×

Aktualiteti

“Këtë muaj mos harroni të kurseni"
M A X
15-07-2020, 11:22:19
 

“Këtë muaj mos harroni të kurseni. Falë Edi Ramës secili duhet të paguajë 400 euro për Bechettin.” Kështu shkruhej në fletushka të shpërndara nëpër Tiranë, ku mesazhit i bashkangjitej fytyra e Ramës me gjuhën jashtë në parlament.
 
Kjo lëvizje në dukje e op...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Bota

Pse ka kaq shumë pushtet policia në SHBA?
InfoZ
03-07-2020, 12:36:33
 

Në dhjetëvjeçarët e kaluar policia në SHBA e ka zgjeruar pushtetin e saj. Ajo zotëron një buxhet të madh, kontrollohet shumë pak, në një kohë që edhe ligjet u garantojnë nëpunësve të policisë një masë të madhe imuniteti.

Propozimi i fundit buxhetor për qytetin Los An...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Këndi i Prindërve

Ja pse foshnjat qajnë kur uleni por ndalojnë kur ngriheni
InfoZ
03-07-2020, 12:33:32
 

Ja pse foshnjat qajnë kur uleni por ndalojnë kur ngriheni

Cila është gjëja e parë që bëni kur foshnja juaj fillon të qajë në mënyrë të pakontrolueshme? Ju e kapni dhe ngriheni. Ky reagim është instinktiv.

Ne e dimë që të ngrihesh në këmbë është një mënyrë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Fitness

Si ta “mashtroni” metabolizmin që të djegë më shpejt dhjamin
InfoZ
03-07-2020, 12:15:49
 

Ju mendoni se po bëni gjithçka në rregull, sallata të mëdha për drekë, duke lënë mënjanë ëmbëlsirën, duke e hedhur poshtë atë gotën e dytë të verës. Por për disa arsye, kilet nuk pranojnë të ulen.

Nëse keni menduar ndonjëherë nëse metabolizmi juaj thjesht është i pri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Udhetime / Pushime

A janë të sigurta pishinat dhe plazhet këtë vit?
InfoZ
03-07-2020, 12:07:53
 

Dëshira për ta kaluar verën në vende si pishina ose plazhe është më e fortë se kurrë këtë vit. Pasi kaluam kaq shumë kohë në karantinë, është e natyrshme që ne dëshirojmë të dalim dhe të argëtohemi!

Edhe nëse pikat tona preferuara të notit janë rihapur, ës...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Historia

Harta e Shqipërisë në kohën e Skënderbeut
InfoZ
03-07-2020, 12:01:53
 

Arkitekti Artan Shkreli ka publikuar së fundmi një hartë që paraqet territoret e Arbërisë në vitin 1452, kohë kur në trojet shqiptare qeveriste Skënderbeu. Përmes një postimi në “Facebook”, Shkreli komenton se harta është ne kulmin e rezistencës shqiptare ndaj osmanëve, nga Gji...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

E Bukura

Ja pse femrat duhet te perdorin deodorante meshkujsh
InfoZ
03-07-2020, 11:54:06
 

Shumë femra preferojnë të përdorin deodorantin e meshkujve, me pretendimin se është më i fortë dhe “funksionon më mirë”, sipas versionit femëror. Meshkujt djersijnë më shumë, ndaj edhe produktet për ta janë më të forta, pra është e kuptueshme që edhe deodoranti i tyre të jetë m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Ndjenja

6 këshilla për meshkujt që çmendin çdo femër në shtrat
InfoZ
03-07-2020, 11:52:24
 

Femrat gjithmonë kanë nevojë që të nxehen para seksit, sepse ato nuk nxitojnë. Mos harroni se seksi nuk ka rëndësi shpejtësia por cilësia dhe sasia e pasionit që çlironi. Ato dëshirojnë puthje dhe prekje të buta, me këto kurrë nuk do të shkoj puna keq me to. Edhe nëse nuk e ken...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Mix

Ajo që pashë si pacient i infektivit i sëmurë me Covid 19
InfoZ
03-07-2020, 11:40:07


Ky ish i semure me Covid 19 ka treguar se cfare ndodh brenda mureve te pavijonit ku luftohet per jeten, e ku te semuret vijojne betejen me virusin e rrezikshem.

