×
Temat aktuale | Pergjigjet e palexuara

.Tech

Mediat Sociale si Pushtet i Peste
M A X
22-10-2019, 22:18:25
 

Mark Zuckerberg filloi fjalimin e tij javën e kaluar duke u përpjekur të vendosë shprehjen e lirë në kontekstin historik Amerikan, dhe vetëm pastaj u kthye për të diskutuar shprehjen e lirë në kontekstin e Facebook, ku ai propozoi diçka shumë më moderne dhe te ndrysh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

.Tech

Firefox 70
M A X
22-10-2019, 21:47:21
 

Mozilla sot lansoi Firefox 70 për Windows, Mac, Linux, Android dhe iOS. Firefox 70 përfshin nje mbrojtjes te quajtur social tracking protection si dhe një funksion qe raporton per mbrojten e privatsise, veçori të reja në drejtim të çelësave dhe përmirësime të performancës në Wi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Gjeografia e Shteteve

Lonely Planet zgjedh Salcburgun si top-qytetin e vitit 2020
M A X
22-10-2019, 21:38:39
 

Për herë të 15-të, Lonely Planet ka botuar Udhëzuesin më të Mirë në Udhëtimin e Udhëtimit, duke renditur 10 vendet, qytetet, rajonet dhe destinacionet më të mira me vlerën më të mirë për parate e shpenzuara. Salzburg i Austrise ishte qyteti numër një këtë herë. Faktori vendimta...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Trupi | Shendeti

10 gjëra që mjekët nuk këshillojnë të vishni në aeroplan
Charlie
22-10-2019, 17:13:50
Në vitin 2019, rekordi botëror mund të jetë caktuar për numrin e udhëtarëve që zgjodhën një aeroplan si mjetin e tyre të transportit

Që nga janari, më shumë se 4.6 miliardë pasagjerë kanë përdorur aeroplanët. Sigurisht, për shumë njerëz, aeroporti dhe avioni janë pothuajse s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Sporti

Kosovare Asllani zyrtarisht kandidate për “Topin e Artë”
Charlie
22-10-2019, 17:04:03
Kosovare Asllani, futbollistja shqiptare e Real Madritit, zyrtarisht kandidate për Topin e Artë për femra, për vitin 2019.

 


Lajmin e ka bërë të ditur ‘’France Football’’, duke publikuar listën prej 20 kandidatëvve potencial, për të marrë këtë c...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

♩Muzika

Gashi - Rapper shqiptar ne Amerike
M A X
21-10-2019, 11:29:05
 

Labinot "Larry" Gashi ka prinder kosovare, eshte i lindur ne Libi (Afrike) dhe eshte rritur ne USA, ku dhe ka korrur sukses dhe bere me emer si Rapper. Personalisht stilin e tij e pelqej shume dhe mund te them se eshte nje nga rapperat e preferuar per momentin.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Temat e Dites

Katër genjeshtra rilindase kundër Makronit
M A X
21-10-2019, 10:44:03
 

Propaganda e rilindjes, e cila një vit më parë u rek të na mbushte mendjen se negociatat ishin hapur, tani po stërmundohet, sërish, të gjejë alibitë se pse dështuam në to. Në qendër të saj është vënë “armiku Makron”, presidenti francez që na paskësh përdorur si mish ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Ushqimi | Kuzhina

Karafili - Vetite e Karafilit
M A X
20-10-2019, 17:32:15
 

Përgjatë gjithë historisë së njerëzimit, karafili (emri shkencor i së cilit është Eugenia Caryophyllata) është njohur për vetitë e tij të jashtëzakonshme.

Kokrrat e karafilit përmbajnë flavonoide, taninë dhe përbërje shumë të dobishme mes të cilave eugenol...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Trupi | Shendeti

Majdanozi si ilaç kundër sëmundjeve të ndryshme
M A X
20-10-2019, 17:24:44
 

Nga kjo erëz e cila përdoret çdo ditë në kuzhinë mund ta bëni pijen magjike për zemër sipas recetës së murgeshës Hildegard von Bingen.
Majdanozi ka përfitime për organizmin dhe mjekët e mjekësisë popullore e rekomandojnë edhe si ilaç kundër sëmundjeve të ndryshm...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Trupi | Shendeti

Vaksina kundër gripit
M A X
20-10-2019, 17:20:38
 

Sezoni i gripit pothuajse ka arritur dhe jemi të sigurt që nuk dëshironi që ditët e çmueshme të pushimit t’i shpenzoni i sëmurë në krevat Prandaj me siguri pyesni kur është koha e duhur që të merrni vaksinën.

Vaksina kundër gripit ndihmon që në ne të mos veprojnë vir...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Të Ndryshme

Pse anglezët ngasin makinat në krahun e djathtë?
M A X
20-10-2019, 14:08:48
 

Anglia është një nga vendet që njihet më së shumti ku veturat drejtohen në krahun e majtë, me timonin e vendosur në të djathtë. Megjithatë Anglia nuk është i vetmi shtet, por e njëjta gjë ndodh edhe në Australi, Japoni dhe disa vende në Afrikës Jugore ku mund të pëfs...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Moda | Estetika

Pse e zeza mbetet e preferuar në veshje
M A X
20-10-2019, 10:48:08
 

Në mos në shoqëri, në punë a në shkollë duhet të keni dikë që vesh gjithnjë të zeza. Siç tregojnë vetë ata, njerëzit vishen vetëm me të zeza për disa ose të gjitha arsyet e mëposhtme:

1. E zeza shkon me gjithçka.

2. Preferojnë të shpenzojnë për çanta e këp...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Biseda | Diskutime

Ore, si eshte e mundur qe dhe ambasadoret e huaj cmenden kur vijne tek ne?!
Ωμέγα
19-10-2019, 21:06:56
A keni degjuar apo lexuar qe diku tjeter ne rruzullin tokesor nje ambasador i huaj ti ngreje literalisht gishtin e mesit popullit te vendit ku ai kryen sherbimin diplomatik? Ca behet keshtu, tek ne dhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Temat e Dites

Edhe sa kohe me Edi Ramen akoma ne shqiptaret
Ωμέγα
19-10-2019, 18:17:45
Fajin e ka Saliu, burri Mones, gjykatesit dhe se fundmi Makron i Frances por jo Edi Rama....kurre. Kur do te ndergjegjsohemi ne?!
 


Europa na i mbylli dyert perseri nqs nuk e keni marre vesh.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Foto | Video

YouTube video te rekomanduara 📺
Ωμέγα
19-10-2019, 17:21:48
Na rekomandoni apo sugjeroni ndonje video nga youtube qe ju mendoni se duhet pare se sben 🙏
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Art | Kulture

Skena te preferuara ne filma 🍿🎞️
Ωμέγα
19-10-2019, 17:16:41
Nje nga skenat me perfekte per te perfunduar nje film
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

.VIP

Bella Hadid shpallet gruaja më e bukur në botë
Charlie
19-10-2019, 14:56:27
 

Modelja Bella Hadid është shpallur gruaja më e bukur në botë. Rezultati doli pas një hulumtimi shkencor mbi atë që përbën ‘fytyrën e përsosur’.

Tiparet e 23-vjeçares u zbuluan se ishin 94,35% korrekte nga Golden Ratio of Beauty Phi, që mat perfeksio...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Zeri yt

Nuk ka postime te reja
Temat e Dites

BILD-Ramës: Kriminelët krenohen me ty, prandaj s’u hapën negociatat

SteriOtipi B 22-10-2019, 18:27:41

Nuk ka postime te reja
Biseda | Diskutime

A do ishte rrezuar tashme Edi Rama nqs ne krye te PD te mos ishte Basha?!

SteriOtipi B 22-10-2019, 22:02:38

Nuk ka postime te reja
Bota Sot

Parlamenti britanik jep sot voten finale per Brexit

M A X 22-10-2019, 21:29:47

Nuk ka postime te reja
Shqiptaret

Shqiptaret ne Maqedonine perendimore

M A X 14-10-2019, 14:04:26

Nuk ka postime te reja
Pyetje/Pergjigje

Si mbahet trupi ne forme?

SteriOtipi B 19-10-2019, 16:32:33

Nuk ka postime te reja
Diapazon Mendimesh

Lumturia - Si të bëhemi të lumtur?

erlehta 14-10-2019, 21:14:02

Nuk ka postime te reja
Teologjia

Prifti dhe Ateisti

Parloté 25-06-2019, 13:25:01

Nuk ka postime te reja
Kendi i Familjes

Meshkujt që kanë partnere të mençura jetojnë më gjatë

M A X 13-10-2019, 21:00:30

Nuk ka postime te reja
Art | Kulture

Skena te preferuara ne filma 🍿🎞️

M A X 20-10-2019, 14:02:20

Nuk ka postime te reja
Zeri Letrar

Proverba Kineze

M A X 25-09-2019, 00:25:00

Nuk ka postime te reja
Historia

Rishkrimi i Historise - A duhet rishkruar historia?

M A X 13-10-2019, 20:36:27

Moderatore: kreksi, erlehta
Nuk ka postime te reja
Trupi | Shendeti

10 gjëra që mjekët nuk këshillojnë të vishni në aeroplan

Parloté 23-10-2019, 08:00:06

Nuk ka postime te reja
Moda | Estetika

Pse e zeza mbetet e preferuar në veshje

erlehta 22-10-2019, 16:44:31

Nuk ka postime te reja
Sporti

Kosovare Asllani zyrtarisht kandidate për “Topin e Artë”

Charlie 22-10-2019, 17:04:03

Nuk ka postime te reja
Foto | Video

"The Moment" - Foto e vitit

Gjumashi 19-10-2019, 18:50:37

Nuk ka postime te reja
♩Muzika

Gashi - Rapper shqiptar ne Amerike

M A X 21-10-2019, 11:29:05

Nuk ka postime te reja
.VIP

Loredana dhe Mozzik drejte ndarjes?

M A X 20-10-2019, 17:16:47

Moderatore: sorelina, BabyDance
Nuk ka postime te reja
Dashuria ⚤ Seksi

Pse vajzat e mira bien në dashuri me djem të prapë!

M A X 14-10-2019, 10:17:37

Nuk ka postime te reja
Lojra

Qytet sipas Alfabetit

erlehta 18-10-2019, 18:17:36

Nuk ka postime te reja
Barsaleta | Humor

Profili ynë që je në Facebook

Passion 12-10-2019, 21:35:55

Nuk ka postime te reja
Ushqimi | Kuzhina

Karafili - Vetite e Karafilit

M A X 20-10-2019, 17:32:15

Nuk ka postime te reja
Shkenca

Maribor, kryeqyteti i kulturës europiane për vitin 2012

M A X 09-10-2019, 13:50:01

Nuk ka postime te reja
.Tech

Mediat Sociale si Pushtet i Peste

M A X 22-10-2019, 22:18:25

Nuk ka postime te reja
Biznesi 2.0

Varferia: 19% e familjeve borxhlie ushqehen me lista

erlehta 16-10-2019, 11:27:40

Nuk ka postime te reja
Të Ndryshme

Pse anglezët ngasin makinat në krahun e djathtë?

erlehta 22-10-2019, 16:30:07

@Zerion

  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board