Sellma Kasumoviq (Lajme, info, foto, video) - Influencer / Blogger

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sellma Kasumoviq (Lajme, info, foto, video)

Sellma Kasumoviq (Lajme, info, foto, video)

· 8 · 304

 • Postime: 24485
 • Karma: +0/-0

ne: 03-03-2020, 18:39:12
Teme per Sellma Kasumoviq

 • Postime: 27954
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 21-04-2020, 17:01:35
•Makeup Master• Entrepreneur•
•International Makeup Instructor
•Founder,Creative Lead of "SELLMA" brand
•Founder of @sellmashop ⬇️
Kapen keq në rrjetet sociale grimuesja Sellma Kasumoviq dhe Arbana Xharra, kjo ia përmend grimin e Sellma operacionet plastike. Përderisa me miliona njerëz e kanë përcjellë me vëmendje gjithë dasmën mbretërore ku u martua princi Hary dhe Meghan Markle pati shumë komente rreth dukjes së kësaj të fundit, shkruan GazetaBlic.Vëmendje pati thjeshtësia që Markle ka treguar kur u shfaq me bukurinë e saj natyrale, shumë pak e grimuar por tejet elegante dhe si zonjë e vërtetë.Komentet pozitive ndaj saj nuk kanë reshtur teksa shumë kush e ka quajtur edhe si shembull për t’u marrë. Njëjtë ka vepruar edhe gazetarja, Arbana Xharra e cila me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” i ka ftuar vajzat shqiptare “të marrin mësim” teksa e ka “thumbuar” grimeren Sellma që ua bënë makijazhin shumë nuseve shqiptare.

“Këqyrni çika, bën me u ba nuse edhe pa makeup të Sellma. Mos ju nënshtroni mentalitetit provincial. As mos lejoni të tjerët me ju përcaktu ‘normat e bukurisë” – ka shkruar Xharra teksa ka vendosur edhe një imazh të Meghan Markles.E nuk ak zgjatur shumë Xharra ka marrë dy kundësulme nga grimuesja e njohur për mrekullitë në fushën e saj, Sellma Kasumoviq.Kjo e fundit në rrjetin social “Instagram” ka shkruar: “Ai momenti kur nje e ashtuquajtur krijese qe ka ndrru pamje rruges, ta përmend emrin per me fitu vota (sepse as familjaret nuk ia njohin arritjet), plus koment dukeshen nga 5 mije km largesi. Duhet me pas guxim per me komentu fshehtesite e makeupit, e posaqerisht te operacioneve plastike. Hajde flasim për politike, atje ku sukseset e tua kane lënë gojëhapur Meghanin e Princat ose @arbanaxharra, eja te studio Sellma, te bejme te dukesh femer (per Princeshe ki pune ne klinika)”. Përveç këtij shkrimi Kasmuoviq shtoi edhe një tjetër ku në sfond shihej shkrimi i Xharrës e kjo i kishte vënë mbishkrimin: “Dil pak kah na kur bon lek”. / © GazetaBlic /

Sellma ne IG https://www.instagram.com/sellmakasumoviq/
Kanali ne Youtube https://www.youtube.com/channel/UC2xghdfOEwczF3wu1-j9SLg

 • Postime: 27954
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 21-04-2020, 17:01:54

 • Postime: 24485
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 17-07-2020, 11:23:45
 

 • Postime: 24485
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 27-11-2020, 22:46:38
 

 • Postime: 24485
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 23-02-2021, 23:04:13
 

 

 • Postime: 24485
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 23-02-2021, 23:04:41
 

 

 • Postime: 24485
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 23-02-2021, 23:05:05
 

Temat e fundit