×

.Tech

Rikthehet Motorola Razr
M A X
19-11-2019, 20:48:54
 

Motorola Razr 2019 rikthen një nga telefonët më ikone të kompanisë në vitet 2000. Razr V3, i cili u hodh në treg në vitin 2004, u bë një nga telefonat më të shitur, dhe madje ajo mbyllja tipike në fund të bisedës duke përplasur telefonin ishte pamje e zakonshme edhe në shumë fi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Trupi | Shendeti

Dieta e butë njëjavore që heq deri në 10 kg mbipeshë
M A X
19-11-2019, 20:45:06
 

Doni të humbisni afërsisht 10 KG? Ta bëni këtë duke hecur nga 10 deri në 30 minuta në ditë dhe duke marrë një ushqim të ekuilibruar? Tani është gjetur formula që po çmend shumë njerëz të famshëm anëmbanë botës. Sipas saj çdo dite të javës i përkon një grup ushqimor i caktuar, d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Bashkimi dhe Çështja Kombëtare

Sa e duan shqiptaret bashkimin kombetar? [Sondazhi]
M A X
19-11-2019, 20:40:03
 

A e duan shqiptarët bashkimin kombëtar? Ku janë më të gatshëm për ta arritur atë, në Shqipëri apo në Kosovë? Cilat janë pengesat dhe sa janë pro kapërcimit të tyre? Këtyre pyetjeve u përgjigjet një sondazh i zhvilluar në dy anët e kufirit nga Fondacioni Kosovar për Shoqëri Civi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

.Tech

TikTok - Trendi me i ri ne fushen e mediave sociale
M A X
18-11-2019, 22:25:06
 

Aplikacioni ku postohen video u shpërhap me shpejtësi dhe pushtoi çdo cep të internetit. Teksa kompania pas TikTok vijon të zgjerohet dhe krijuesit që e përdorin i dedikojnë gjithnjë e më shumë kohë, TikTok po bëhet po aq popullor sa YouTube apo Twitch. Zakonisht, famën e shoqë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Bota Sot

Projekti i Makron-it për integrimin e Ballkanit perëndimor në BE
M A X
18-11-2019, 22:16:42
Fjala është për një qasje të re në procesin e anëtarësimit “objektivi final i të cilit do të jetë anëtarësimi i plotë dhe i pakufizuar” i shteteve kandidate në BE. Në dokumentin e punës që Franca e paraqet për diskutim riafirmohet “mbështetja pa ekuivoke për perspektivën evropiane të shteteve të Bal...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Diapazon Mendimesh

Suksesi në jetë - Si të bëhemi të suksesshëm
M A X
12-11-2019, 23:47:23
 

Nuk ka rëndësi se sa vjeç jeni, apo nga jeni, të gjithë kemi një gjë të përbashkët, dëshira e të qenit i suksesshëm. Të gjithë ne duam për të arritur sukses në mënyrë që të mund të jetojmë një jetë të rehatshme, të jemi të pavarur nga ana financiare dhe te jemi te lumtur. Megji...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Ushqimi | Kuzhina

Ftua / Ftoi / Ftonjte
M A X
12-11-2019, 23:29:17
 

Ftoi ka vlera të shumta terapeutike. Pjesë të shumta të kësaj peme përdoren kundër disa sëmundjeve. Lëvorja e pemës rekomandohet për trajtimin e ulçerës. Farat e ftoit kanë efekt më të lehtë, por njihen edhe si laksativ dhe luftojnë inflamacionin. Nëse i vendosni në ujë, atëher...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Kendi i Familjes

Zakonet e nje femre të suksesshme…
M A X
12-11-2019, 23:11:51
 

Janë të edukuara.

Gratë e suksesshme e dinë se njohuria është fuqi. Këtu nuk përfshihen vetëm njohuritë që fitoni nga shkolla, por edhe njohuritë nga jeta gjithashtu. Gratë që kanë sukses, gjejnë kohë për të mësuar rreth financave, biznesit, tregut të bursës dhe fakt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Diapazon Mendimesh

Gabimet që NUK DUHET te bëni me njerëzit që keni për zemër
M A X
12-11-2019, 23:06:11
 

* KRITIKAT E TEPRUARA. Të duash të ndihmosh njeriun që do përmes një vizioni objektiv, sipas ideologjisë stresuese që “mund të bësh gjithmonë më shumë”, por në të vërtetë ajoq ë ndodh është që e nervozoni më shumë.

