×
Hyrja
Profili

Sa stresuese eshte per ju perdorimi i web-it

Sa stresuese eshte per ju perdorimi i web-it

· 24 · 2353

 • Postime: 19
 • Gjinia: Femer
braveheart
ne: 15-10-2007, 20:33:37
Pershendes te gjithe forumistet!Kam vene re se shumica prej jush e perdorin shume internetin,marrin pjese pothuajse ne te gjitha diskutimet dmth sistematike ne forum.Prandaj desha t'ju beja disa pyetje per kureshtje:
1.Sa ndikon perdorimi i web-it ne jeten tuaj te perditshme?Ne te gjitha kuptimet e mundshme te kesaj pyetje,dikujt ja ben diten me interesante per shmb sepse i hap horizonte te reja lexon lloj-lloj gjerash.Se di me gjate tregoni ju.
2.Ndenja perpara kompjuterit ndonjehere me ore te tera eshte stresuese per ju?
3.Sa vjec jeni?dhe sa vjec keni qene kur keni hyre per here te pare ne internet?
4.Me cfar gjerash merreni kur hyni ne internet?Beni kerkime,lexoni emailin,chat,dowlodoni,e perdorni per pune dhe pjesen tjeter merreni me gjera zbavitese.Se di ma thoni ju!

Me falni se me duket u zgjata ca si shume.Ju lutem shkruani tek kjo teme!
Ju mirepres! hmmmmm:

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer
erlehta
#1 ne: 16-10-2007, 05:01:14
Aspak stresuese.
E perdor per gjithcka. Se pari kerkoj materiale studimi, se dyti per argetim.
Argetimi im eshte ky forum. Marja pjese ne diskutime eshte thjesht nje kenaqesi, me heq lodhjen apo streset e dites.
Sigurisht qe perdor edhe shkembimin e Emaileve mes miqesh.
Gjeja qe nuk me pelqen ne web, jane chatet. Me prish humorin fjalori i rruges, qe nuk mungon as ne chat. • Postime: 224
 • Gjinia: Mashkull
Gεŋтυs
#2 ne: 20-10-2007, 23:08:27
koha ime shtyhet online duke naviguar ne te
nuk ka pse te jete stresuese per mua
kam shuuume vite qe jam navigoj online
pergjithesisht albayoung,forum,chat,msn,kerkime te ndryshme.
etj.

 • Postime: 68
 • Gjinia: Mashkull
marvis
#3 ne: 29-10-2007, 20:28:32
Per mua eshte shum te bezdisshme jan chatet dhe lojrat.Nuk jam aspak i semur ne '' '' mbas internetit por me hyn shum ne pun per searchet e shumta qe bej.
Forumin e lexoj vetem per shtyrje kohe..

 • Postime: 1443
 • Gjinia: Femer
Englishbee
#4 ne: 29-10-2007, 23:11:58
Aspak nuk bezdisem nga interneti, sepse gjithnje ka gjera te cilat i mesoj me kenaqesi, por edhe jam e cmendur pas lojerave "puzzle dhe strategy"! ;)
Kur kam filluar te perdor per here te pare internetin, kam qene 19 vjecare dhe kjo ka qene koha kur fillova te punoj dhe aty ne vendin e punes kisha mundesi te perdorja kompjuterin dhe internetin, te cilat nuk i kisha ende ne shtepi, por edhe neper qytete ne Kosove, asokohe nuk kishte internet cafe! :S
Kenaqem cdohere, kur lexoj gjera te ndryshme, forumin dhe lojerat i kam argetim dhe qetesim! Ndersa chatet i urrej!!!

 • Postime: 59
Tee
#5 ne: 31-10-2007, 11:53:06
Eshte stresues nese kaloj shum ore te gjata pa ndalese.

 • Postime: 776
 • Gjinia: Mashkull
Dalber
#6 ne: 31-10-2007, 12:20:28
me ka rastis me qene edhe 30/24 online edhe prap sjam merzit vetem jam lodh, ndersa forumin e kemi per clodhje, lexo budalliqet e njeri-tjetrit ke barkafja me shty kohen, ndonjeher edhe me rrit moralin.

 • Postime: 855
 • Gjinia: Femer
Ami
#7 ne: 01-11-2007, 09:32:39
Per mua nuk eshte stresuese, perkundrazi argetuese. Futem kryesisht ne kerkime te ndryshme per gjera qe mund te me duhen per punen apo per vete.
Mua me krijon stres vetem kur punon shume avash apo kur bllokohet. Dhe kjo me ben vaki ndonjehere kur me duhet te kerkoj diçka shume shpejt, jam ne kulmin e nje pune, apo kur kam shume pak kohe.

