Forume Shqiptare me Tema, Lajme dhe Diskutime Interesante

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re
Poshnjari
25-12-2021, 21:44:42

Si te instalojme Windows 11

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Guida & Tutoriale

Ne videon e meposhtme shpjegohet se si mund te instalojme Windows 11 ne kompjutera te vjeter.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Çfarë është ky portal?

Zerion është një portal i hapur shqiptar, ku secili mund të publikojë, komentojë dhe diskutojë lirshëm, anonim dhe paçensurë.

Pyetje Pergjigje per tema e njohuri te ndryshme dhe interesante. Duke filluar nga aktualiteti, gjera qe na shqetesojne apo bejne kurioze cdo dite. Pyetj per shkollen, shkencen, diturine, informatika shqip, kultura, arti shqiptar, muzika shqip, vipat, estrada dhe showbiz shqiptar, gatime shqiptare, historia e popullit tone, sporti, seksi dhe dashuria, leku dhe ekonomia, shqiptaria e te tjera

Ke ndonjë pyetje?

Për çdo pyetje ka të paktën një përgjigje. Mos nguro, shtroje një pyetje tani, ose përgjigjiu pyetjeve të bëra nga të tjerët.

Zeri me Tema, shkence, dituri, njohuri. Vetem fantazia mund te ju kufizoje.

Zgjero horizontin

Forumet e Zerion përmbajnë dhjetra mijëra tema dhe gati 1 milionë postime. Këtu gjithmonë mund të mësoni diçka të re.

Zeri Informativ me Lajme dhe Ngjarjet nga Shqiperia, Kosova, Maqedoania Veriore dhe Bota Sot

Lajmet dhe të rejat e fundit

Lajme dhe informacione nga komuniteti ynë, po ashtu dhe nga shtypi, gazetat shqiptare, portalet dhe mediat sociale.

Bëhu dhe ti pjesë e komunitetit të Zerion dhe regjistrohu tani. Është falas dhe zgjat vetëm 2 minuta.
Poshnjari
24-12-2021, 12:57:00

Ku eshte?

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Pyetper

Dikur ne forum ka patur nje teme ku mund te jepje sugjerimet apo edhe ankesat per dicka, Ku eshte?
Besoj qe cdo faqe duhet ta kete dhe sidomos nje forum.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Ωμέγα
07-09-2021, 13:05:07

Jean Todt, fjalë shprese për Schumacher

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Formula 1

 

“Michael do të përmirësohet ngadalë por e sigurtë”. Fjalët optimiste janë thënë nga Jean Todt, ish-drejtori i Ferrarit dhe një nga njerëzit që kanë qenë gjithmonë më afër kampionit gjerman Schumacher. Një dritë shprese për shumë tifozë të Schumit që kanë ndjekur zhvi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Ωμέγα
07-09-2021, 13:03:56

Kush jane dhe si u formuan Talebanet?

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Historia

 

Si u formuan talebanët?

Talibanët ishin një prej fraksioneve të luftës civile në Afganistan në vitet 1990 pas tërheqjes së Bashkimit Sovjetik. Grupi u shfaq në vitin 1994 përreth qytetit jugor afgan të Kandaharit. Themeluesi i tyre ishte Mullah Mohammad Omar, një ima...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Ωμέγα
07-09-2021, 13:02:55

9 datat që bënë historinë e luftes se fundit ne Afganistan

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Historia

Me fluturimin e avionit të fundit amerikan që largohej nga Afganistani, i erdhi fundi luftës më të gjatë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.
Më poshtë janë disa nga datat kulmore të kësaj lufte.

11 shtator 2001: U goditën kullat binjake në Nju Jork.

7 tetor 2001: Një koa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Ωμέγα
07-09-2021, 13:01:26

11 fakte interesante rreth Netflix

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Tema Interesante

 

1.Një burrë i quajtur Marc Randolph themeloi Netflix. Ideja e krijimit të Netflix erdhi në 1997 kur CEO-themeluesi u ngarkua me një tarifë prej 40 dollarë për një kthim të vonshëm të një kopjeje të VHS të Apollo 13.

