Kosova për atlete! - Panorama

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kosova për atlete!

Kosova për atlete!

· 3 · 1092

  • Postime: 3079
  • Karma: +22/-4
  • Gjinia: Femer

ne: 07-03-2008, 17:25:10
Ne Youtube u be i famshem një video e incizuar me celular ku gjatë demonstratave dhe trazirave ne Beograd shifen dy goca si vjedhin ne një shitore atlete. :D

Videoja është vendos me titullin "Kosovo za patike" qe d.t.th. "Kosova jepet për atlete". Të indinjuar ishin natyrisht vete serbet se ne sytë e botës ua nxine fytyren ata te cilët kanë lënë remuje gjatë trazirave.
Cdokund shkruanin qe mos bëhen gjeneralizime sepse 2 goca smundet ta reprezentojne gjith popullin serb.


Akoma me zi është intervista e tyre e dhënë për B92.
Për ata te cilët se dinë serbishten ua perkthej një cike. :D

Fillimish thonë se kanë qenë te shokuara nga reagimet e shiquesve ne Youtube meqë këta skane bërë asgjë tjetër se atë qe kanë bërë gjith.

Maja thotë: Ne rradhë të parë ishim për qëllim ta mbrojme Kosovën, natyrisht qe nuk ishim për qëllim te vjedhim dhe thejme shitore por kur filluan 300.000 njerëz, i ndjekem edhe ne. Ne nuk kemi vjedh se kishim por se skishim, e ku janë ata te cilët kanë...

Jovana: Ne të kishim për qëllim te vjedhim do ta kishim thyer vete shitoren dhe do të vjidhnim, por 300.000 njerëz kanë vjedhur dhe ne vetëm i jemi bashkangjitur turmes...

Pastaj gazetari shton: Gocat thonë se ata si kanë vjedhur atletet ashtu siç shihet tek incizimet, po këtë e ka bërë çuni i cili ka incizuar. Ai madje u ka ndihmuar me paketimin e plaqkes dhe ankohet se pse atë askush se përmend! LOL


Nejse, shiqim te kendshem! :D
  • Postime: 12151
  • Karma: +185/-20
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 07-03-2008, 17:40:06
 LOL LOL LOL

sa qesharake...

  • Postime: 7083
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

#2 ne: 08-03-2008, 12:54:17
Kur kane pare videon do i jene ngritur qimet e kokes perpjete ndyrsirave LOL LOL

Temat e fundit