 • Postime: 92
 • Gjinia: Femer
Buzeqeshja
#8 ne: 02-11-2007, 20:30:26
un kam studiuar shkencat politike, e diplomuar ne marredheniet nderkombetare dhe tani punoj si analiste ne suazen e politikes (studimi jo ne gj. shqipe) dhe kjo esht edhe arsyeja e vetme pse un perdor internetin. Si zakonisht un ndjek cdo lajm global qe ka te bej me politiken nderkombetare dhe vendase. Nderkaq, jam dhe pjesemarrese e rregullt ne shume gazeta elektronike si dhe ne ato ditore e javore, ku dhe shkembej mendimet e mia me analistë tjer kudo ne bot. Shpresoj se nje dit se shpejti do te kem sukses dhe t'ia arrij qellimit tim te behem analiste e shquar e t'i kontribuoj njashtu vendlidjes sime, Shqiperis, por kjo esht nje cik ma e veshtir per mua, mu per shkak veshtiresive ne gj.shqipe. Ne kte forum nuk do merrem me politiken meqe ktu defrehem me tema te tjera, qe s'kan dot te bejn me at qe bej ne jeten time private.

 • Postime: 1580
sorelina
#9 ne: 03-11-2007, 20:11:14
Aspak nuk eshte stresuese.
 Kerkoj ate qe me nevojitet dhe argetohem aty ku vertete ndihem mire.

 • Postime: 195
endritii
#10 ne: 05-11-2007, 22:27:12
Nuk eshte aspak stresues, eshte nje nder mjeter e komunikimit me te shpejte ne BOTE, eshte per te gjithe, mund te informahesh mbi tema te ndryshme apo te mbash kontakt me persona qe ndodhem me milje larg.

 • Postime: 71
Asla
#11 ne: 19-11-2007, 17:04:06
Edhe un jam dakort me disa qe thone nuk eshte aspak stresuese,shum njerez kan nje profesion qe i duhet pa tjeter perdorimi i web-it, ose shum te tjere marin informacion nga me te ndryshmet,ose mbajn kontakte me njerez nga vende te ndryshem te botes.por ama per disa  eshte hubje kohe,futen e sdine te dalin
me...si te thuash jan te infektuar nga ky fenomen,ju eshte bere perdorimi i pc si cigarja, alkolit.....etj
kesaj i thon te vrasesh kohen kot.
po te flasim me shum kjo teme ka shum ane pozitive
por ama ka dhe shum ane negative.
ciao ciao

 • Postime: 335
 • Gjinia: Femer
charm
#12 ne: 22-11-2007, 15:51:30
Aspak,vete jam dipèendente e internetit si per pune si per pasion

 • Postime: 824
 • Gjinia: Femer
Amy
#13 ne: 22-11-2007, 18:55:07
Argetues qe stresin e ka nga fundi .... athere kur shikon se sa ore ke harxhuar .... e përse në fund te fundit.... Jeta ka gjëra shumë me te bukura se sa te rrish ditë e nate pas ekranit te një kompjuteri !
Capkenja
#14 ne: 22-11-2007, 19:47:29
Per mua eshte shume pasi kaloj mbi 10 ore mos te themi 15 ore para Pc..cdo gje eshte e lidhur nga faqa e punes tek leximi i gazetes..lere forumin

kohet e fundti me dhembin syte shume !

 • Postime: 3
antik
#15 ne: 21-01-2008, 16:32:48
A ndihmon chaterimi (kushtimi pa limit i kohes, chatit)ne shnderimin e njeriut per mire apo per keq?
Ne karakterin e tij, inteligjencen e tij, steriotipin e tij, ne jeten e perditshme, ne familje, ne pune, ne shoqeri,dashuri...etj.
A krijon chaterimi varesi, njesoj si droga, alkooli?

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer
erlehta
#16 ne: 13-12-2011, 21:29:43
Cdo gje ka ose kerkon limitin e saj se ndryshe ja kalon dhe droges

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#17 ne: 05-09-2013, 22:57:00
Stresuse hic.

 • Postime: 88
 • Gjinia: Mashkull
KleantR
#18 ne: 09-09-2013, 13:47:11
Kur jam online jam gjithmone duke mesuar dicka te re,keshtu qe kjo kohe nuk eshte aspak stresuese per mua,madje eshte kohe e bukur :)

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer
erlehta
#19 ne: 12-09-2013, 19:48:45
Per aq sa e perdor, aspak :)

 • Postime: 566
 • Gjinia: Mashkull
ciarli
#20 ne: 25-12-2013, 17:49:47
webi nuk eshte aspak stresues, por mizeria e forumeve me shqeteson. jane bere si baret e tirones, nuk mund te hedhesh faren, mjaltin, helmin apo bomben me kenaqesi

 • Postime: 12743
Mishel...............
#21 ne: 25-12-2013, 17:51:46
webi nuk eshte aspak stresues, por mizeria e forumeve me shqeteson. jane bere si baret e tirones, nuk mund te hedhesh faren, mjaltin, helmin apo bomben me kenaqesi


E vertet

 • Postime: 566
 • Gjinia: Mashkull
ciarli
#22 ne: 29-12-2013, 16:51:21
tamam mishel, e vertet

 • Postime: 12743
Mishel...............
#23 ne: 29-12-2013, 17:43:38
 :)

Temat e fundit