×

Post reply

Emri:
Email:
Titulli:
Ikona e mesazhit:

Verifikimi:
Cfare gjuhe flasin shqiptaret?:

shtyp alt+s per te postuar ose alt+p per ta kontrolluar


Permbledhje

Postuar nga: Poshnjari
« ne: 15-04-2019, 13:28:31 »

Nje program i mire per rikuperim është edhe Stellar Phoenix Windows Data Recovery
Postuar nga: CTS
« ne: 20-04-2011, 21:02:00 »

flm, por per te mare perseri te gjitha gjerat e humbura di ndonje program?
Nese eshte e mundur ndonje program qe ti rikthej dhe me emra dosjaet dhe skedat  :D

Poshnja, te njejtin problem kisha une para 1 viti. Formatova padashje HDD External, dhe u cmenda se kisha fshire shume dokumenta, foto, video, etj qe me duheshin. Arita mora programin "EASEUS Data Recovery Wizard Professional" qe kushton $89 (e bleva), dhe mbasi skanoi HDD e formatuar, çte shikoja... Te gjitha dokumentat, videot, fotot mu kthyhen mbrapsht dhe me emrat qe une i kisha te ruajtura, se ke idene sa me gezoi. $89 i ka hallall, sepse te mbaron pune. Eshte vertet nje program i shkelqyer, e ruaj kete programin si syte e ballit. :)
Ky program ka opsione qe te kthen edhe dokumentat qe ti ke fshire para 2-3 here formatimi, apo nqs Hard Disku (Internal ose External) eshte i demtuar.

Faqja e ketij programi:
http://www.easeus.com/datarecoverywizardpro/

Key Features!

    * Recover 1MB data for FREE by the demo version!
    * Recover files from unreadable Dynamic Disk.
    * Recover Linux files in Windows Systems.
    * New! Specify file types before file recovery to find lost files quickly.
    * New! Save previous searching results for continuous recovery.
    * New! Faster scan lost files by skipping bad sectors automatically.
    * Recover deleted or lost files emptied from the Recycle Bin.
    * File recovery after accidental format, even Windows reinstallation.
    * Disk recovery after a hard disk crash.
    * Get back files after a partitioning error or hard disk crash.
    * Get data back from RAW hard drives.
    * Recover office document, photo, image, video, music, email, etc.
    * Recover from hard drive, USB drive, memory card, memory stick, camera card, Zip, floppy disk or other storage media.
    * Support FAT12, FAT16, FAT32, NTFS/NTFS5, EXT2/EXT3 file systems.
    * Windows 2000/XP/2003/Vista/2008/Windows 7
    * High quality of file recovery.
    * Bootable media based on WinPE.
    * Free file repair service.100% qe punon, ta garantoj.
Postuar nga: Poshnjari
« ne: 29-03-2011, 01:51:28 »

Sa kerkon dhe ti, por do pyes nga FBI ndoshta kan ato dicka.

Cfare do te rikthesh ti?Foto, dokumenta, muzik, filma?Qe te tregoje cfare mund te bejm.


:D
me pak fjale cdo gje kisha rreth 900GB dekumenta fotografi dhe kenge programe te blere me lishence  :S, kurse per filma nuk jam dhe shume i interesuar ah, kisha dhe video.  kisha nje program ricover my files eh nuk ishte dhe aq i mire por shtyhesh, por i bere update dhe tani kaloj ne version te ri dhe kerkone serial te cilit nuk po ja gjeje dote.
Postuar nga: Gjumashi
« ne: 28-03-2011, 08:43:36 »

Sa kerkon dhe ti, por do pyes nga FBI ndoshta kan ato dicka.

Cfare do te rikthesh ti?Foto, dokumenta, muzik, filma?Qe te tregoje cfare mund te bejm.

Postuar nga: Poshnjari
« ne: 28-03-2011, 01:16:47 »

flm, por per te mare perseri te gjitha gjerat e humbura di ndonje program?
Nese eshte e mundur ndonje program qe ti rikthej dhe me emra dosjaet dhe skedat  :D
Postuar nga: Gjumashi
« ne: 28-03-2011, 00:56:34 »

Pershendetje Poshnja.

Shkarkoje.

Shkarkoje kete program dhe pastaj fute ne CD, si me ane te nero, nepermjet image to disk, dhe startoje PC dhe leje HDD tende te jashme te lidhur.
Formatoje HDD tende dhe pastaj do punoje HDD.

Kalo mire.
Gjumashi
Postuar nga: Poshnjari
« ne: 27-03-2011, 22:38:24 »

Prsh, kam bere nje gabim shume te rende duke bere nje format pa dashje duke perdorur cmd komand, dhe e keqa eshte se tani pc-ja nuk e nje fare me diskun e fort te jashtem e kam provuar dhe me linux por as gje, provova te instaloja Win7 e njeh si parttition por nuk lejon as instalimin as formatim te me tejshem, se formatimi me komanden cmd arriti rreth 68+ % edhe pastaj tregone error, dhe ako me e keqe eshte se kam pasu shume dekumenta te rendesishme ne te, ka mundesi te me tregoje ndonjeri se si mund ta rregulloje dhe mbi te gjitha te riktheje perseri te gjitha gjerat qe kisha ne disk por do jete me e mire nje program qe ti ktheje dhe me emrat qe kam pasur  :-[