Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: M A X
« ne: 24-03-2021, 21:21:26 »

 
Postuar nga: 12:51
« ne: 20-02-2021, 08:53:19 »

 

Juljan Lala është 28-vjeçari nga Borshi, që ka pasion udhëtimet. Ai ka udhëtuar në këmbë në vende të ndryshme të Shqipërisë dhe ka vendosur që t’i dokumentojë ato përmes xhirimeve.

I ftuar në ABC e Mëngjesit, Juli ka folur për aventurat e tij dhe përpjekjet e ndryshme që ka bërë qe të trasmetoheshin në televizone.

“Ishte janar dhe vendosa ta bëja në janar, 7 herë në javë. Po nuk bëhej 7 herë, unë nuk e dija se sa skam bërë shkollë për gazetari. I shkrova 75 stacioneve shqiptare dhe i thash po bëj këto udhëtimet,  e trasmetonin, pranuan vetëm disa, pasi ato ishin gjëra reale, aty mund të ishte gjyshja juaj”.


Më tej, ai tregoi: “Unë kisha një çadër kampingu me vete dhe një si punë çarçafi me vete, e lidh nga pema në pemë dhe aty kam fjetur.

Kam takuar njerëz të vërtetë, që jetojnë në fshat. Mbase kanë vuajtje në jetën e tyre, kanë një televizor. Krizë ekonomike? Ata prap aty ku janë ndodhen, dalin në toka”./abcnews.al
https://youtu.be/Zt7zZx307CE
Postuar nga: M A X
« ne: 27-05-2019, 18:32:19 »

Teme per travel-blogger shqiptar Juljan Lala. Se fundmi Juli eshte bere edhe i njohur nga pjesmarrja ne Perputhen ne Top Channel.
Juli ne IG https://instagram.com/aventuratejulit?igshid=1ef50chg4xj7g
Juli ne Youtube https://youtube.com/channel/UCv3qJKESIoP8Hz_cBNn0spA