Instarealiteti dhe Realiteti - Imazhe

×
Hyrja
Profili

Instarealiteti dhe Realiteti

Instarealiteti dhe Realiteti

· 25 · 845

 • Postime: 26698
 • Gjinia: Mashkull

ne: 26-03-2019, 11:59:43
 

 Majtas foto e modifikuar dhe djathtas nje foto reale.

Ne fillimet e tij Instagram ishte vertete vetem per qef e kishte nje fare realiteti e sinqeriteti ne postimine fotografive, per aq sa eshte e mundur per fotografine qe te jete pasqyrim i realitetit. Por kohet e fundit, kur Instagram eshte bere vertete i rendesishem e para e madhe hyn ne mes, gjithmone e me pak cfare shihet aty i pergjigjet edhe realitetit. Ka nje rubrike ne Reddit qe merret me rastet me absurde e groteske realitetit instagramist.https://www.reddit.com/r/Instagramreality/

 • Postime: 253

#1 ne: 26-03-2019, 12:16:54
oiii ne te dyja kuku bre lol

 • Postime: 26698
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 26-03-2019, 12:17:52
Ato shale ne te majte nuk duken si njerezore, sdq :)

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 26-03-2019, 14:05:01
Kjo i ngjan shume asa shprehje.

"Mos vendo shume filtra ne Foto, se ben vaki humbe, Sdo mundemi te te gjejejm"

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 26-03-2019, 14:25:22
Korbe o korbe thuaj 😁

 • Postime: 253

#5 ne: 26-03-2019, 14:34:07
Mua me shume me pelqeka te foto reale....pse u shemtove kshu moj lumadhja ti :P

 • Postime: 26698
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 26-03-2019, 15:39:27
having no organs is sexy now?

 


   

 • Postime: 253

#7 ne: 26-03-2019, 16:16:37
LOL LOL LOL gjinah korba

 • Postime: 8

#8 ne: 26-03-2019, 16:41:06
Instagrami po perdoret shume nga rinia e sotme dhe  ne te shumten e rasteve eshte ndryshe nga realiteti. Kjo gje po i streson akoma me shume adoleshentet qe mendojne se gjithcka qe shohin aty eshte e vertete, krahesojne jeten e tyre me ate te miqve ne insta dhe sa vjen futen ne depresion 😒

 • Postime: 253

#9 ne: 26-03-2019, 16:45:03
Instagrami po perdoret shume nga rinia e sotme dhe  ne te shumten e rasteve eshte ndryshe nga realiteti. Kjo gje po i streson akoma me shume adoleshentet qe mendojne se gjithcka qe shohin aty eshte e vertete, krahesojne jeten e tyre me ate te miqve ne insta dhe sa vjen futen ne depresion 😒

JO vetem adoleshentet ,por edhe moshat me te medhaja :)

 • Postime: 8

#10 ne: 26-03-2019, 17:11:09
Me se shumti jane adoleshentet mendoj sepse jane ato qe kalojne me shume kohe aty, jane dhe me te lire dhe mosha e tyre delikate ndikohet me shume e mundohen te shtremberojne realitetin  :)

 • Postime: 253

#11 ne: 26-03-2019, 17:15:46
Ok pjesa derrmurse po.....por nuk mungojne edhe moshat mbi 18

Prandaj nuk hap insta une qe mos me zer kjo mania :P

 • Postime: 7467
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 26-03-2019, 18:09:45
Cnu desh mua qe hyra te kjo tema ... LOL
Ka lezet ne kohen tone pa insta e pa fb dhe qejfi qejf . LOL Kurse ketu me keto foto ziliposesh me zogun e tiranes se a me pjeshke se keto. LOL

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 31-03-2019, 10:40:37
Ok pjesa derrmurse po.....por nuk mungojne edhe moshat mbi 18

Prandaj nuk hap insta une qe mos me zer kjo mania :P
Dhe mua me thone ....waaa pse nuk je ne insta...
Postoje këtë ne insta 😄😄😄
Absurde. Njoh ne jeten reale sorra, por ne fb pozojnë sexy, te vjen per te vjelle 🤮🤮
« Editimi i fundit: 31-03-2019, 17:34:15 nga M A X »

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 31-03-2019, 14:06:22
Çuna kujdes 😂

 • Postime: 26698
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 03-04-2019, 13:24:15
 

 

 • Postime: 12743

#16 ne: 03-04-2019, 13:36:53
E ke hap i teme kshu...se vazhdoje aty qe hape i tjeter? hahahaha

 • Postime: 26698
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 04-04-2019, 07:04:28
E ke hap i teme kshu...se vazhdoje aty qe hape i tjeter? hahahaha

E njejta eshte, por faqja dyte. Me e vemendshme :P

 • Postime: 12743

#18 ne: 04-04-2019, 08:52:57
E humb e une simeten naihere lol

 • Postime: 26698
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 09-04-2019, 10:45:31

 • Postime: 26698
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 14-06-2019, 11:20:04
 

 • Postime: 26698
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 14-06-2019, 11:21:21
 

 • Postime: 611
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 10-12-2019, 17:22:52
 

Ketu kane harruar qe buzet jane te ndara LOL

 • Postime: 611
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 10-12-2019, 17:25:53
 


Insta dhe realiteti (ne te djathte sigurisht) :D

 • Postime: 611
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 10-12-2019, 17:28:04
 


Sa nga ju femrat pasi keni bere make up jeni merzitur sepse nuk del keshtu si mesiper? Sepse kjo mesiper eshte e bere ne kompjuter me photoshop, ja pse!

Temat e fundit