Forume Shqiptare me Tema, Lajme dhe Diskutime Interesante


Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re
  

Alban
16-05-2023, 23:13:53

PS fitoi në aleancë me “non gratat”, opozita u braktis nga votuesit

 

Minimalisht 300 mijë shqiptarë refuzuan të marrin pjesë në zgjedhjet e së dielës për pushtetin vendor në Shqipëri, gjë që duket se i dha socialistëve fitore dërrmuese në shumicën e bashkive, pavarësisht se numri i votave ishte dhjetëramijëra më i ulët se sa në zgjedhjet parlame...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Çfarë është ky portal?

Zerion është një portal i hapur, ku secili mund të publikojë lirshëm, anonim dhe paçensurë.

Pyetje Pergjigje per tema e njohuri te ndryshme dhe interesante. Duke filluar nga aktualiteti, gjera qe na shqetesojne apo bejne kurioze cdo dite. Pyetj per shkollen, shkencen, diturine, informatika shqip, kultura, arti shqiptar, muzika shqip, vipat, estrada dhe showbiz shqiptar, gatime shqiptare, historia e popullit tone, sporti, seksi dhe dashuria, leku dhe ekonomia, shqiptaria e te tjera

Ke ndonjë pyetje?

Për çdo pyetje ka të paktën një përgjigje. Mos nguro, shtroje një pyetje tani, ose përgjigjiu pyetjeve të bëra nga të tjerët.

Zeri me Tema, shkence, dituri, njohuri. Vetem fantazia mund te ju kufizoje.

Zgjero horizontin

Forumet e Zerion përmbajnë dhjetra mijëra tema dhe gati 1 milionë postime. Këtu gjithmonë mund të mësoni diçka të re.

Bëhu dhe ti pjesë e komunitetit të Zerion dhe regjistrohu tani!
Ωμέγα
13-05-2023, 00:10:21


Roel
12-05-2023, 12:03:01

HEPATITI D

Përshëndetje, të nderuar bashkatdhetarë! Informacioni i mëposhtëm mund të jetë i volitshëm për ata persona që ndodhen aktualisht në Greqi: Hepatiti D është një sëmundje infektive e rrallë, por e rrezikshme që shkaktohet nga virusi i hepatitit D (HVD). HVD kërkon praninë e HVB që të ndodhë infektimi....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Loli
30-04-2023, 23:53:21

Totalitarizmi i shoqerise se hapur

Erion Veliaj e shet veten per mendjehapur dhe transparent, por marredhenia e tij me mediat eshte me toksikja ne vitet e fundit dhe ka prishur edhe ate standard minimal qe gazetaret kishin vendosur ne raport me politikanet ne te shkuaren.
Ja pse:
1 - Erion Veliaj ka krijuar nje ekip te...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Boná
30-04-2023, 23:22:30

Rëndësia e martesës në islam

Martesa ka një rendësi të madhe në Islam.

Kjo është pasi që në Islam, martesa është shpallur si një institucion i shenjtë dhe një mjet për të qetësuar dhe ngritur shoqërinë.

Nëse një person i kryen shërbimin e martesës në mënyrë të drejtë dhe të ndershme, ai ose ajo mund të gëz...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Alban
21-04-2023, 10:04:59


Ωμέγα
12-03-2023, 18:15:56

DY FJALË MBI LIRINË

Ka dy prirje, dy lëvizje në historinë e zhvillimit të shpirtit njerëzor: ajo lëvizje që e shpie shpirtin njerëzor drejt idealit të lirisë, në po atë mënyrë që lumenjtë derdhen në det; dhe lëvizja e dytë - e kundërt dhe më e rehatshme për shumë, - e asaj prirjeje që nuk tenton drejt lirisë, por drejt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Ωμέγα
08-03-2023, 10:37:35

Çfarë është somnambulizmi?

Ecja në gjumë, e njohur në gjuhën mjekësore si somnambulizmi, është një çrregullim që ndodh gjatë gjumit të thellë dhe çon në ecjen apo kryerjen e veprimeve të tjera komplekse. Somnambulizmi është më i zakonshëm tek fëmijët sesa tek të rriturit dhe ka më shumë gjasë të ndodhë kur një njeri është i l...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


stellina
02-03-2023, 10:35:30

Shqiperia Big Brother i madh, tragjedite e verteta dhe pseudo-dramat televizive

I nderuar popull! Nuk ke nevoje as per reality show, as per filma as per seriale.
Tragjedite i mbjell ne gji perdite!

Nese doni viktima te pafajshme per te vajtuar:
Elteva Kurti,
Mevlute Hysa
Hasime Dafku (sapo kishte mesuar se ishte shtatzane)

Nese doni...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


stellina
17-02-2023, 12:48:50


Alban
17-02-2023, 07:35:15


Alban
13-02-2023, 09:49:19

Sa është numri real i popullsisë që jeton sot në Shqipëri?

Ka të dhëna indirekte llogjike dhe të besueshme se popullsia që jeton në Shqipëri është diku te 2.1 milionë banorë.‼️

Në censusin e 2011 numëroheshin 2.8 milionë banorë.

Ndërkohë shtetas shqiptarë të regjistruar në gjendjen civile janë gati 4.4 milionë banorë.

Dmth,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Ωμέγα
13-02-2023, 00:03:09

A ka me art aty ku behet art?

 

Në Sanremo mund të jetë harlisur krijimi artistik gjer në një revolucion të ri seksual dhe për këtë do të diskutohet me javë dhe dekada.

Që një ngjarje e madhe, madje tradicionale mund të shfrytëzohej për të “instaluar” një platformë lirie të shprehjes së ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Alban
12-02-2023, 09:30:47

Nuk ka rrugë tjetër për të rrëzuar një qeverisje përveç votës

Edhe njëherë, nuk ka rrugë tjetër për të rrëzuar një qeverisje përveç votës.

Dhuna jo vetëm është e papranueshme, por nuk është mjet i sigurtë. Sundimtari ka më shumë mjete, para e mercenarë.

Pastaj pse u dashka derdhur gjak për politikë?!

Për sa kohë që ende votoh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Alban
12-02-2023, 00:12:04

Sa kg ka 1 njuton?

Një njuton është një njesi matese per fuqine dhe jo një njesi matese per masën, prandaj nuk ka një peshë specifike. Një njuton përfaqëson një fuqi të njëjtë me atë që ekziston një fuqi prej 1 kilogram në një hark prej 1 metër në drejtim të gravitetit. Në të njëjtën kohë, një njuton është ekvivalent ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Alban
12-02-2023, 00:10:02

Sa kg ka 1 kv?

Një kilovat orë (kWh) nuk ka peshë, pasi është një njes matese per energjine dhe jo njesi matese per masën. Kilovat orë përfaqëson një sasi energjie që një burim i energjisë si një bateri, një central elektrik apo një motër i nxjerr në një periudhë kohore të caktuar. Nëse dëshironi të keni një ide p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Alban
12-02-2023, 00:08:06

Sa kg ka 1 liter?

Një litër peshon rreth 1 kilogram. Kjo është për shkak të faktit se densiteti i ujit është i barabartë me 1 kilogram për litër. Pra, nëse matni një litër ujë, ajo do të peshojë rreth 1 kilogram. Kjo është një nga arsyet që litri është një nga unitetet standarde të masës për fluide, duke pasur një li...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe