×

Sondazh

Qendrimi juaj ndaj vaksinave

Sigurisht qe jam PRO
3 (100%)
Jam kategorikisht KUNDER
0 (0%)
Mendoj se disa vaksina jane te nevojshme dhe disa te panevojshme
0 (0%)

Numri i anetareve qe votuan: 3

 Vaksinimi i femijeve - Pro apo Kunder?!

· 4 · 53

 Vaksinimi i femijeve - Pro apo Kunder?!

· 4 · 53

 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  ne: 19-03-2019, 18:51:12
  Qe vaksinimi sjell imunitet ndaj semundjeve eshte tashme e provuar shkencerisht dhe nuk ka nevoje te diskutohet.
  Megjithate qe ne fillimet e metodes se vaksinimit per te parandaluar semundjet ka pasur individe ose grupe qe e kane mohuar efektin pozitiv, madje pretendohet fuqishem se ato jane te demshme per shendetin e njeriut. Vitet e fundit paradoksalisht keto individe jane shtuar dukshem dhe si rezultat kemi dhe nje rishfaqje dhe riperhapje te semundjeve qe ishin konsideruar te zhdukura, ose ishin harruar nga memoria kolektive.
  Ka ketu nga ata qe jane kunder vaksinimit te femijeve?

  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  erlehta
  #1 ne: 24-03-2019, 11:44:54
  Pro edhe qe cke me te.
  Ne Austri u be muajt e fundit teme e forte diskutimi: Vaksinimi apo mos vaksinimi i femijeve. Shkak u be perhapja ne mas e semundjes se Fruthit, ku i infektuan shumë foshnje. Këtu numri i personave qe jane kunder vaksinimit eshte i larte ndaj dhe semundja i perhap shume ndjeshem e ceshtja u be alarmante.
  Tashme  për rregjistrimet ne kopshte e shkolla kerkohet dhe libreza e vaksinave.

  P.s Si është çështja e fruthit ne Shqiperi, se do vij me bebe une 😍 Bebet faksinohen kunder fruthit sapo mbushin 11 muaj.
 • i identifikuar
  Mishel...............
  #2 ne: 24-03-2019, 20:39:02
  Sipas statistikave doli qe brezi 80 - 90 nuk eshte vaksinuar dhe pati nje virus ne mas ,para ca kohesh
  Femijet vaksinohen sigurisht , por epidemi jane ,garanci nuk kane.

  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  erlehta
  #3 ne: 24-03-2019, 21:42:03
  Zoti na ruajt 😊