* FUTJA E DYSHIMIT. Eshtë tipike e atyre që projekto...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Kendi i Familjes

Gratë pas moshës 50 vjeç
M A X
12-11-2019, 22:43:51
Pas moshës 50 vjeç, trupi i gruas ndryshon, kështu që është thelbësore të kryhen kontrolle dhe ekzaminime speciale rutinë. Në këtë periudhë të jetës jeta e një gruaje pëson shumë ndryshime, duke përfshirë ardhjen e menopauzës. Për këtë arsye, shëndeti i grave duhet të mbahet nën kontroll, për të shm...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Trupi | Shendeti

Si të mbrojmë sytë nga celulari?
M A X
12-11-2019, 22:38:35
 

Si t’i mbroni sytë nga telefoni? Kalojmë gjithnjë e më shumë kohë përpara një ekrani. Ai i smartphone, i kompjuterit, tabletit ose TV-së. Shikimi vihet veçanërisht në provë. Për këtë ne duhet të sigurohemi që ta mbrojmë atë.

Ne kalojmë shumë orë përpara një ekrani që...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Historia

1969 / “Koncerti” i Rolling Stones, që tronditi Murin e Berlinit
M A X
12-11-2019, 22:35:24
Një zë, një thashethem i lindur kushedi se ku, një lajm që kurrë nuk u konfirmua. Por mjaftoi për të bërë të dridhet për një ditë, regjimin e Gjermanisë Lindore. Dhe i kushtoi qindra të rinjve të shtypur prej diktaturës së Ulbrichtit, një pasdite me goditje, persekutime, madje edhe burg; ndokush mbe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Gjeografia e Shteteve

Berberët e Afrikës së Veriut
M A X
12-11-2019, 22:33:50
 

Në planet, ka disa vende ku duket sikur njeriu nuk mund të jetojë dot, dhe megjithatë disa njerëz kanë jetuar dhe jetojnë aty. Mes tyre janë komunitetet indigjene në Afrikën e Veriut, të cilët nuk kishin zgjidhje tjetër, veçse të zhvillonin metoda të zgjuara për të mbijetuar: B...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Bota Sot

Katalonia - Çështja katalanase dhe e drejta per vetevendosje
M A X
12-11-2019, 22:27:12
 

Vendimi që ka dënuar të “burgosurit politikë” katalanas me afate që shkojnë nga 9 deri në 13 vite burg ka gjeneruar një emocion të thellë në Katalonjë dhe ka shkaktuar manifestime të mëdha që kanë përshkuar vendin gjatë ditëve të fundit. Është një vendim jashtëzakonisht i gjatë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Trupi | Shendeti

5 sekretet e njerëzve të shëndetshëm
M A X
12-11-2019, 22:10:03
 

Në këtë epokë ku çdo gjë duket se po lehtësohet, shëndeti i mirë faktikisht po bëhet një gjë e komplikuar për t’u arritur. Edhe pse ekzistojnë miliona libra, dieta, medikamente, ushtrime, etj. duket se mbajtja e shëndetit asnjëherë nuk ka qenë më e vështirë. E vërtet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Trupi | Shendeti

Avokado - Fruti i avokados dhe te mirat qe sjell per trupin e njeriut
M A X
12-11-2019, 21:44:19
 

Nëse veç ju pëlqen të konsumoni avokado, atëherë nga ky moment mund ta konsideroni atë si investim për shëndetin e zemrës. Në një studim të publikuar në revistën “Journal of Nutrition”, hulumtuesit kanë zbuluar se konsumimi i një avokadoje në ditë jua përmirëson nivelet e “kole...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Trupi | Shendeti

Fruthi - Semundja e fruthit
M A X
10-11-2019, 17:06:09
 

Organizata Botërore e Shëndetit, ka dhënë alarmin se fruthi është kthyer në katër vende të Evropës që më parë kanë qenë të pastra nga sëmundja.
Sipas OBSH, sëmundja nuk konsiderohet më e çrrënjosur në Shqipëri, Republikën Çeke, Greqi dhe Britani.

“Po ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Zeri yt

Nuk ka postime te reja
Temat e Dites

Banka Botërore: Korrupsioni në Shqipëri, shumë më keq se 6 vjet më parë

M A X 06-11-2019, 20:25:55

Nuk ka postime te reja
Biseda | Diskutime

“Pjeshkat” e TV, që ndodhen gjithmonë ku ka një vrasje

M A X 10-11-2019, 16:33:19

Nuk ka postime te reja
Bota Sot

Projekti i Makron-it për integrimin e Ballkanit perëndimor në BE

M A X 18-11-2019, 22:16:42

Nuk ka postime te reja
Shqiptaret

Sa e duan shqiptaret bashkimin kombetar? [Sondazhi]

M A X 19-11-2019, 20:40:03

Nuk ka postime te reja
Pyetje/Pergjigje

Si mbahet trupi ne forme?

SteriOtipi B 19-10-2019, 16:32:33

Nuk ka postime te reja
Diapazon Mendimesh

Suksesi në jetë - Si të bëhemi të suksesshëm

M A X 12-11-2019, 23:47:23

Nuk ka postime te reja
Teologjia

Juda Iskarioti mund të ketë qenë më shumë një shenjt, se sa një mëkatar?

M A X 23-10-2019, 11:36:03

Nuk ka postime te reja
Kendi i Familjes

Zakonet e nje femre të suksesshme…

M A X 12-11-2019, 23:11:51

Nuk ka postime te reja
Art | Kulture

Game of Thrones - Finalja

erlehta 08-11-2019, 09:37:30

Nuk ka postime te reja
Zeri Letrar

Nëntë arsye pse duhet të lexoni çdo ditë

Charlie 09-11-2019, 17:50:50

Nuk ka postime te reja
Historia

1969 / “Koncerti” i Rolling Stones, që tronditi Murin e Berlinit

M A X 12-11-2019, 22:35:24

Moderatore: kreksi, erlehta
Nuk ka postime te reja
Trupi | Shendeti

Dieta e butë njëjavore që heq deri në 10 kg mbipeshë

M A X 19-11-2019, 20:45:06

Nuk ka postime te reja
Moda | Estetika

Pse e zeza mbetet e preferuar në veshje

erlehta 22-10-2019, 16:44:31

Nuk ka postime te reja
Sporti

“Arena Kombëtare”

Gjumashi 20-11-2019, 12:45:38

Nuk ka postime te reja
Foto | Video

Nje fotografi

Gjumashi 31-10-2019, 17:10:16

Nuk ka postime te reja
♩Muzika

Flori Mumajesi "Thjesht te du"

M A X 10-11-2019, 16:22:20

Nuk ka postime te reja
.VIP

Loredana dhe Mozzik drejte ndarjes?

erlehta 05-11-2019, 15:53:30

Moderatore: sorelina, BabyDance
Nuk ka postime te reja
Dashuria ⚤ Seksi

Endrrat Erotike - Shpjegimi i ëndrrave “me pullë të kuqe”

M A X 06-11-2019, 20:32:56

Nuk ka postime te reja
Lojra

Qytet sipas Alfabetit

erlehta 18-10-2019, 18:17:36

Nuk ka postime te reja
Barsaleta | Humor

Shqiperia nje meme e madhe

M A X 23-10-2019, 10:09:30

Nuk ka postime te reja
Ushqimi | Kuzhina

Bajamet

M A X 12-11-2019, 23:35:26

Nuk ka postime te reja
Shkenca

Bakteri që i kthen mbetjet plastike në ujë

M A X 06-11-2019, 20:36:22

Nuk ka postime te reja
.Tech

TikTok - Trendi me i ri ne fushen e mediave sociale

erlehta 21-11-2019, 09:21:08

Nuk ka postime te reja
Biznesi 2.0

Firmat me fitimprurese ne Shqiperi

M A X 10-11-2019, 16:29:53

Nuk ka postime te reja
Të Ndryshme

Pagjumesia - Si të luftojmë pagjumësinë?

M A X 12-11-2019, 23:22:35

@Zerion

  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board