Nga Edmond Mara
Miremengjes te gjitheve! Ne vazhdim te nje statusi me pare, meqenese ndava me ju...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Historia

Letra e Sulltan Murati II që ofronte “paqe” Skënderbeut
InfoZ
24-06-2020, 23:28:05
 

Në prill të vitit 1445 Sulltan Murati II, dërgon në Krujë një përfaqësi nga perandoria e tij me në krye Hajredin Beun ti kërkojë Gjergj Kastriotit “paqe” mes tyre. Majresin Beu i dorëzoi një letër të shkruar nga Sulltani duke i kërkuar “paqe dhe bashkëpunim”.

Ndër të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Ndjenja

Sekreti i çifteve jetëgjatë
InfoZ
24-06-2020, 23:24:46
   

Lidhjet e reja kanë më shumë dashuri dhe çaste të bukura, por koha kalon dhe shpejt filloni të ndjeheni shumë komodë në lidhjen tuaj saqë ndoshta duket e mërzitshme. Shkrimtari Mark Manson ka një ide tjetër.

“Të ndiheni “të mërzitur” e bënë lidhjen tuaj ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Ndjenja

Truku i ri që po përdorin edhe VIP-at për të rritur kënaqësinë në shtrat
InfoZ
24-06-2020, 23:20:19
 

Në rrjetet sociale kemi parë shpesh, persona të famshëm si Rihanna, Chloe Ferry dhe Kendall Jenner që shfaqin vathë në thithkat e gjoksit. Sipas një studimi nga Gazeta e Mjekësisë Seksuale kjo mund të rrisë kënaqësinë dhe madje të shkaktojnë orgazëm.

Sipas të njëjtav...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Mix

Në Fier ndodh çudia, cjapi bën qumësht
InfoZ
24-06-2020, 23:05:58

Një dukuri e rrallë është konstatuar në Fier, ku është zbuluar një cjap që bën qumësht.

Prej vitesh siguron të ardhura nga qumështi i dhive, por nuk e kishte menduar kurre se do t’i duhej të milte edhe cjapin e tufës.

Shqetësimi se cjapi ishte ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Aktualiteti

Hashim Thaçi paditet nga gjykata e Hagës për krime kundër njerëzimit
InfoZ
24-06-2020, 22:39:10
 

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka njoftuar se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli janë dy të akuzuarit e parë që do të paraqiten në Gjykatën Speciale në Hagë.

Në njoftimin për media, theksohet se më 24 prill 2020, Zyra e Prokurori...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Diskutime

Moderatoret seksi të ekraneve, stimulim për “për lukuninë e uritur të burrave”
InfoZ
24-06-2020, 22:37:02
Dalin me dekolte dhe këmbët zbuluar për të joshur audiencën mashkullore. Edhe njëherë moderatoret televizive të emisioneve sportive janë vënë nën shënjestër, pasi po përdoren si velina të erotike përpara se të bëjnë detyrën si njohëse të futbollit, atletikës apo notit.

Ky debat i hapur më...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Muzika

7 superhite të shkruara nga Bebe Rexha
InfoZ
17-06-2020, 20:13:07
 

1. “The Monster” – Eminem ft. Rihanna

Rexha ka goditur që me herë të parë pasi kënga që ajo ka shkruar “The Monster” për Eminem dhe Rihannën ka rezultuar një sukses i vërtetë duke u renditur në 100 hitet më të pëlqyera në Billboard Hot. Bebe ka qënë duke punuar në nj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Jeta

Dexamethason quhet ilaçi qe mund te na shpetoje nga koronavirus
M A X
16-06-2020, 20:56:34
 

