×

Shamia e xhepit

Shamia e xhepit

· 1 · 209

  • Postime: 2869
  • Gjinia: Femer
+ERELA+
ne: 26-04-2011, 08:27:54
 Trajtojmë gjithmonë shumë argumente dhe aksesorë dedikuar protagonistes së dasmës, dhe i dedikojmë shumë pak vëmendje universit mashkullor.

Na pëlqen ideja e “dasmës perfekte” jemi të gatshëm të lodhemi për muaj të tërë që çdo gjë të jetë e përkryer. Për sa i përket dhëndrit, ai vesh gjithmonë një kostum elegant, shpesh të zi, blu ose gri të errët. Ka nga ata që preferojnë ngjyra të ndryshme për xhaketa është gjithmonë e kompletuar.

Përpara, në lartësinë e zemrës, ndodhet një xhep i vogël dhe mund të përdoret në tre mënyra.

Disa prej meshkujve preferojnë ta lënë bosh, disa të tjerë preferojnë ndonjë aksesor, si një shami, zakonisht me ngjyrë e cila dallon nga ngjyra e kostumit, e cila mund të kombinohet shumë bukur me kravatën ose me aksesorët e nuses.

Një zgjidhje tjetër është që në xhepin e vogël të xhaketës mund të vëmë një lule, jo shumë të madhe, për të dhënë idenë e romantikes, ku dhëndri mund ta zgjedhë atë njësoj si buqeta e nuses. /Telegrafi/
 

Shamia pengesë për të ndjekur mësimin

Nisur nga UjkanRubrika Mix

Postimi i fundit 24-07-2009, 15:56:03
nga mirjetaa
Shamia dhe diskriminimi

Nisur nga DonikRubrika Forumi Islam

Postimi i fundit 08-11-2006, 00:01:49
nga Donik