Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: 12:51
« ne: 27-11-2020, 22:46:38 »

 
Postuar nga: 12:51
« ne: 17-07-2020, 11:23:45 »

 
Postuar nga: M A X
« ne: 21-04-2020, 17:01:54 »

Postuar nga: M A X
« ne: 21-04-2020, 17:01:35 »

•Makeup Master• Entrepreneur•
•International Makeup Instructor
•Founder,Creative Lead of "SELLMA" brand
•Founder of @sellmashop ⬇️
Kapen keq në rrjetet sociale grimuesja Sellma Kasumoviq dhe Arbana Xharra, kjo ia përmend grimin e Sellma operacionet plastike. Përderisa me miliona njerëz e kanë përcjellë me vëmendje gjithë dasmën mbretërore ku u martua princi Hary dhe Meghan Markle pati shumë komente rreth dukjes së kësaj të fundit, shkruan GazetaBlic.Vëmendje pati thjeshtësia që Markle ka treguar kur u shfaq me bukurinë e saj natyrale, shumë pak e grimuar por tejet elegante dhe si zonjë e vërtetë.Komentet pozitive ndaj saj nuk kanë reshtur teksa shumë kush e ka quajtur edhe si shembull për t’u marrë. Njëjtë ka vepruar edhe gazetarja, Arbana Xharra e cila me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” i ka ftuar vajzat shqiptare “të marrin mësim” teksa e ka “thumbuar” grimeren Sellma që ua bënë makijazhin shumë nuseve shqiptare.

“Këqyrni çika, bën me u ba nuse edhe pa makeup të Sellma. Mos ju nënshtroni mentalitetit provincial. As mos lejoni të tjerët me ju përcaktu ‘normat e bukurisë” – ka shkruar Xharra teksa ka vendosur edhe një imazh të Meghan Markles.E nuk ak zgjatur shumë Xharra ka marrë dy kundësulme nga grimuesja e njohur për mrekullitë në fushën e saj, Sellma Kasumoviq.Kjo e fundit në rrjetin social “Instagram” ka shkruar: “Ai momenti kur nje e ashtuquajtur krijese qe ka ndrru pamje rruges, ta përmend emrin per me fitu vota (sepse as familjaret nuk ia njohin arritjet), plus koment dukeshen nga 5 mije km largesi. Duhet me pas guxim per me komentu fshehtesite e makeupit, e posaqerisht te operacioneve plastike. Hajde flasim për politike, atje ku sukseset e tua kane lënë gojëhapur Meghanin e Princat ose @arbanaxharra, eja te studio Sellma, te bejme te dukesh femer (per Princeshe ki pune ne klinika)”. Përveç këtij shkrimi Kasmuoviq shtoi edhe një tjetër ku në sfond shihej shkrimi i Xharrës e kjo i kishte vënë mbishkrimin: “Dil pak kah na kur bon lek”. / © GazetaBlic /

Sellma ne IG https://www.instagram.com/sellmakasumoviq/
Kanali ne Youtube https://www.youtube.com/channel/UC2xghdfOEwczF3wu1-j9SLg
Postuar nga: 12:51
« ne: 03-03-2020, 18:39:12 »

Teme per Sellma Kasumoviq