Sic njoftohet nga mediat studiues britanike kane arritur me sukses te testojne te mbi 2000 paciente me Covid-19 medikamentin e quajtur Dexamethason. Sipas mjekeve britanike ky ilac ka dhene rezultate shume te mira ne luften ndaj virusit qe ka kapluar njerezimin,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Zeri yt

Nuk ka postime te reja Aktualiteti

“Këtë muaj mos harroni të kurseni"

M A X 15-07-2020, 11:22:19

Nuk ka postime te reja Diskutime

A e ndani pin codin e cel me partnerin/en

SteriOtipi B 30-06-2020, 02:27:58

Nuk ka postime te reja Bota

Pse ka kaq shumë pushtet policia në SHBA?

InfoZ 03-07-2020, 12:36:33

Nuk ka postime te reja Shqiptaria

Ikin 227 mijë persona, Shqipëria dhe Kosova me eksodin më të lartë në rajon

InfoZ 01-06-2020, 22:34:42

Nuk ka postime te reja Pyetper

Si ulet kolesteroli?

erlehta 10-07-2020, 07:17:05

Nuk ka postime te reja Diapazon

Ëndrrat - Përse ëndërrojmë?

InfoZ 03-07-2020, 11:47:16

Nuk ka postime te reja Teologjia

Gezuar Fiter Bajramin dhe Agjerim te pranuar

Gjumashi 25-05-2020, 10:19:44

Nuk ka postime te reja Familja

Ja pse foshnjat qajnë kur uleni por ndalojnë kur ngriheni

InfoZ 03-07-2020, 12:33:32

Nuk ka postime te reja Jeta

9 hapa per te qene te mbrojtur nga Koronavirus!

InfoZ 10-07-2020, 11:40:53

Nuk ka postime te reja Letra

Enciklopedia e kujtesës figurative për shqiptarët

InfoZ 15-06-2020, 11:52:17

Nuk ka postime te reja Historia

Harta e Shqipërisë në kohën e Skënderbeut

InfoZ 03-07-2020, 12:01:53

Moderatore: kreksi, erlehta
Nuk ka postime te reja Shkenca

Oumuamua - objekti i cuditshem qe eshte vrojtuar te kaloje ne sistemin diellor

InfoZ 16-06-2020, 18:48:30

Nuk ka postime te reja Tech

Cfare jane Kriptovalutat?

InfoZ 10-07-2020, 12:35:52

Nuk ka postime te reja Leku

Lekë të reja vs. lekë të vjetra

SteriOtipi B 09-06-2020, 15:38:36

Nuk ka postime te reja Kultura

Festivali i 58-të i kenges ne RTSH

erlehta 09-07-2020, 07:19:02

Nuk ka postime te reja Muzika

Lajmet e fundit nga muzika

erlehta 08-07-2020, 22:01:58

Nuk ka postime te reja VIP

Loredana Zefi (Lajme, Info, Foto, Video)

erlehta 14-07-2020, 22:01:28

Moderatore: sorelina, BabyDance
Nuk ka postime te reja Ndjenja

6 këshilla për meshkujt që çmendin çdo femër në shtrat

InfoZ 03-07-2020, 11:52:24

Nuk ka postime te reja E Bukura

Ja pse femrat duhet te perdorin deodorante meshkujsh

InfoZ 03-07-2020, 11:54:06

Nuk ka postime te reja Tryeza

Gabimet qe duhen shmangur kur bejme embelsira

erlehta 24-06-2020, 11:41:44

Nuk ka postime te reja Sporti

Lajme nga Sporti

InfoZ 10-06-2020, 19:48:53

Nuk ka postime te reja Lojra

Detyra Logjike

Charlie 10-04-2020, 14:17:41

Nuk ka postime te reja Qesh

Foto Qesharake

Charlie 15-05-2020, 19:23:56

Nuk ka postime te reja Imazhe

Natyra!

erlehta 06-06-2020, 19:30:23

Nuk ka postime te reja Mix

Ajo që pashë si pacient i infektivit i sëmurë me Covid 19

InfoZ 03-07-2020, 11:40:07

@Zerion

  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board