2.Punonjësit janë betuar për fshehtësinë dhe askush...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Ωμέγα
07-09-2021, 13:00:17

5 arsyet pse femrat pëlqejnë të shkojnë në shtrat me burra në moshë

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Ndjenja

Ndoshta mund të befasohesh nga ideja për të qenë bashkë me të dhe ndoshta do të kuptosh që mosha nuk është aspak ai hendeku për të cilin ke menduar se mund t’ju ndajë. Të paktën jo në shtrat. Ja cilat janë arsyet që mund të të bëjnë bashkë me një burrë në moshë. Të gjithë, ndonjëherë kërkojnë të eks...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Ωμέγα
07-09-2021, 12:58:49


Ωμέγα
07-09-2021, 12:57:53

Jean-Paul Belmondo, i shëmtuari që bëri botën për vete boten

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Kultura

 

Jean-Paul Belmondo ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Paris në moshën 88-vjeçare. Ai ishte rebeli i akullt i “Valës së re” të kinemasë franceze të tipizuar në filmin klasik të Jean-Luc Godard të vitit 1960, “Pa frymë”.

Performanca e tij humoristike si një hajdut i dën...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Ωμέγα
07-09-2021, 12:55:15

Kodiku i Korçës 11 shekullor, ekzemplari i vetëm në botë që e njohim pak

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Historia

“Kodiku i Korçës” ruhet në Arkivin Qendror Shtetëror, në Fondin “Kodikët e Shqipërisë”, Dosja 93. I përket shek. X dhe përmban tekstin e katër Ungjijve. Përbëhet nga 308 fletë pergamene me përmasa 153 x 120 mm.


Teksti i katër ungjijve është i shkruar në gjuhën greke në pergamenë të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Ωμέγα
07-09-2021, 12:52:04

Teoritë konspirative kundër Covid-19: “Pandemia paralele” që mori shumë jetë

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Bota Sot

Pandemia e coronavirust për më shumë se një vit paralizoi gjithçka në planetin Tokë, por kjo vetëm sa nxori në pah pandeminë e vërtetë të teorive konspirative.

Vështirë është t’i numërosh të gjitha: që COVID-19 është armë biologjike, që është krijuar nga një elitë misterioze që vranë disa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Djellza Aliu
14-07-2021, 09:48:38

Po fillon Big Brother VIP Albania!

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Diskutime

Pasi e dime qe shumica prej nesh e kemi percjellur ndonje sezon te Big Brother, apo spaku kemi degjuar per te.

Lajmi qe Big Brother po nis sa shkon e po behet me i madh, por kete here qenka 1 ndryshim, banoret do te jene te gjithe Personazhe VIP.

Cfare mendoni ju, a do te jete...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Djellza Aliu
09-07-2021, 13:29:36

A duhet te lirohen komandantet e UÇK nga Haga?

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Diskutime

Shprehni mendimin tuaj, A duhet liruar disa nga komandantet me te medhenj te UÇK nga burgu i Hages?

Siq e dini ata jane:
Kadri Veseli
Hashim Thaqi
Rexhep Selimi
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Djellza Aliu
09-07-2021, 13:28:57

10 njerëzit më të pasur në botë (2021)

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Tema Interesante

Forbes ka publikuar listen e 10 njerezve me te pasur per vitin 2021, keto ishin rankimet:

10 njerëzit më të pasur në botë

#1 | Jeff Bezos
Pasuria: 177 miliardë dollarë
Burimi i pasurisë: Amazon
Selia: Seattle

#2 | Elon Musk
Pasuria: 151 miliardë d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Djellza Aliu
09-07-2021, 13:28:21

Siguria e Turizmit ne Shqiperi!

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Tema Aktuale

Cfar mendoni, pas situatave te njepasnjeshme te vrasjeve, rrahjeve e krimeve te ndryshme, A ndiheni te rrezikuar si turist ne Shqiperi?
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
28-04-2021, 07:22:22


M A X
21-04-2021, 19:39:36

Pse eshte e rendesishme te votojme?

Panorama me Tema per lajmet e fundit minute pas minute Tema Aktuale

 

Nja dy gjera per voten... Kemi degjuar se eshte e rendesishme te votojme, po pse?

1. Vota eshte zë. Zëri zyrtarizohet me votë, të tjerat mbeten fjalë.

2. Ne Shqiperi nuk ka kuorum pjesemarrje ne zgjedhje, ndaj nese voton qofte edhe nje pakice shume e vog...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe