Forume Shqiptare me Tema, Lajme dhe Diskutime Interesante

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re
M A X
16-09-2022, 10:20:55

Thënie të mençura nga socialistët shqiptarë

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Tema Aktuale

Edi Rama - Mos u ngopshin duke ngrene kokat e njeri tjetrit!
Erion Veliaj - Çunat shqiptare jane zdromsa!
Belinda Balluku - Lani rrobat me 30 grade!
Bledi Çuçi - Nuk ka zhvillim pa krim.
Niko Peleshi - Varet çfare ka konsumuar lopa.
Taulant Balla - Testet i hodhi poshte OBS...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Çfarë është ky portal?

Zerion është një portal i hapur shqiptar, ku secili mund të publikojë, komentojë dhe diskutojë lirshëm, anonim dhe paçensurë.

Pyetje Pergjigje per tema e njohuri te ndryshme dhe interesante. Duke filluar nga aktualiteti, gjera qe na shqetesojne apo bejne kurioze cdo dite. Pyetj per shkollen, shkencen, diturine, informatika shqip, kultura, arti shqiptar, muzika shqip, vipat, estrada dhe showbiz shqiptar, gatime shqiptare, historia e popullit tone, sporti, seksi dhe dashuria, leku dhe ekonomia, shqiptaria e te tjera

Ke ndonjë pyetje?

Për çdo pyetje ka të paktën një përgjigje. Mos nguro, shtroje një pyetje tani, ose përgjigjiu pyetjeve të bëra nga të tjerët.

Zeri me Tema, shkence, dituri, njohuri. Vetem fantazia mund te ju kufizoje.

Zgjero horizontin

Forumet e Zerion përmbajnë dhjetra mijëra tema dhe gati 1 milionë postime. Këtu gjithmonë mund të mësoni diçka të re.

Zeri Informativ me Lajme dhe Ngjarjet nga Shqiperia, Kosova, Maqedoania Veriore dhe Bota Sot

Lajmet dhe të rejat e fundit

Lajme dhe informacione nga komuniteti ynë, po ashtu dhe nga shtypi, gazetat shqiptare, portalet dhe mediat sociale.

Bëhu dhe ti pjesë e komunitetit të Zerion dhe regjistrohu tani. Është falas dhe zgjat vetëm 2 minuta.
M A X
16-09-2022, 10:12:14

QEVERITË RRËZOHEN ME ALTERNATIVË PËRMES VOTËS

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Tema Aktuale

Nuk rrëzohet Edi Rama me votë...thonë. Gënjejnë. Sa vite u bënë tashmë që e dëgjoni këtë refren? Nëse nuk rrëzohet me votë atëhere me çfarë rrëzohet? Me dhunë? Po pse nuk e kanë rrëzuar? U bënë plot 9 vite.
Në fakt çdo metod tjetër përveç votës e zgjat pushtetin e Ramës dhe kujtdo Kryeministri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
08-09-2022, 10:30:36

TE VOTA NISET, TE VOTA BITISET

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Tema Aktuale

Besoj nuk ka më njeri në Shqipëri që nuk e ka kuptuar se vendi është duke xhiruar në vend e ka ngecur në një rreth vicioz nga i cili duket se koha ka ndalur.

Kudo në vend gjen pesimizëm. Bizneset nuk gjejnë punëtorë. Ata që punojnë nuk e përballojnë dot jetesën. Çmimet rriten dita ditës,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
28-08-2022, 20:29:41

Për hir të gjuhës shqipe, zoti President

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Gjuha Shqipe

Para pak ditësh u njohëm me një shkresë zyrtare të dalë nga Institucioni i Presidentit të Republikës së Shqipërisë, nëpërmjet së cilës urdhërohej shkarkimi i zotit Edvin Shvarc nga pozicioni i drejtorit të Drejtorisë së Marrëdhënieve me Jashtë dhe Median. Lajmi mori dhenë dhe reagimet qenë të shumta...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
28-08-2022, 00:52:29

Kurti fiton - Serbia njeh dokumentat e Kosovës

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Kosova Sot

 

Kosova dhe Serbia janë pajtuar që të heqin dorë nga lëshimi i dokumentit për hyrje-dalje për shtetasit e të dy vendeve. Kështu bëri të ditur më 27 gusht shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell.

“Në kuadër të dialogut të ndërmjetësuar nga BE-ja, Serbi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
26-08-2022, 20:35:47

Paradat e Edi Ramës

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Tema Aktuale

Kur të mbarojnë këto paradat që po bën Kryeministri me kampionët e Shqipërisë në atletikë me shumë gjasë so fillojnë paradet e politikanëve shqiptarë të arrirë. Përshembull të Hënën do jete Arben Ahmetaj si ministri që vodhi më shumë. Të Martën do jetë Saimir Tahiri si njeriu që për 3 vite kanabizoi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


stellina
21-08-2022, 10:40:55

Diskutimi për shaminë

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Diskutime

Sa herë më ka qëlluar të ulem me vajza me shami, pak nga kurioziteti dhe pak nga paragjykimi ju bëj këtë pyetje: A e ke vendosur vetë shaminë, apo ta ka kërkuar burri/familja? Jo vetëm që nuk i ka detyruar njeri, por janë edhe të lumtura. Përveç kësaj më thonë që shamia nuk ka asnjë vlerë nëse ta im...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


stellina
21-08-2022, 10:39:10

Spiunazhi rus ne Shqipëri

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Tema Aktuale

Keta “urban explorers” ruse sido qe te jete kane shkelur ligjin, jane futur ne zona te ndaluara, kane fotografuar madje dhe kane goditur oficeret per shkak te detyres. Le ta eksplorojne ca burgun!

Ndoshta Ministria e Jashtme e Rusise mund te negocioje per lirimin e tyre ne kembim te lir...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


stellina
21-08-2022, 10:34:23

Mbreti Zog-I në lidhje me ndalimin e mbulesës të femrës shqiptare

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Historia Shqiptare

Letra e Mretit Zog-I dërguar Kryeministrit Koço Kotta në vitin 1929 në lidhje me ndalimin e mbulesës të femrës shqiptare.

« …Duhet t’a kuptojme, nji here e mire, se nderin e shqiptarit nuk mund t’a mproje nji mbulese, por vetem karakteri burrnuer i tij dhe zakonet e pastra t’onat, * kemi ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


stellina
21-08-2022, 10:27:30

Gjuha e standartizuar

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Gjuha Shqipe

 

Njeriu nuk është i njëjtë në komunikim dhe në shkrim! Thënë më qartë njeriu ndryshe shprehet kur shkruan dhe ndryshe shprehet kur flet! Ky fenomen gjuhësor ndodh sepse gjuha në vetvete ka vetëdije dhe nënvetëdije! Përshembull kur përkthejmë një vepër të shkruar nga n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


stellina
21-08-2022, 10:23:45

Patriotizmi, Nacionalizmi dhe Shqiptarët

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Shqiptaria

 

Sot Patriotizmi dhe Nacionalizmi shkojnë bashkë dhe në një frazë përmblidhen në këtë formë: Patriotizmi është « dashuria për të tutë » dhe Nacionalizmi « urrejtja për të tjerët »
Patriotizmi shjegohet shumë mirë në gjuhën shqipe sepse kemi, « dashuria për të tutë », ku në ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


stellina
21-08-2022, 10:21:18

Luiza Gega shpallet kampione e europës, për momentin më e mira në histori

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Sporti

 

Luiza Gega kampione e europës
Luiza Gega arriti rezultatin më të madh në historinë e atletikës shqiptare duke u shpallur kampione e Europës. Atletja kuqezi triumfoi në garën e 3 000 metrave me pengesa në Kampionatin Europian që po zhvillohet në Mynih të Gjermanisë, duke fi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


12:51
19-08-2022, 20:59:16

Te fitosh paqen!

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Kosova Sot

 

Une nuk e di kush po “fiton” dhe kush po “humbet” ne keto seancat e dialogut Kosove - Serbi. Nje dialog apo negociate nuk eshte duel me shpata ku njera pale godet tjetren per vdekje, eshte nje bisedim ku perpiqesh te marresh sa me shume te mundesh dhe te besh sa me p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Ωμέγα
18-08-2022, 13:45:06

Kush vuan në burg, krimineli apo polici?

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Tema Interesante

 

A e dini se për kriminelët që qendrojnë në burg paguajmë më shumë para sesa për policët që i ruajnë ata?! Po po, paguajmë më shumë para për ata që janë fajtorë e që i kanë sjellë dëme shoqërisë. E dini sa? Jo pak, por mbi dyfish më shumë. Një polic që punon në institucionet e v...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Ωμέγα
18-08-2022, 10:20:05

Krimet kundër njerëzve nuk bëhen më si dikur me armë zjarri

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Tema Aktuale

Mjafton të mos lejosh përdorimin e barnave që regjistrohen e përdoren në BE apo Amerikë dhe ja arrin qëllimit. Jo menjëherë por ashtu, dalëngadalë. Nga pak e për ditë.😡

Po çfarë katil-qeverie është kjo more që bën çdo gjë të ndalojë barnat që përdor perëndimi nëpër farmaci?!

P...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Ωμέγα
13-08-2022, 19:08:49

Pornografia po na dëmton brezin e të ardhmes!

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Diskutime

Brezi i të rinjve po rritet me një model të gabuar që po i ofron shoqëria, media dhe rrjetet sociale. Programe dedikuar pornografisë, ekspozimit të trupit fermëror, çuna me lekë që joshin vajzat, makina të shtrenjta, argëtim në lokale nate dhe promovimi i disa personazheve që nuk kanë bërë asgjë në ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


12:51
11-08-2022, 16:38:46

Pse shkenca nuk po mbështet më ateistët, dhe ka filluar t’i drejtohet Zotit?

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Shkenca

 

Nga Stephen C.Meyer

Lajmet e kohëve të fundit, nuk kanë qenë inkurajues për besimtarët. Një sondazh i Gallup,tregon se përqindja e amerikanëve që besojnë në Zot ka rënë në 81 për qind. Një rënie prej 10 për qind gjatë dekadës së fundit, dhe niveli më i ulë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe