhe me lart, jane te thena qe i kam degju ne TV-ete shqiptare......... mua s'me pelqen qe patjeter te tregoj Enverin trathetar apo patriot, por te mesoj te verteten..........e kjo me duket veshtire te mesohet perderisa jane dy rryma qe flasin per te njetin dhe atë duke dhene shume fakte. Pastaj edhe te dhenat qe kam marre nga vet shqipetaret ne Shqiperi kan qene negative.

 • Postime: 877
 • Karma: +26/-18

#15 ne: 06-12-2009, 16:35:01
sepse jemi njerez pisa...

mos shko me larg se haradinaj, po e mar si shembull

ky eshte hero, me plot kuptimin e fjales Hero, mbas azemit e vellait te vet.

sot mbas luftes (ku mos harrojm, dha maksimumin) e konsiderojn katnar, bandit e injorat

ja me ça njerezish kemi te bejm.

rugova, ndryshe,(nder shum misteresh) as nga avioni nuk zbriti ne rinas (ndenji 1 ore ne avion) per te shoqeruar e te takonte delegacionin shqiptare, kur erdhen nga rambujet france.

nejse, ika un.

 • Postime: 1936
 • Karma: +23/-14
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 06-12-2009, 16:41:30
per sa i perket kosoves nuk besoj qe politika e tij ka luajtur nje rol pozitiv apo negativ,pervec kesaj ne kohen e titos <pra ne kohen e enverit>kosova ka pasur nje tip autonomie ,dhe me te degjuar e kam ka qene periudha me e mire  per kosovaret ne ish jugosllavi,llafi eshte kur tito ishte gjalle.

 • Postime: 877
 • Karma: +26/-18

#17 ne: 06-12-2009, 16:42:57
Une vec fillova t'i shoh videot njehere

mos i ngaterro keto video, me temen qe bem bashke, keto klipe jan te kuruara nga ish te persekutuar te regjimit komunist.

pra qe s'kan lidhje me biseden tone... ciao kenga.

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 06-12-2009, 16:53:05
mos i ngaterro keto video, me temen qe bem bashke, keto klipe jan te kuruara nga ish te persekutuar te regjimit komunist.

pra qe s'kan lidhje me biseden tone... ciao kenga.

E pra, keto jane ato qe me kan bere te bej pytjen: kujt t'i besoj

mire u lexofshim noto

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 20-12-2009, 03:47:35
Po pse merreni me te tille njerez?Enveri ka qen nje figur shau e Titos, dhe nje spiun i serbit.
Ka plot figura shqiptare qe duhet te mburremi ne.Enveri eshte nje fundrrin qe mos o Zot kemi dy here.


Kalofsh mire.
Gjumashi

Temat e fundit