×

 Instarealiteti dhe Realiteti

· 20 · 147

 Instarealiteti dhe Realiteti

· 20 · 147

 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  ne: 26-03-2019, 11:59:43
   

   Majtas foto e modifikuar dhe djathtas nje foto reale.

  Ne fillimet e tij Instagram ishte vertete vetem per qef e kishte nje fare realiteti e sinqeriteti ne postimine fotografive, per aq sa eshte e mundur per fotografine qe te jete pasqyrim i realitetit. Por kohet e fundit, kur Instagram eshte bere vertete i rendesishem e para e madhe hyn ne mes, gjithmone e me pak cfare shihet aty i pergjigjet edhe realitetit. Ka nje rubrike ne Reddit qe merret me rastet me absurde e groteske realitetit instagramist.https://www.reddit.com/r/Instagramreality/
 • i identifikuar
  Monique
  #1 ne: 26-03-2019, 12:16:54
  oiii ne te dyja kuku bre lol

  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #2 ne: 26-03-2019, 12:17:52
  Ato shale ne te majte nuk duken si njerezore, sdq :)

  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Gjumashi
  #3 ne: 26-03-2019, 14:05:01
  Kjo i ngjan shume asa shprehje.

  "Mos vendo shume filtra ne Foto, se ben vaki humbe, Sdo mundemi te te gjejejm"

  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  erlehta
  #4 ne: 26-03-2019, 14:25:22
  Korbe o korbe thuaj 😁
 • i identifikuar
  Monique
  #5 ne: 26-03-2019, 14:34:07
  Mua me shume me pelqeka te foto reale....pse u shemtove kshu moj lumadhja ti :P

  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  M A X
  #6 ne: 26-03-2019, 15:39:27
  having no organs is sexy now?

   


     
 • i identifikuar
  Monique
  #7 ne: 26-03-2019, 16:16:37
  LOL LOL LOL gjinah korba
 • i identifikuar
  Elvira95
  #8 ne: 26-03-2019, 16:41:06
  Instagrami po perdoret shume nga rinia e sotme dhe  ne te shumten e rasteve eshte ndryshe nga realiteti. Kjo gje po i streson akoma me shume adoleshentet qe mendojne se gjithcka qe shohin aty eshte e vertete, krahesojne jeten e tyre me ate te miqve ne insta dhe sa vjen futen ne depresion 😒
 • i identifikuar
  Monique
  #9 ne: 26-03-2019, 16:45:03
  Instagrami po perdoret shume nga rinia e sotme dhe  ne te shumten e rasteve eshte ndryshe nga realiteti. Kjo gje po i streson akoma me shume adoleshentet qe mendojne se gjithcka qe shohin aty eshte e vertete, krahesojne jeten e tyre me ate te miqve ne insta dhe sa vjen futen ne depresion 😒

  JO vetem adoleshentet ,por edhe moshat me te medhaja :)
 • i identifikuar
  Elvira95
  #10 ne: 26-03-2019, 17:11:09
  Me se shumti jane adoleshentet mendoj sepse jane ato qe kalojne me shume kohe aty, jane dhe me te lire dhe mosha e tyre delikate ndikohet me shume e mundohen te shtremberojne realitetin  :)
 • i identifikuar
  Monique
  #11 ne: 26-03-2019, 17:15:46
  Ok pjesa derrmurse po.....por nuk mungojne edhe moshat mbi 18

  Prandaj nuk hap insta une qe mos me zer kjo mania :P

  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  SteriOtipi B
  #12 ne: 26-03-2019, 18:09:45
  Cnu desh mua qe hyra te kjo tema ... LOL
  Ka lezet ne kohen tone pa insta e pa fb dhe qejfi qejf . LOL Kurse ketu me keto foto ziliposesh me zogun e tiranes se a me pjeshke se keto. LOL

  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar
  erlehta
  #13 ne: 31-03-2019, 10:40:37
  Ok pjesa derrmurse po.....por nuk mungojne edhe moshat mbi 18

  Prandaj nuk hap insta une qe mos me zer kjo mania :P
  Dhe mua me thone ....waaa pse nuk je ne insta...
  Postoje këtë ne insta 😄😄😄
  Absurde. Njoh ne jeten reale sorra, por ne fb pozojnë sexy, te vjen per te vjelle 🤮🤮
  « Editimi i fundit: 31-03-2019, 17:34:15 nga M A X »

  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar
  Bekimi
  #14 ne: 31-03-2019, 14:06:22
  Çuna kujdes 😂