Forume Shqiptare me Tema, Lajme dhe Diskutime Interesante


Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re
  

Lol$
23-08-2023, 11:11:42

Italianët qenkan si ne!

 

(të njohësh tjetrin për të njohur veten)

Më në fund shqiptari po përballet dhe po njihet me europianin e zakonshëm.
Pas shumë legjendave, pas tre dekadave me rrëfime fantastiko-shkencore nga emigrantët, pas frustrimit post-komunist dhe narrativës se ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Çfarë është ky portal?

Zerion është një portal i hapur, ku secili mund të publikojë lirshëm, anonim dhe paçensurë.

Pyetje Pergjigje per tema e njohuri te ndryshme dhe interesante. Duke filluar nga aktualiteti, gjera qe na shqetesojne apo bejne kurioze cdo dite. Pyetj per shkollen, shkencen, diturine, informatika shqip, kultura, arti shqiptar, muzika shqip, vipat, estrada dhe showbiz shqiptar, gatime shqiptare, historia e popullit tone, sporti, seksi dhe dashuria, leku dhe ekonomia, shqiptaria e te tjera

Ke ndonjë pyetje?

Për çdo pyetje ka të paktën një përgjigje. Mos nguro, shtroje një pyetje tani, ose përgjigjiu pyetjeve të bëra nga të tjerët.

Zeri me Tema, shkence, dituri, njohuri. Vetem fantazia mund te ju kufizoje.

Zgjero horizontin

Forumet e Zerion përmbajnë dhjetra mijëra tema dhe gati 1 milionë postime. Këtu gjithmonë mund të mësoni diçka të re.

Bëhu dhe ti pjesë e komunitetit të Zerion dhe regjistrohu falas!
Ωμέγα
18-08-2023, 18:00:41


ArdiStefa
18-08-2023, 17:56:02

Pse të rinjtë shqiptarë po emigrojnë?

Cili vend mund të jetë optimist për të ardhmen e tij kur të rinjtë i kthejnë shpinën dhe vendosin të largohen?

Fatkeqësisht, pas emigrimit masiv në fillim të viteve ’90 në Evropë, deri edhe në Australi, kryesisht nga një pjesë e arsimuar mesatarisht ose të paparsimuar; këto 10 vitet e fu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Alban
15-08-2023, 09:42:05

Historia e bombës së parë atomike

 

Përpara 78 vjetësh, më 6 gusht 1945, qyteti bregdetar i Hiroshimës në Japoni u shkatërrua plotësisht nga bomba e parë atomike amerikane. Rreth 100.000 njerëz gjetën vdekjen në mënyrë të rufeshme. Tri ditë më pas u aktivizua edhe bomba e parë prej plutoni në qytetin e Nagasakit ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Reporter
27-07-2023, 22:46:12

Bizneset në Shqipëri, të shqetësuara nga qeveria, krimi dhe media

Qeveria, krimi dhe media kanë kthyer investitorët në shënjestër për t'u shantazhuar dhe zhvatur duke e bërë të vështirë të bërit biznes në Shqipëri, vëren raporti vjetor i Departamentit të Shtetit mbi klimën e investimeve të huaja, një raport që përmbledh shqetësimet kryesore të investitorëve në ven...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Strazimiri
24-07-2023, 09:13:00

"Shteti" i përkohshëm, ose Palaçokracia definitive!

107 vjet më parë, ky burri e ca burra të tjerë me frak e papion, shpallën Shqipërinë "të lirë e të mosvarme"!
E shpallën, por që Shqipëria të bëhej e të mbetej definitive, menduan që të ngrinin një Qeveri të Përkohëshme, votuar nga një Kuvend i përbërë nga ajka e kombit!

Atë ditë, ne...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Alban
23-07-2023, 11:12:45

Braktisja e fshatit

 

Problematikat në tregun e punës po ndikojnë negativisht në bujqësi. Shumë fermerë që janë afër zonave urbane, të cilët kishin ferma të vogla me 2-3 krerë lope apo të imta, i kanë shitur kafshët dhe kanë gjetur punë në qytet.


“Me punën në ndërtim marr 60 mijë le...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Alban
23-07-2023, 11:09:57


Alban
08-07-2023, 08:56:28

Si kontrollohet tregu mediatik shqiptar nga 5 familje

 

Sipas një studimi të publikuar së fundi nga Qendra Open Data Albania pjesa dërrmuese e 14 bizneseve mediatike televizive më të fuqizuara janë në pronësi të 5 familjeve, si dhe në bashkëpronësi të 27 individëve me lidhje të ngushta familjare. Po si ndodhi që arritëm d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Ωμέγα
06-07-2023, 23:55:39

Threads - Konkuruesi me i fundit i Twitter

 

Meta, kompania qe zoteron Facebook, Instagram dhe WhatsApp ka leshuar nje platforme te re te ngjashme me Twitter te quajtur Threads. Ne web mund ta vizitoni ne adresen threads.net dhe ne app stores mund te gjeni aplikacionin perkates.

Pse eshte me rendesi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


12:51
25-06-2023, 15:29:27


Ωμέγα
23-06-2023, 12:03:52


Ωμέγα
21-06-2023, 16:14:42


Qytetari ri
20-06-2023, 15:04:14

Si do ta zgjidhnit ju problemin Kosovë Serbi?

-Shkembim territoresh
-Autonomi per serbët në Kosovë
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Alban
19-06-2023, 21:05:37

Sikur personazhet e Disney te ishin persona reale

Keto foto qe duken si persona reale jane gjeneruar nga inteligjenca artificiale duke u bazuar ne personazhe te mirenjohur te botes se Disney.
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


stellina
19-06-2023, 20:02:46

Temu është një app i ri me çmime të pabesueshme

 

Besoj se shume e njohin Shein per cmimet e tij shumë të mira por kohët e fundit ka hyrë një tjetër kinez i ri qe kur e sheh të lë pa fjalë me çmimet që ofron. Provojeni vetë dhe do më besoni
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Alban
19-06-2023, 15:03:24

Sa e madhe mund te ishte Ukraina

 

Ne vitin 1919 ne konferencen e paqes ne Paris, delegracioni ukrainas paraqiti kerkesat e tij per shtetin e ardhshem dhe territorin qe do te perbente kete shtet. Eshte interesante se si nje pjese e ketij territori te pretenduar ndodhet sot ne Rusi, Bjellorusi dhe Poloni. Sdq...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe